DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Kutsal kitabımıza saygısızlığa Ay’dan sert tepki ‘KUR’AN’IMIZI ÇÖPE ATANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM’

Kutsal kitabımıza saygısızlığa Ay’dan sert tepki ‘KUR’AN’IMIZI ÇÖPE ATANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM’

Kutsal kitabımıza saygısızlığa Ay’dan sert tepki

‘KUR’AN’IMIZI ÇÖPE ATANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM’

Gölcük’lü Esnaf Osman Ay, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i çöplere atanlara sert tepki göstererek, ‘Yazıklar olsun size ki yazıklar olsun’ dedi.

‘Kur’ansız yaşamak kör sağır dilsiz ve susuz yaşamaktır’

Ay, ‘Rabbim biz kullarına bu nimetleri çok bile veriyor. Nereye gidiyoruz böyle. Kişiyi kurtaracak olan hafızasındaki Kur’an değil hayatındaki Kur’an’dır. Marketime gelen müşterilerime 100 adet Kur’an-ı Kerim hediye ettim. Kalbin şifası Kur’an okumaktır. Kur’an ile insan ikiz kardeştir (Hz. Muhammed S.A.V.) Kur’an okuyan bunamaz genç kalır. Kur’an-ı Kerim ışıkları her köşeye seçilip yayılan bir güneştir. Yüce Allah Kur’an’a uyan milletleri yükseltir, uymayanları alçaltır. Çağımızda Kur’ansız yaşamak kör sağır dilsiz ve susuz yaşamaktır. İslamiyet’in istinatgahı Kur’an’dır ve Kur’an Müslüman’ın beratı ve necatidir. Sanma ki; Önünde seçenekler çok ya Kur’an ya hüsran üçüncüsü yok. Kim Kur’an’ı okur bununla amel ederse kıyamet günü babasına bir taç giydirir. İçinde Kur’an okunan ev gök ehline pırıl pırıl ışık saçar, nasıl ki yıldızlar ışık saçarsa. Kalbinde Kur’an-ı Kerim’den bir şey bulunmayan kimse harap olmuş bir ev gibidir. Kur’an’ın sözü kaldı özünü yasakladık sözünü de yaldızlı kılıflarda salladık. Beşerin derdine derman olur ancak Kur’an önsüz artık canavardan da beterdir insan. Kur’an okuyunuz çünkü o kıyamet günü kendi dost ve yaranına şefaatçi olarak gelir.’

‘Gözyaşlarımı tutamadım’

‘Kur’an-ı Kerim’lerimizi çöpe atanları şiddetle kınıyorum’ diyen Osman Ay, açıklamalarının devamında, ‘Kur’an-ı Kerim’leri çöpten bir bir alırken gözyaşlarımı tutamadım. Nasıl bir insanlık bu dedim. Rabbim bu insanlara hidayet nasip eylesin inşallah. Kur’an Eczanesinde her derde deva vardır. Kullanma tarihi kıyamete kadardır. Kur’an sıhhatli kalpler için gıda; hasta kalpler için şifa dolu bir hakikat ve hayat eczanesidir. Her sofra hazırlayan kimse sofrasına gelinmesini ister Allah’ın manevi sofrası ise Kur’an’dır, o halde bu sofrayı terk etmeyin’ diyerek açıklamalarını tamamladı.

‘Kıbrıs Barış Harekatı Türklerin önemli bir zaferidir’

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 48. Yıldönümü için Şehitlerimize 1 Kur’an-ı Kerim hatmi okuduğunu belirten Osman Ay, ‘Türk Silâhlı Kuvvetleri’nin Kıbrıs Türklerine yönelik zulme son vermek için başlattığı Barış Harekatının 48.inci yıl dönümünü kutluyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nce TSK Kıbrıs’ta Türklerin Rumlar tarafından uğradığı baskı ve zulmü önlemek ve Ada da barış vs huzuru tesis etmek amacıyla gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatının 4i.yil dönümü hayırlı olsun. Dönemin Başkanı Ecevit ve Yardımcısı Necmettin Erbakan İngiltere’nin olumsuz cevap vermesi üzerine garantörlük hakkını kullanarak ve Adadaki Türklerin güvenliğini de dikkati alarak 20 Temmuz 1974’de Kıbrıs Barış Harekatının başlaması kararını aldı.Harekat dünyaya Ecevit’in yaptığı ‘Tarihi biz aslında savaş için değil barış için ve yalnızca Türklere değil Rumlara da barış getirmek için Ada’ya gidiyoruz’ açıklamalarıyla duyuruldu .Barış harekatıyla Kıbrıs’ın Yunanistan’a ilhakının önüne geçilirken Kıbrıs Türk halkının güvenliği ve varlığı güvence altına alındı Türkiye 20 Temmuz 1974’de Birleşmiş Milletler Konseyi’nin (BMGK) 353 sayılı kararı ile İngiltere ile Yunanistan’a barışın yeniden tesisini sağlamak üzere müzakerelere başlaması çağrısında bulundu ve 22 Temmuz 1974  de harekatı durdurdu. Bunun üzerine garantör ülkelerle bir araya gelerek Kıbrıs meselesinin çözümü için görüşmeler başladı.25 Temmuz 1974’de toplanan 1.inci Cenevre Konferansı 30 Temmuz 1974’de imzalanan Cenevre Deklarasyonu ile son buldu Rum askerleri kaçarken Türk köklerini yaktı, sivilleri katletti. Kıbrıs Barış Harekatı sırasında Türk ordusu 498 şehit verirken Kıbrıs Türk tarafı ise 70.I mücahit 270 kişiyi kaybetti Kıbrıs Türkleri genel olarak işe 1672 şehit verdi. Kıbrıs Barış Harekatının 48.inci yılında şehitlerimizi rahmetle anıyoruz vatan size minnettardır… Kahraman Gazilerimizi de şükranla anıyoruz. Kıbrıs Türk’üne yönelik zulmü ve acıyı dindiren kahraman Şehitlerimizin ve Gazilerimizin ruhları şad olsun’ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.