DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ‘EYT’LİLERE MÜJDE VERİLECEĞİNE İNANIYORUZ’

BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ‘EYT’LİLERE MÜJDE VERİLECEĞİNE İNANIYORUZ’

BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar,

‘EYT’LİLERE MÜJDE VERİLECEĞİNE İNANIYORUZ’

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Şahin Akpınar haftalık olağan basın açıklamasında ülke ve ilçe gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Akpınar yaptığı açıklamada, Gölcük’te yapılması planlanan kentsel dönüşümü değerlendirerek, kentsel dönüşümün tamamlanmasıyla Gölcük olarak topyekün bir kazanç sağlayacaklarını ifade etti.

“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin planladığı harekâtı destekliyoruz”

Başkan Akpınar yaptığı açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı harekatlarını şartsız, amasız, bütün varlığımızla destekledik. Yapılması planlanan harekatı da destekliyor, bir zaruret olarak görüyoruz” dedi. BBP Gölcük İlçe  Başkanı Akpınar, Atatürk’e bağlı olmanın Türkiye’ye savaş açmış terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla oy hesabı için pazarlıklara girmemeyi gerektirdiğini dile getirdi. Akpınar, ” Cumhuriyet’e bağlı olmak ‘Türkiye’de yönetim değişikliğini muhalefetteki dostlarımızla gerçekleştireceğiz’ diyen ABD Başkanı Biden’a, onun ülkemize ve Türk siyasetine talimat vermeye teşebbüs eden yöneticilerine, büyükelçilerine ‘Siz kim oluyorsunuz’ demeyi gerektirir” diye konuştu.

“Yapılması planlanan harekatı destekliyor, bir zaruret olarak görüyoruz”

Akpınar,  güneyde Türkiye’yi hedef alan terör saldırılarının devam ettiğini belirterek, “Irak ve Suriye’de devlet otoritesinin söz konusu bölgeye hakim olamaması ve ‘oluşturulmuş’ bu otorite boşluğunun terör örgütlerinin yaşam alanı haline dönüştürülmesi nedeniyle Türkiye, meşru müdafaa hakkını kullanarak, kendisine saldıran terör örgütlerine karşı halkını ve sınırlarını savunuyor. Bu çerçevede Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı harekatlarını şartsız, amasız, bütün varlığımızla destekledik ve bizim dışımızdaki kesimlerin ülkemizin gerçekleştirdiği harekatlara olan desteğini de bir vatanseverlik ölçeği olarak gördük. Yapılması planlanan harekatı da destekliyor, bir zaruret olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Akpınar, Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezayı değerlendirdi

Hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun denetimli serbestlikle serbest bırakılmasının olumlu bir gelişme olduğunu düşündüklerini belirten Akpınar, “Kaftancıoğlu’nun hüküm giydiği fiillerin kabul edilemez olduğunu, kınadığımı ve ceza alması gerektiğini; mahkeme sürecinin ilk andan tahliye sürecine kadar şova dönüştürülmesinin yanlış ve kabul edilemez olduğunu daha önce de Genel Başkanımız ve Parti yönetimimiz seviyesinde ifade etmiştik. Ancak cezanın suçla orantılı olması gerektiği, fiili şiddet eylemlerinde bulunan çok sayıda suçlunun bir gün bile hapis yatmadıkları şartlarda hakaret suçlarının hapisle cezalandırılmasının kamu vicdanını rahatsız edeceği kanaatimizi de ifade etmiştik” yine arkasındayız dedi.

‘Vatandaşlarımız müsterih olsunlar’

Akpınar, halkın ekonomi noktasında özellikle gıda ve enflasyondaki yükseliş karşısında zorluk yaşadıklarını gördüklerini söyleyerek, şunları kaydetti: “Genel başkanımız Sayın Destici ‘Son 10 ayda 70’ten fazla vilayete gitti. Hemen hemen her gün vatandaşımızın içindeydi. Vatandaşımızın sıkıntılarını biliyoruz. Elbette ki hükümet bunlarla ilgili gerekli çalışmaları yapıyor. Dünyada bir kriz yaşanıyor. Ama Türkiye’de özellikle geliri düşük kesimlerin bu krizden daha fazla etkilenmemesi en azından normal hayatına devam edebilmesi noktasında atılması gereken adımlar, alınması gereken tedbirler noktasında Büyük Birlik Partisi olarak hep yapıcı, yol gösterici bir siyaset izledik. Bundan sonra da izleyeceğiz. Bu konuda vatandaşımızın her kesiminden bize gelen talepleri kamuoyuyla, mecliste milletvekilleri ile ve elbette ki hükümette de ilgilileri ile paylaştık. Pek çoğunda sonuç aldık. İnşallah pek çoğunda da sonuç almaya yakın olduğumuzu ifade ediyorum. Yapılan çalışmalar neticesinde düşük maaş alan emeklilerimize ayrıcalıklı bir artış yapılacak. Tahmin ediyoruz ki 500 ile bin TL arasında bir rakam. Onun üzerine de normal emeklilerimize yapılan oranda bir zam daha yapılarak düşük maaş alan emeklilerimizde rahatlatılacak. Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ile ilgili, bu konuda mağduriyetlerinim giderilmesini isteyen vatandaşlarımızda müsterih olsunlar. Onlarla ilgili çalışmalarda sürdürülüyor. Önümüzdeki yılbaşı gibi EYT’lilere de vatandaşlarımıza güzel bir müjde verileceğine de biz inanıyoruz. Mağdur kesimlerin mağduriyetinin giderilmesi, zorluk yaşayan kesimlerin rahatlatılması, düşük maaş alan kesimlerin maaşlarının yükseltilmesi noktasında yapılan bütün çalışmaları da destekliyoruz” dedi.

“Kentsel dönüşümde kazma vurulacak ilk günü iple çekiyoruz”

Başkan Akpınar son olarak yaptığı açıklamada, “İlçemizde kentsel dönüşüm konusunda inşallah artık neticeye varıldı. Bundan sonraki süreçte artık görüşmelerin tamamlanıp, kazmayı vurma aşamasına geldik. İlçemizin dinamikleriyle yaptığımız istişare toplantısında ortak vardığımız kanı, kentsel dönüşümün ilçemiz ve hemşehrilerimizin menfaatine olduğudur. İnşallah yürütülen süreç sonuçlandırıldığında ilçe olarak topyekün kazanç sağlayacağımızdır. Görüşmelerin neticesinde kazma vurulacak ilk günü iple çektiğimizi belirterek sizleri selam saygı ve selamlarımla selamlıyor, hayırlı günler diliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.