DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ‘ANKET SONUÇLARINA İTİBAR EDİLMEMELİ’

BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ‘ANKET SONUÇLARINA İTİBAR EDİLMEMELİ’

BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar,

‘ANKET SONUÇLARINA İTİBAR EDİLMEMELİ’

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Şahin Akpınar haftalık olağan basın açıklamasında ülke ve ilçe gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Akpınar yaptığı açılamada, “Anket sonuçları aldatıcı olacak, anketlere itibar edilmemeli’ dedi.

“EYT sorununu yılsonuna kadar çözüme kavuşturulacaktır”

Başkan Akpınar, açıklanan anket sonuçlarına itibar edilmemesini, her zamankinden daha çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Hedefimiz üye sayısını yüzde 1000 arttırmak olduğunu ifade etti. 3600 ek göstergenin çıktığını, EYT sorununun yılsonuna kadar çözüme kavuşturulacağına dikkat çeken Akpınar, “İşçiler, emekliler, çalışanlar yani devletten maaş alan milyonlarca insan ne işi yaparsa yapsın, hangi ad adı altında maaş alırsa alsın hepsinin maaşları ile ilgili ciddi iyileştirmeler yapıldı. Yeterli midir? Elbette yeterli değildir. Ama 3600 ek gösterge çıkarılması, biz bunun bütün memurlara çıkarılmasını teklif etmiştik. Nihayetinde böyle çıktı. Diğer alanlarla da çalışmalar yapılacaktır. Nasıl 3600 çıkartıldıysa hiç kimsenin şüphesi olmasın buda yıkıcı muhalefetin elinden bir koz olmaktan alınacak ve EYT düzenlemesi de inşallah yılbaşından önce yine Cumhur İttifakı tarafından çıkarılacaktır” dedi.

“Öğrenci ne kadar kredi kullanmışsa işe başladıktan sonra 10 yıl içerisinde eşit şartlarda faiz ödemeden ödesin”

Öğrencilerin eğitim görürken aldıkları bursların geri ödemesinde de uygulanan faizin kaldırılması için çalışma yaptıklarına dikkat çeken Akpınar, “Aynı şey öğrencilerimizin üniversite okurken kullandığı kredilerle ilgili. Biliyorsunuz bir burs var karşılıksız olarak belli sayıda öğrencimize veriliyor. Maddi durumu en zayıf olan ve başarısı yüksek olanlara veriliyor. Bir de kredi uygulaması var. Kredi müracaat eden herkese veriliyor. Ama bu geri ödemeli. Kredi adı üzerinde. Şimdi daha önceden buna bir faiz uygulanıyordu. Fakat Türkiye’de faiz yüksek enflasyon düşük kalınca bundan bir iki sene önceye gittiğimizde o zaman öğrenciyi korumak için bu faiz kaldırıldı ve enflasyon uygulaması getirildi. Ama artık öyle bir döneme girdik ki bugün faiz 15-20’lerde enflasyon 70’lerin üzerinde bundan dolayı kredi kullanan öğrencilerimiz daha büyük bir yük ile karşı karşıya kaldılar. Onun için bizim ivedilikle bunu düzenlememiz gerekiyor ve önümüzdeki günlerde hiç kimsenin şüphesi olmasın bu düzenleme gerçekleştirilecektir. Biz BBP olarak daha önce mecliste de söyledik. Kamuoyu ile de paylaştık ilgili yerlerle de paylaştık. BBP olarak bizim buradaki önerimiz, teklifimiz öğrencilerimizin kullandığı kredilerden faiz de alınmasın enflasyon farkı da alınmasın. Öğrenci ne kadar kredi kullanmışsa işe başladıktan sonra 10 yıl içerisinde eşit şartlarda faiz ödemeden ödesin. BBP ‘nin teklifi budur. 4 yılda bir öğrencimiz diyelim 40 bin lira kredi kullanmışsa işine ne zaman başladı diyelim iki sene üç sene sonra bu 40 bin lirayı 10 yıl içinde eşit taksitlerle yıla diyelim 4 bin lira düşüyor. Bunu da 12 ye böldüğümüzde 360-370 TL gibi bir aylık yapıyor. Bunu da herkes çok rahat bir şekilde ödeyebilir. Ama asla faiz ve enflasyon farkı olmamalı” diye konuştu.

“Rabbim tüm çiftçilerimize hasatlarında bereketler versin”

Tarımın Türkiye için stratejik bir alan olduğuna dikkat çeken Akpınar şunları kaydetti:”Tarım ülkemiz için çok stratejik bir alan. Özellikle bu pandemiden sonra, Rusya Ukrayna savaşından sonra daha da önemli bir hale geldi. Buğday olsun diğer tahıl ürünleri olsun, gıda ürünleri olsun, kekik gibi bitkilerin çok daha önemli bir hale geldiği o pandemi sürecini yaşadık. İlimiz ve ülkemizde şuan hasat zamanı. Rabbim tüm çiftçilerimize hasatlarında bereketler versin inşallah. Selam ve dua ile” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.