DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanlığı düzenlediği vapur turunda BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanlığı düzenlediği vapur turunda BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanlığı düzenlediği vapur turunda

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanlığı’nın birlik, beraberlik ve kaynaşma adına düzenlediği Vapur Turu yoğun katılım ile gerçekleşti. Gölcük Vapur İskelesi’nden başlayan ve Osman Gazi Köprüsü’nden tekrar geri dönen vapur turunda birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Katılım oldukça yoğun oldu

Düzenlenen vapur turuna; Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcı Fatih Aydın, İl Başkan Yardımcıları Nihat Yıldız ve Halil Kayın,   Genel İdari Kurul Üyesi ve Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün,   Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Özsoy ve Yönetimi, Gölcük Kadın Kolları Başkanı Şükriye Bilgili ve yönetimi ile çok sayıda partili ve davetli katıldı.

Özsoy, “Davetimize katılım gösterdiğiniz için teşekkür ederim”

Vapur turunda program ilk olarak Ersar Çelik tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Ardından açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Özsoy açılış konuşmasında katılımcıları selamladıktan sonra, “Ekonomik sıkıntılarla boğuştuğumuz şu günlerde  bir nebze olsun nefes alabilmek adına böyle bir vapurla Körfez turu düzenlemeyi planlamıştık. Davetimize katılım gösterdiğiniz için teşekkür ederim.  Bu vapur gezisinde emeği geçen bütün görevli arkadaşlarımıza, başta gençlik kollarımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gezimizin sonunda çekilişlerimiz olacak.  Güzel bir vapur gezisi olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kayın, “hep birlikte daha güzel günlerde bulaşabileceğimiz dileğiyle”

Kocaeli Teşkilatlanmalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Halil Kayın konuşmasında, “ Gölcük İlçe teşkilatımıza ve İlçe başkanımıza bizi bu Vapur turunda bir araya getirdiği için teşekkür ediyoruz. Yazın geldiğini çok anlayamamıştık bu yaz ve bu vapur turuyla yazın geldiğini anlamış oldu. Gölcüklüler olarak bu bir araya gelişimiz inşallah hep birlikte daha güzel günlerde bulaşabileceğimiz, yarınlarımıza umutla bakabileceğimiz, geleceğe vesile olur düşüncesiyle hepinizi Allah’a  emanet ediyorum. Hayırlı yolculuklar” dedi.  

Aydın, “Biz hiçbir kimseyi düşmanımız olarak değil kardeşimiz olarak gördük”

Programda son olarak konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcı Fatih Aydın, “ Öncelikle bu güzel çalışmayı organize eden ve nazik davetlerinden ötürü İlçe başkanımız Mustafa Özsoy Bey’e ve ekibine teşekkür ediyorum.  Katılımınızdan ötürü hepinize ayrıca teşekkür ediyorum.  Saadet Partisi olarak biraz yaklaşımlarımızla ilgili biraz bilgi vermek isterim. Tabiki bir saadet partisi olarak 50 yıldır bu topraklarda iyinin, doğrunun, güzelin, faydalının ve adil olanın hakim olması için bu topraklarda yerleşmesi için mücadele ediyoruz. Bu çerçevede bulunmuş olduğumuz her ortamda hizmet etmeyi esas alarak bir çalışma icra ediyoruz. İstiyoruz ki bu toraklara yaşayan 84 Milyon vatan evladının tamamı aç kalmasın, fakir kamlasın, yoksullaşmasın, bankalara çalışmasında kendisine çalışsın , bu topraklarda kendi kimliğiyle, inancıyla yaşam tarzıyla, dünya görüşüyle, huzur, barış ve güven içerisinde hayatını devam ettirsin. Elbette ki bizim mücadelemiz bunun için olmuştur. Bu mücadeleyi verirken her zaman için ifade ettiğimiz husus ister, bu topraklarda ister iktidarda olalım, ister muhalefette olalım. Hiçbir kimseyi düşmanımız olarak değil kardeşimiz olarak gördük. Dolayısıyla bugünde siyasi bir mücadelenin içindeyken ister AK Parti, ister MHP, İster CHP, ister İyi Parti, İster HDP olsun. Hangi partiden hangi görüşten olursa olsun bu topraklarda yaşayan herkesin iyiliğini esas alan  bir çalışmanın bir mücadelenin içerisinde oldu” dedi.

“Gençlerimiz  işsizliğe itekleniyor”

Aydın sözlerinin devamında, “Bizim temelli mücadelemiz  aslında bugün ilkeyi yönetenlerin kişilerin şahıslarıyla değil veya onların partileriyle değil, var olan sistemin kendisiyledir. Çünkü bu topraklarda öyle bir sitem öyle bir düzen kurtulmuş ki sistemin düzenini başına kim gelirse gelsin sonuçlar değişmiyor. Yani laik olan birisi e gelse, milliyetçi olan birisi de gelse, dindar olan birisi de gelse sonuç itibariyle bu topraklarda yaşayan insanlarımızın geneli açlığa fakirliğe yoksulluğa mahkum bırakılıyor. Gençlerimiz  işsizliğe itekleniyor. İnsanlar ay boyunca çalışıyor , yıl boyunca çalışıyor ama çalıştıklarının totaline baktığı zaman bankalara çalıştığını görüyor. Normalde evini geçindirmesi gerekirken çocuğuna yatırım yapması gerekirken, çocuğunu eğitime harcaması gerekirken, güzel bir gelecek tasarruf etmesi gerekirken, maalesef yapmış olduğu bütün çalışmalar neticesinde götürüp bütün alın terini kazancını bir avuç azınlığa teslim etmek mecburiyetinde kalıyor.  İşte biz Saadet Partisi olarak bundan dolayı diyoruz ki bizim itirazımız şahıslara değil, partilere değil sistemin kendisinedir, düzenin kendisinedir. Sizin cebinize girmesi gereken para bir avuç azınlığa teslim ediliyorsa orada bir sömürü var demektir. Dolayısıyla bu sömürüyü durdurma hususunda bende bir insan olarak aynı zamanda inanan bir insan olarak sorumluluğun bir gereği olarak bunu karşısında mücadele etmeyi elbette ki bir görev olarak görüyorum.   İşte biz bu dertle ve kaygıdan dolayı bugün Saadet Partisi bu mücadelenin içerisindeyiz” dedi.  

“Gençlerimiz evlenmeye korkuyor”

Sözlerine devam eden Aydın, “Bugün bir pazara gittiğimiz zaman ya da bir markete gittiğimiz zaman  bir poşete bakıyoruz, birde verdiğin paraya bakıyorsun ve ben ne aldım ki diyorsun.  Artık insanlarınız ayın sonun getiremez oldular. Bizim yaşadığımız bu yokluk, bu fakirlik , bu açlık bir mecburiyetten değildir. Bugün Türkiye’nin kaynakları, Türkiye’nin potansiyeli bütünüyle kullanılması durumunda  Türkiye’de yaşayan bütün insanlarınıza çok rahat yetebilecek imkanlara sahibiz. Gerçekten Türkiye’mizin kaynakları verimli olarak değerlendirilmiş olsa, milli gelirimiz arttırılmış olsa, herkese eşit bir şekilde paylaştırılmış olsa bir ailenin aylık gelirinin 20-25 Bin Lira’dan aşağı olma imkan ve ihtimali yoktur. Aylık 20 Bin lira 25 Bin lira gelirleriniz olabilir. Fakat kurdukları sistemden dolayı biz bu durumları elbette ki yaşayamıyoruz.  Önceden bir işçi ya da memur çalışırken ya da emekli olduğu zaman çok rahatlıkla evini arabasını alabiliyor, çocuklarını evlendirebiliyordu.  Şimdi herhangi bir çalışan veya memur almış olduğu maaş neticesinde ayın sonunu getirip üzerine birikim yapıp ev alma ihtimali ne yazık ki kalmadı. Gençlerimiz okullarından mezun oluyor ve iş bulamıyor.  Gençlerimiz evlenmeye korkuyor. Evlenseler bile bir geçmeden boşanmak mecburiyetinde kalıyor. Geçen sene bir yıl içerisinde Türkiye’de 600 Bin çift evlenirken, 200 bin aile boşanmak için başvuruda bulunmuş. Bunun 170 bini boşanmakla neticelenmiş. Boşanan ailelerin bir çoğu ekonomik geçimsizlikten dolayı boşanıyor. Şiddet aldı başını gidiyor. İnsanların ruh halleri bozuldu, asayiş bozuldu. Çünkü bir yerde enflasyon %5’se o ülkedeki suç oranları %10’dur. Bir ülkede enflasyon % 50’yse o ülkede suç oranları % 100’dür. Bir ülkede enflasyon %100’se o ülkede suç olayları %200’dür. Yani bir yerde geçimsizlik varsa orada doğal olarak bir asayiş bozukluğu var demektir. Bundan dolayı Türkiye’de tam kapasite çalışan tek kurumlar var onlarda cezaevleri” dedi.

 Aydın, “Kur Korumalı Mevduat Hesabı adı altında bizler zenginlerin paraları korumak adına devlet olarak garanti verdiler. 6 ay boyunca bankalarda parası bulunan kişilerin sırf zenginliklerini korumak için bizim devletimizden 150 Milyar TL para ödediler. Şu Osmangazi Köprüsünün maliyeti 12 Milyar TL civarında. Yani biz bunun gibi 12-13 tane köprüyü götürdük 6 ay içerisinde bir avuç zenginin sırf servetinin  korumak için harcadık ve bunu biz bütün Türkiye olarak ödedik. İşte bizim itirazımız buraya, biz buna isyan ediyoruz. Saadet partisi olarak diyoruz ki sömürülmeyin.  Senin cebine girmesi gereken para bir avuç azınlığa peşkeş çekilmesin. Türkiye’nin ciddi bir tarım politikası sorunu var. Türkiye tarihinde ilk defa Hindistan’dan buğday ithal etmeye başladı. Şekerimizi dışarıdan getirmeye başladık. Biz Saadet Partisi olarak dedik ki, şeker fabrikalarını satmayın. Bu milletin alın terini bir avuç azınlığa teslim etmeyin. Yoksa 8 liraya aldığın toz şekeri 40 liraya almak zorunda kalırsın dedik.   Bugün zeytinyağı aldığımız fiyata Ayçiçek yağı alamıyoruz. Bunun sebebi Türkiye’nin arazilerinin  meralarının boş durmasıdır.  Siz garantileri köprü yapan tünel yapan inşaat yapan kişilere verir ama çiftçilerimize vermezseniz işte sen şekerini 40 liraya alırsın. Ayçiçek yağını o fiyata almak zorunda kalırsın. Bizim itirazımız buralara” dedi.

 “Türkiye’nin potansiyeli, Türkiye’nin kaynakları sonuna kadar çözmek için yeterlidir”

Aydın sözlerinin devamında, “Bakınız dünyada 6 üründe biz dünya birincisiyiz. Fındık’ta dünya birincisiyiz. Kayısı da dünya birincisi, kiraz da, ayvada, narda, incirde dünyada en fazla üretim yapan ülkeyiz ama fındığın fiyatını yabancı bir şirket belirliyor. Fındık yiyebiliyor muyuz? Yiyemiyoruz.  Karpuz ve kavunda dünya da üretimde ikinciyiz ama bugün bizim yediklerimiz gerçek karpuz değil. Çünkü kaliteli karpuzları, kirazları biz Avrupa’ya gönderiyoruz.  Soframıza gelenler döküntü yiyecekler. 55 üründe Türkiye, dünyada ilk ona giren ülke olmasına rağmen bu kadar çok yokluk çekiyorsak, bu kadar çok sıkıntı yaşıyorsak demek ki yaşadıklarımız bir mecburiyet değil bir stratejidir. İşte buna bir itiraz olarak Saadet Partisi olarak biz 50 yıldır bu topraklarda bunu mücadelesini veriyoruz. Bildiniz bir gerçek var sorunlar varsa evet görüyoruz. Bunların hepsi birer imtihan ama aynı zamanda bunları çözümleri de var. Türkiye’nin potansiyeli, Türkiye’nin kaynakları sonuna kadar çözmek için yeterlidir. Yeter ki iyi bir niyet iyi bir politika oluşturulabilsin. Yeter ki istişare ile alınan kararlar uygulamaya sokuyorsun. Yeter ki ülkemizin kaynakları bir avuç azınlığa peşkeş  çekilmesin. Yolsuzluk, hırsızlık,  israf olmasın. İşten bundan dolay biz Saadet Partisi olarak önümüzdeki seçimlere bu şuurla bu niyetle hazırlanıyoruz. İnşallah önümüzdeki ilk seçimde hep birlikte Saadet Parti’mizin iktidarını yaşayacağız” dedi.

“Çünkü biz Türkiye’nin birleştirici gücüyüz”

Aydın son olarak, “Evet bir masa kurduk, 6’lı masa olarak CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Partisiyle birlikte bir masa kurduk. Bu masa inşallah önümüzdeki toplantısını Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecek. Bu masanın çıkaracağı Cumhurbaşkanı adayı inşallah önümüzdeki Cumhurbaşkanının kendisi olacaktır.  İnşallah 13’ücü Cumhurbaşkanını bu altılı masanın kendisi belirleyecektir. Biz bu inançlar mücadelemizi yapıyoruz. Aslında bizim şöyle bir yaklaşımımız var. Biz bu topraklarda yaşayan Partisi, görüşü, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun, kim olursa olsun hiçbir kimseyi düşmanımız olarak, öteki olarak görmeyiz. Türkiye’deki bütün partilerin görüşebildiği tek bir parti var o da Saadet Partisidir. Çünkü biz Türkiye’nin birleştirici gücüyüz. Türkiye’nin mayası ve  teminatıyız.  Çünkü biz bu topraklarda kimseyi düşmanımız olarak görmüyoruz ama bununla birlikte Biz AK Parti’ye gittiğimiz zaman gördük ki orada uzlaşıya açık değiller. Politikaları konuşmaya açık değiller. Her şeyin dört dörtlük olduğuna inanıyorlar.  Ülkemizin en büyük ihtiyacının birliktelik beraberlik uzaklaşma olduğunu görüyoruz. Maalesef AK Parti iktidarı döneminde öyle bir siyasal iklim oluşturuldu ki aynı camide omuz omuza veren bir insan selam verdikten sonra birbirine hain demeye başladı. Bunu destek vermiyorsan teröristsin. Biz bu anlayışı kabul edebilir miyiz? Elbette ki kabul edemeyiz.  Bundan dolayı biz ülkemizin birlikteliği,  beraberliği, kardeşiyle kucaklayabilmesi için  elbette ki bu masayı bir araya getirdik. Bu masada Türkiye’miniz bütün renkleri vardır.  Bütün grupları vardır. Bu masa Türkiye’nin masasıdır.  İnşallah biz güçlendirilmiş bir kişinin karşısına yeni güçlendirilmiş bir kişi değil de güçlendirilmiş bir sistemi, güçlendirilmiş bir meclisi ile ülkemize hizmet etme niyeti içerisindeyiz. İnşallah bu niyetle, bu şuurla mücadelemizi gerçekleştirecek ve önümüzdeki ilk seçimde Saadet Partisi iktidarın güçlü bir ortağı olacaktır. Biz en son iktidara 1997 yılında geldik. 1973 yılında CHP ile birlikte hükümet olduk. O zaman Kıbrıs’ı aldık. Ağır sanayiyi gerçekleştirdik. 1997 yılında Tansu Çiller ile iktidar olduk havuz sistemin kurduk. Memura %130, asgari ücretliye %100, emeklilerimize %400 zamlar verdik.  Ülkemizin yüzü güldü. Şimdide Saadet Partisi 25 yıl sonra iktidar olma fırsatını yakalamıştım. İnşallah bu fırsat doğru değerlendirilecek, ülkemizin birlikteliğine beraberliğine hizmet edilecek. Ülkemizin kalkınması için hep birlikte çalışmış olacağız. Sorunlarımız belli çözümlerimiz belli dedik. Çözümlerimiz nedir? Adaleti esas almaktır. İşi ehline vermektir. Ortak akıllı hareket etmektir. Ahlakı egemen  kılmaktır.  Bakınız bugün Türkiye’nin yetişmiş insan gücü ülkeyi kalkındırmak için yeterlidir. Bunun içinde Saadet partisine oy vermeniz gerekmektedir” dedi.

Yapılan çekilişte talihlilere ödülleri verildi

Konuşmalarından ardından Sanatçı Harun Beyaz geceyi renklendirirken gecenin sonunda çekiliş gerçekleştirildi. Protokol tarafından yapılan çekilişte talihlilere ödülleri verilirken vapur turu halıdere, Değirmendere ve Gölcük Vapur İskelesi’nde davetlilerin vapurdan inmesiyle son buldu.

Haber: Serap DURUKAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.