• BIST 100

  10745,92%0,06
 • DOLAR

  32,88% 0,21
 • EURO

  35,17% -0,08
 • GRAM ALTIN

  2501,51% 0,49
 • Ç. ALTIN

  4025,76% 1,32

Başiskele Sanayi Sitesi’nin kongresi yapıldı ZAFERİN ADI MEHMET MALKOÇ

Değirmendere 26.12.2021 14:51:15 0
Başiskele Sanayi Sitesi’nin kongresi yapıldı ZAFERİN ADI MEHMET MALKOÇ

Başiskele Sanayi Sitesi’nin kongresi yapıldı

ZAFERİN ADI MEHMET MALKOÇ

Geçtiğimiz Temmuz ayında çıkan olaylar nedeniyle ertelenen Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde genel kurulunda Mevcut Başkan Mehmet Malkoç ile başkan adayı Özgür Can’ın yeniden karşı karşıya geldiği genel Kurul bugün Değirmendere Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Oldukça gergin geçen kongre’de mevcut Başkan Mehmet Malkoç 115 oyla yeniden başkan seçilirken Özgür Can ise 101 oy aldı.

367 üye oy kullanma hakkı vardı

Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin Temmuz ayında iptal edilen kongresi bugün Değirmendere Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. İlk anından itibaren gerginliğin eksik olmadı kongre de katılımcılar Saat 10.00’da Değirmendere Kültür Merkezi’ne geniş güvenlik önlemleri ile alınmaya başlandı.  Mevcut Başkan Mehmet Malkoç ve Başkan adayı Özgür Can’ın yarıştığı kongrede 367 Üyenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. Oldukça çekişmeli geçen kongrede mevcut Başkan Mehmet Malkoç 14 oy farkla yeniden başkan seçilen isim oldu.

Özgür Can’ın verdiği divan listesi seçildi

Kongrede kurulunda Mevcut Başkan Mehmet Malkoç ile başkan adayı Özgür Can’ın önerdikleri Divan başkan adayları oylamaya sunuldu. Özgür Can’ın sunduğu divan heyetinin seçilmesine Mehmet Malkoç itiraz etti. Başkan adayı Özgür Can’ın divan listesi 114 oy alarak sonuçla yüzü gülen taraf oldu. Özgür Can’ın sunduğu listenin bir oy farkla seçilmesine Mehmet Malkoç itiraz etti. 114’e 113 oyla kaybeden divan heyeti seçiminin tekrarlanmasını isteyen Mehmet Malkoç’u üyeler masalara vurarak protesto etti. Malkoç sonuca itiraz etse de Özgür Can’ın önerdiği Hüseyin Serdar Özgümüş  divan başkanı olurken Katip Üyeleri Sinan Dağdeviren ve Kazım Şepik oldu. Oy saymanları ise İsmail Azaklıoğlu ve Teoman Acar seçildi.

Malkoç, “Son bir dönem için görev istiyoruz”

Olaylı bir şekilde Divan Başkanı’nın seçilmesinin ardından ilk sözü alan Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Malkoç yaptığı konuşmada, “ Bugüne kadar 3 genel kurulumuz iptal oldu. burada bir kanunu ve yasal çerçevelerde toplantının bir an önce sonuçlanmasını istiyorum. son 3 yılda yapılan faaliyetler ve çalışmalardan bahsedeceğiz. Hepinizin malumu burada daha yeni katılan arkadaşlarımız olduğu gibi ilk günden beri görev alan arkadaşlarımız var.    Bizler sanayi sitesinin sizlere, üyelerimize, sizin haklarınızı daha önemlisi verdiğiniz paralara sahip çıktık. Bir kuruşunu yemedik yedirmedik.  Kooperatif birkaç kez dağılıyorken aşırı çabamızla kanınlar çıkartarak kooperatifimizi kurtardık. Türkiye’nin en modern, en sağlam en kullanışlı sanayi sitesini yaptık kullanıyoruz. Yağmur yağıyor sel yok, rüzgar çıkıyor çatılarımız sapasağlam, otopark sıkıntımız yok.  Tabi ki sanayi sitemizin eksikleri var. Ama Türkiye’de bir ekonomik sıkıntı var, bunu hepimiz biliyoruz. Bizler sanayi sitesini yapılması için büyük bir çaba gösterdik. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarımın hiç biri maddi beklenti içinde değiliz. Hatta ekonomimizin sıkıntılı olmasından dolayı kooperatif bütçesinden ücretlerimizi bile almıyoruz. Biz esnafız, sanatkarız ve istiyoruz ki sizin için ve kendimiz için sanayi sitesinin %90’ı bitmiş ve kullanılıyor. % 10’u az gibi gözükse de ama iş olarak oldukça fazla. Bu işin alt yapısını kuranlar bizleriz, bitirelim zaten gideceğiz. Biz sanayi sitesi için son kez göre istiyoruz. Son bir dönem için görev istiyoruz. Sanayi sitesini bitirelim, bütün dükkanları tamamlayalım. Hep birlikte ondan sonra kullanalım. Yoksa biz burada ömür boyu kalma derdinde değiliz. Sanayi sitemizin kalan %10’luk kısmı için çalışmaları önümüzdeki dönemde yapmayı planlıyoruz. Bunu dışında ” dedi.     

Can, başkan olması halinde yapacağı projeleri anlattı

Başkan Adayı Özgür Can ise yaptığı konuşmada, “31 Temmuz’da yapılan kongre de sizlere hitap etme fırsatım olmamıştı. Ancak kooperatifimiz yönetim kurulu başkanlığına aday olmuş ve listemizi divana sunmuştuk. Bildiğiniz gibi önceki kongremizde mevcut yönetim kurulu 4 kez oylanmasına rağmen ibra olamayınca yanlı kararları ile dikkat çeken divan başkanı kongreyi iptal etme yönünde karar vermişti… Sn. Malkoç ise bu durumu bizleri kargaşa çıkarıldığı şeklinde yansıtmıştır. Sayın Malkoç size soruyorum , yedekten yönetim kurulu üyeliğine gelen akrabalarınızı yasal olarak kan bağı olmadığı gerekçesi ile kanuna uygun buldunuz evet; peki bu durumu vicdanlarınıza nasıl kabul ettirdiniz?? Tekrar soruyorum Sayın Malkoç, gerçekte olmayan dükkanları yeni ortak kaydı adı altında insanlara türlü taahhütlerle sattınız paraları aldınız. Verdiğiniz taahhütleri yerine getiremediniz ve yıllardır kira ödüyorsunuz, ödemeye devam ediyorsunuz. kimin yerini satıyorsunuz, kimin adına taahhüt verdiniz?? Kimin parası ile kira ödüyorsunuz? Sanayimizin neresi modern ?? Bizler modernlik mi görmedik. sanayimiz , ülkemizin ihracat ve istihdam şampiyonu olan ve bunu kullandığı bilim ve teknolojiye borçlu olan Ford Otosan A.Ş ile sınır komşusudur. Arkadaşlarım kooperatifimizin arsasında tonlarca çöp yıllarca beklemektedir. Tahminimce 300 kamyon ancak taşıyabilir. Abarttığımı düşünenlere ziyaret etmelerini öneriyorum. Gölcük büro kapanacak sanayi içinde tek noktada derhal toplanacak. Dışarıdan alınan güvenlik personeli bir süreliğine durdurulacak. Buradan tasarruf edilen para ile teknolojik bir sistem kurulacak. Kooperatife ait araç kullanılmayacak ve yakıt masrafı olmayacak. Yeni ve sürdürülebilir gelir kaynakları oluşturulacak ve devreye alınacak. Fiziki olarak mevcut olmayan işyeri satışı durdurulacak yeni borç ve yükümlüklerin önü kesilecek. Kamu kurum, kuruluş ve belediyeler ile yeniden uzlaşmacı bir tavır ile temaslara başlanacak. Mümkün olduğunca imkânlarından istifade edilecek. Sözü çok uzatmak istemiyorum beni ve ekibimi tercih ederseniz. Ford ile yapılacak müzakere süreçlerini sağlıklı şekilde yürütür, sizlerle anlık şeffaf bir şekilde paylaşırım. Müzakere komisyonunu oluşturur. Belirlenen komisyon üyeleri ile müzakerelerin sonunda ortaya çıkan metni hukuki bir zemine oturtmak suretiyle hiçbirimizin zarara uğramasına izin verdirmem. Bu süreçler tamamlanana kadar geçen sürede sanayi sitesinin işleyişinde  aksaklık ve kesintiye mahal bırakmamak için sizlere şeffaf ve cesur bir şekilde bildirim de bulunacağım” dedi.

216 oy kullanıldı

Konuşmaların ardından Divan başkanı tarafından Kooperatifin yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu okundu ve ibra edildi. Faaliyet ve Denetim Kurulu raporunun ibra edilmesinden önce söz almak isteyenler konuşmalarını yaptı. Ara ara gerginliğin arttığı kongrede başkanlık seçimi ise sakin geçti.  216 kişinin oy kullandığı kongrede Mevcut Başkan Mehmet Malkoç 115 oy alırken Özgür Can 101 oy aldı. Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kongresinde Mevcut Başkan Mehmet Malkoç yeniden başkanlığa seçildi.

MEHMET MALKOÇ’UN LİSTESİ

Yönetim Kurulu

Mehmet Malkoç

Ergin Alpay

Servet Çapa

İbrahim Alpan

Erhan Ayar

Aydın Şahin

Ahmet Bican

Denetim kurulu

Yaşar Ömer Kaya

Nejdet Çelik

Osman Uzun

Üst kurul delegeleri

Mehmet Malkoç

Ergin Alpay

Erhan Ayar

Haber: Serap DURUKAN


HAYDİ GÖLCÜK, MİLLİ HEYECANI HEP BİRLİKTE ANITPARK'TA YAŞAMAYA

İlçemize Fakülte ve Sinema yakışır VATANDAŞLAR İZMİT YERİNE GÖLCÜK’Ü TERCİH ETSİN

Buğday Tanesi Engelsiz Sosyal Yaşam ve Eğitim Köyü’nde GÖLCÜKLÜ ÖZEL ÇOCUKLAR SEBZE VE AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİYOR

BBP Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, “EMEKLİLERİMİZİ VE MEMURLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK BİR ZAM BEKLİYORUZ”

Çocuklar KO-MEK’te yaz kursları başlıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Ahmet Bilgin, “KERMES GELİRİMİZİ FİLİSTİN VE BİRÇOK HAYIR PROJEMİZDE KULLANDIK”

Parıltan İyilik Hareketi Kurban Bayramında 70 Aileye Et Dağıttı

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, ‘EKONOMİDE YAPILAN YANLIŞLARIN FATURASI HALKTAN KESİLMEMELİ’

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Türkiye’de ilk olacak Sakathane’nin temeli atıldı

İzmit Belediyesi Karadenizliler Mahallesi’nde TALEPLERİ DİNLEDİ

Başkan Sezer Gazileri ziyaret etti ‘GAZİLERİMİZ HER ZAMAN BAŞIMIZIN TACI OLACAK’

Karnesini alan teleferiğe koştu

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

Cam Atıkları Geri Dönüşüm İçin Toplanıyor

Seyrek Plajı yaza hazır

Gebze Millet Bahçesi iç yollarında yoğun çalışma

Kocaelispor, Pedrinho’yu kadrosuna kattı

Kartingte 3. Ayak Körfez'de

HAYDİ GÖLCÜK, MİLLİ HEYECANI HEP BİRLİKTE ANITPARK'TA YAŞAMAYA

Ford Otosan Fabrikası Bakıma Giriyor O TARİHLER ARASINDA ÜRETİM YAPILMAYACAK

Türk Büro – Sen Gölcük İlçe Temsilcisi MERTCAN AYIKOL OLDU

Vali  Yavuz,  Sahil Güvenlik Komutanlığının Kuruluş Yıl Dönümünü kutladı

YENİ GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİ’Nİ İNCELEDİLER

Büyükşehirden Şevketiye’ye iki çeşme

Tarıma can veren sulama kanalları temizleniyor

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde ÇOCUK PSİKİYATRİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI

KO-MEK’in bu kursları çocuklarımızın geleceği için

Beyaz Kalplerde waffle ile kahve günü

Vatandaşların Kurban kesimi için tercisi modern mezbaha oldu

Yükleniyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

Çocuklara sevindirici haber geldi, DEĞİRMENDERE AQUAPARK BAYRAMDA AÇILIYOR!

Değirmendere sahiline dekoratif aydınlatma

Bankların üzeri ayak izleri ile kirlenmiş durumda TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ

Temizlik İşleri gece mesaisinde Değirmendere’deydi

Değirmendere’de yamuk direk düzeltilmeli

ÖZBAŞ “HİÇ BATMAYACAK O GÜNEŞ!”

Şehit Deniz Akdeniz Üstgeçidi’nde paslanmalar her geçen gün büyüyor GEÇ KALINMADAN ÖNLEM ALINMALI

Değirmendere sahili yürüyüş yolunda ONARIM ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Büyükşehir’den bayramda mezarlıklara ücretsiz ulaşım

AYDOĞDU, “EN GÜVENLİ YATIRIM LİMANININ ALTIN OLDUĞUNUN GARANTİSİNİ VERİYORUZ”

Bayramda 4 gün boyunca ücretsiz ulaşım

Gölcük’te Bayram Pazarı 19 mayıs Caddesinde kuruldu KOCAMAN, ‘ALIŞVERİŞLERİMİZİ ESNAFLARIMIZDAN YAPALIM’

KOTO’DAN ‘GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI’ TOPLANTISI

Gölcük Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Şahin Temel, “KÖRFEZ CADDESİNE BAYRAM PAZARI KURMAYACAĞIZ”

KSO Başkanı Zeytinoğlu cari denge, işgücü verileri ve sanayi üretim endeksini değerlendirdi

Başkan Bulut’tan ‘ihracat rekortmenlerine’ kutlama

İzmit Belediyesi’nden Teknoloji Geri Kazanım Projesiyle YARIM MİLYON TASARRUF!

İMRE, “MEMUR VE EMEKLİSİ ENFLASYON ALTINDA EZİLMEYE DEVAM EDİYOR”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16