DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Zafer Partisi İlçe Başkanlığı’na TAHSİN AKÇAOĞLU SEÇİLDİ

Zafer Partisi İlçe Başkanlığı’na TAHSİN AKÇAOĞLU SEÇİLDİ

Zafer Partisi Gölcük İlçe kongresi geçtiğimiz gün partililerin katılımıyla gerçekleştirildi. Zafer Partisi İlçe Başkanlığı’na Tahsin Akçaoğlu seçildi.

‘İdolümüz Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür’

Kongrede konuşma yapan Zafer Partisi İlçe Başkan Adayı Tahsin Akçaoğlu, şunları söyledi: ‘19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkması ile başlattığı Milli Mücadele, 26 Ağustos 1922 – 9 Eylül 1922 tarihleri arasında Türk ordusunun İzmir’e girmesi ve 18 Eylül 1922’de Yunan ordusunun Anadolu’yu tamamen terk etmesiyle sona ermiştir. Osmanlı Hanedanlığının son padişahı olan Vahdettin tarafından kabul edilen ve Sevr olarak bilinen antlaşma metni böylece yırtılıp atılmış, o güne kadar her alanda hor görülmüş, aşağılanmış Türk Milleti kendi özgürlüğüne kavuşmuştur.”Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ile yola çıkarak, Türk Ulusunun hak ettiği çağdaş Dünya devletleri arasında yerini alması için ilk olarak 29 Ekim 1923 günü Cumhuriyetin İlanı ile idareyi ve özgür iradeyi Türk Halkına emanet eden Mustafa Kemal Atatürk daha sonra yapmış olduğu büyük devrimlerle bu Yüce Türk Milletini hak ettiği seviyeye taşımıştır. Kurduğu Cumhuriyeti ilelebet muhafaza ve müdafaa etmesi için de Türk gençliğine emanet etmiştir.10 Kasım 1938 tarihinde hayata veda edene kadar ki 57 yıllık ömründe Atatürk; 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap, 1 ülke ve milyonlarca özgür insan bırakarak ebedi hayata intikal etmiştir.’

‘Türkiye Cumhuriyeti’ni, Gençliğe Hitabesinden aldığım güç ile korumaya devam edeceğim’

Akçaoğlu, ‘Vefatından sonraki yıllarda bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde belirttiği tüm gerçekleri ne yazık ki yaşamaya başladı. Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda geldiğimiz son nokta, ecdadımızın kanı dökülerek kurulmuş bu topraklar yeniden o zaman ki adıyla Sevr Antlaşması şimdiki adıyla BOP (Büyük Ortadoğu projesi) süreciyle yeniden işgale başlamıştır. Bunlarla birlikte, büyük göç projeleri ve ülkemiz içerisinde kurulan birbirinden tehlikeli oluşumlar ile amaçlarına hızla yaklaşmakta oldukları net olarak görülmektedir.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve yücelttiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, Gençliğe Hitabesinden aldığım güç ile korumaya devam edeceğim.Bu doğrultuda aynı ülküler ile hareket eden Zafer Partisi ile birlikte yürümeye karar vererek,yaşadığım Kocaeli, Gölcük’te Zafer Partisi İlçe Başkanı olarak görev almış bulunmaktayım.Saygılarımla’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Oybirliği ile başkan seçildi

Konuşmadan sonra Başkanlık seçimine geçildi. Zafer Partisi’nin Gölcük İlçe Başkanlığı’na oybirliği ile Tahsin Akçaoğlu seçildi.

Başkan Akçaoğlu’nun yönetiminde;

Asil; Bülent Tekdemir, Derda Kasal, Ece Şenocak, Erhan Yerlkaya, Galip Postal, Gökhan Yılmaz, Halil Alperen Erkul, İlker Yalta, İsmail Kılıç, Kayıhan Kayı, Mehmet Çelik, Mert Tarttım, Murat Balaban, Mustafa Yalçın Bilgin, Okan Toluç, Sema Toluç, Tolga Lütfü Okay, Turgay Çelik, Vahdet Çelik, Göksenin İlke Hacıoğlu.

Yedek; Berkan Köse, Mehmet Bacıoğlu, Doğancan Eryürek, Alper Kolburan, Hüseyin Burak Öztürk, Sermin Damar.

YORUMLAR
 1. Avatar Tahsin AKÇAOĞLU dedi ki:

  Bu uğurda yüreğinde ülke sevdası olan herkesi Atatürk ülküsünde birleşmeye davet ediyorum.

 2. Avatar Behçet Orbay dedi ki:

  Hayırlı olsun diliyorum. Atatürk’ün çizgisinde bu zor davayı üstlenen herkesi selamlar, iyi çalışmalar dilerim.

 3. Avatar Tahsin AKÇAOĞLU dedi ki:

  Bu uğurda yüreğinde ülke sevdası olan herkesi Atatürk ülküsünde birleşmeye davet ediyorum.

 4. Avatar Değirmendere'li dedi ki:

  Gerçek TÜRK milliyetçileri ZAFER PARTİSİ çatısı altında birleşiyor.