DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği’nin gecesinde GÖLCÜK BULUŞMASI

Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği’nin gecesinde GÖLCÜK BULUŞMASI

Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği’nin gecesinde

GÖLCÜK BULUŞMASI

Lütfi Yılmaz Başkanlığında kurulan Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği’nin Yalı Evleri’nde düzenlediği Sosyal Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği yoğun bir katılım ile gerçekleşti Gölcük’ün bir araya geldiği yemekte birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Katılım oldukça yoğun oldu

Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği’nin düzenlediği Sosyal Dayanışma ve kaynaşma yemeğine Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,  Belediye Başkan Yardımcıları, Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Lütfi Yılmaz ve yönetimi, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve yönetimleri, Belediye Meclis Üyeleri, Gölcük Eski Kaymakamı Emekli Vali Yardımcısı Mustafa Pekdemir, STK Dernek ve Oda Başkanları, Muhtarlar, Gölcüklü İş İnsanları,  esnaflar ile çok sayıda davetli katıldı.

Yılmaz, “Büyük Gölcük ailesini buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız”

Sosyal Dayanışma ve kaynaşma yemeğinde açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Lütfü Yılmaz, “Covid-19 salgını, yaklaşık 3 yıldır bütün dünyada ve ülkemizde, başta ekonomik ve sosyal hayat olmak üzere, birçok konuda büyük krizlerin yaşanmasına neden olmuş ve birçok vatandaşımız da bu hastalık sebebiyle hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olur inşallah. Hayat her şeye rağmen devam etmektedir. Gölcük’ümüzün de bu tabloyu özlemiş olacağı düşüncesiyle dernek olarak bu ayrılığa son vermek için bugün büyük Gölcük buluşması etkinliğini düzenleme kararı aldık ve görüyorum ki çok da isabetli olmuş. Katılımınızdan dolayı üyelerimiz ve yönetim kurulu adına teşekkür eder, saygı ve şükranlarımızı sunarız. Derneğimiz, yasal mevzular çerçevesinde ve tüzüğüne uygun olarak faaliyetlerini, üç ay önce Merkez Mahallesi’ndeki Merkez Kapalı Çarşı’daki ofisinde sürdürmeye başladı. Derneğimizin yeni ofisine teşriflerinizi bekliyoruz. Bugün özlemini duyduğumuz ve birinci sıramızda olduğuna inandığımız büyük Gölcük ailesini buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bir kez daha katılım ve katkılarınızdan dolayı Gölcük’ümüze, iş insanlarımıza ve Ford Otosan Genel Müdürlüğü’ne derneğimiz ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyor, saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Sezer, “Derneğin amacı derneğin isminden anlaşılıyor”

Ardından söz alan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Buraya geldiğim ilk andan itibaren tüm davetlilerimizle selamlaştım. Şunu gördüm ki Gölcük’te hem bürokrasi hem de ticaret hayatında olan, Gölcük için çeşitli kademelerde çalışan kişilerin bu şekilde kalabalık bir katılımını uzun bir zamandan bu yana görmemiştim. Ben Dernek Başkanımız ve derneğin kıymetli yönetim kurulunu, kıymetli hazirunu toplayabildikleri için tebrik etmek istiyorum. Derneğin amacı derneğin isminden anlaşılıyor ama buradaki geniş katılım, kamunun bir araya gelmesi, kaynaşması ve dolayısıyla kamunun desteklenmesini de sağlıyor. Bu yönüyle takdire şayan bir iş başarılmış. Ben tekrar tüm katılımcılara saygılarımı sunuyor, hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Karabulut, “Derneğimizin ne kadar birleştirici ve kaynaştırıcı bir etkisinin olduğunu görüyoruz”

Başkan Sezer’den sonra söz alan Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut konuşmasında, “Pandemi sebebiyle iki yıldır gerçekleştiremediğimiz bu tip etkinlikleri, pandeminin etkisini azaltması ile beraber icra etmeye başladık. Bugün de görüyorum ki iki yıldır bu tür etkinlikler ne kadar yoğun bir özlem içerisindeymişiz. Şu tablo gösteriyor ki ilçemizde yer alan farklı siyasi parti temsilcilerini, STK temsilcilerini bir çatı altında toplayabiliyorsak bu kamu hizmetlerinin geliştirilmesi konusunda derneğimizin ne kadar birleştirici ve kaynaştırıcı bir etkisinin olduğunu gösteriyor. Ben bu vesileyle derneğin kuruluşunda önemli rol oynayan eski Gölcük Kaymakamımız ve Kocaeli Vali Yardımcılığı yapan Mustafa beye de teşekkür ediyorum. O süreçten sonra da dernek yönetiminde görev alan ve kamu hizmetlerinin ilçemizde daha etkin bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaya gayret eden dernek yöneticilerini de buradan kutluyorum. Kamu hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesindeki en temel unsurlardan biri de kamu hizmetlerinin sunulduğu fiziki mekanların vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunacak standartta olmasıdır” dedi.

“Gölcük’ümüze ve vatandaşlarımıza yakışan, üst düzey ve dört dörtlük bir hizmet binasına kavuşacağız”

Kaymakam Karabulut sözlerinin devamında, “Bu anlamda 2017 yılında projesi hazırlanan, İçişleri Bakanlığımızca onaylanan ve çeşitli sebeplerden ötürü uygulamaya giremeyen hükümet konağı projemiz de yatırım programına alındı. Eski binamızı yıktık. Proje üzerindeki detaylar üzerinde çalışılıyor. Yaklaşık maliyeti bir ay içerisinde güncellenecek ve inşası başlayarak kısa sürede tamamlanıp vatandaşımıza en iyi hizmeti sunacak bir yapıya gelecektir. Gölcük’ümüze ve vatandaşlarımıza yakışan, üst düzey ve dört dörtlük bir hizmet binasına kavuşacağız. Eski hükümet konağımızı ve fiziki imkansızlığını biliyorsunuz. Engelli araçları asansörlere giremiyordu. Otopark problemi vardı. Cumhuriyetimizin 100. yılında inşallah inşaatı bitirilip vatandaşımızın hizmetine sunulacaktır. Devletimiz, vatandaşımıza yönelik kamu hizmetlerinin etkin ve verimli sunulması için son yıllarda çok ciddi atılımlar gerçekleştirdi. Vatandaşlarımızın istek ve temennilerinin, sorunlarının hızlı bir şekilde neticelendirilmesi için idari yapımıza yeni mekanizmalar, kurumlar girdi. Örnek olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER). Yine muhtarlarımızın sorun ve sıkıntılarını yansıtacağı Muhtar Bilgi Sistemi, yeni örneklerdir. Bu yeni yapılanmalar, devletimizin milletimizin hizmetinde olduğunun birer göstergesidir. Bugün CİMER’e müracaat eden, kendisi ve çevresi ile ilgili bir sorununu aktaran vatandaşımız, en geç 15 gün içerisinde cevabını ilgili kurumlardan alabilmekte. Tüm bu çalışmalarda tek hedef var; vatandaşımıza layık olduğu hizmeti en üst seviyede gerçekleştirmek” dedi.

“Bu tip etkinliklere de ihtiyacımız var”

Kaymakam Karabulut son olarak konuşmasında, “Bizler bu hizmetlerin ifasında ve icrasında, başta ilçenin atanmış mülki amiri olarak ben ve bize bağlı görev yapan kurum, kuruluş ve temsilcilerimiz, en iyi şekilde çalışmalarımızı yürütmeye çalışıyor ve gayret ediyoruz. Bu çalışmaları yürütürken yine idarenin başka bir versiyonu, bizim görev alanımız dışındaki iş ve işleyişi yürüten yerel yönetimlerimizle, belediye başkanlığımızla koordine ve işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Gözümüz, kulağımız, her şeyimiz olan muhtarlarımızla da yoğun istişare halinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kent konseyimiz, STK temsilcilerimiz, 26 – 27 derneğimizin temsilcileri, siyasi partilerimizden görüş alışverişleri alıyoruz. Tek hedef doğrultusunda, ilçemizdeki en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla bu kurum ve kuruluşlar, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmetleri ifa etmeye çalışıyorlar. Bu çalışmalara da derneğimiz, destek olmaya çalışıyor. Bugün de bu birlikteliği gerçekleştirmek için vesile oldular ve bizleri bir araya topladılar. İnsanoğlu sosyal bir varlık. Bu tip etkinliklere de ihtiyacımız var. İnsanoğlu, yaradılışı gereği toplumsal bir varlık. Bu tip organizasyonlar da bir arada olmayı, sosyalleşmeyi sağlıyor. Bu organizasyonların ayrıca bu yönü de var. İş yoğunluğu ve çeşitli sebeplerle bir araya gelemeyen arkadaşlarımızı da bu vesileyle bir arada toplamış bulunuyoruz. Her yönüyle faydalı bir buluşma oldu. Katılımlarınızdan ötürü her birinize teşekkür ediyorum. Organizasyonda emek veren dernek yönetimimize, Belediye Başkanlığımıza, GÖLAŞ’a, Murat Bey’e teşekkür ediyor, kendilerini kutluyorum. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Haber: Serap DURUKAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.