• BIST 100

  11064,85%0,37
 • DOLAR

  33,05% 0,05
 • EURO

  36,07% 0,24
 • GRAM ALTIN

  2571,33% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4108,18% 0,26

Başiskele Sanayi Sitesi’nin kongresi yapıldı ZAFERİN ADI MEHMET MALKOÇ

Değirmendere 26.12.2021 14:51:15 0
Başiskele Sanayi Sitesi’nin kongresi yapıldı ZAFERİN ADI MEHMET MALKOÇ

Başiskele Sanayi Sitesi’nin kongresi yapıldı

ZAFERİN ADI MEHMET MALKOÇ

Geçtiğimiz Temmuz ayında çıkan olaylar nedeniyle ertelenen Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde genel kurulunda Mevcut Başkan Mehmet Malkoç ile başkan adayı Özgür Can’ın yeniden karşı karşıya geldiği genel Kurul bugün Değirmendere Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Oldukça gergin geçen kongre’de mevcut Başkan Mehmet Malkoç 115 oyla yeniden başkan seçilirken Özgür Can ise 101 oy aldı.

367 üye oy kullanma hakkı vardı

Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin Temmuz ayında iptal edilen kongresi bugün Değirmendere Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. İlk anından itibaren gerginliğin eksik olmadı kongre de katılımcılar Saat 10.00’da Değirmendere Kültür Merkezi’ne geniş güvenlik önlemleri ile alınmaya başlandı.  Mevcut Başkan Mehmet Malkoç ve Başkan adayı Özgür Can’ın yarıştığı kongrede 367 Üyenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. Oldukça çekişmeli geçen kongrede mevcut Başkan Mehmet Malkoç 14 oy farkla yeniden başkan seçilen isim oldu.

Özgür Can’ın verdiği divan listesi seçildi

Kongrede kurulunda Mevcut Başkan Mehmet Malkoç ile başkan adayı Özgür Can’ın önerdikleri Divan başkan adayları oylamaya sunuldu. Özgür Can’ın sunduğu divan heyetinin seçilmesine Mehmet Malkoç itiraz etti. Başkan adayı Özgür Can’ın divan listesi 114 oy alarak sonuçla yüzü gülen taraf oldu. Özgür Can’ın sunduğu listenin bir oy farkla seçilmesine Mehmet Malkoç itiraz etti. 114’e 113 oyla kaybeden divan heyeti seçiminin tekrarlanmasını isteyen Mehmet Malkoç’u üyeler masalara vurarak protesto etti. Malkoç sonuca itiraz etse de Özgür Can’ın önerdiği Hüseyin Serdar Özgümüş  divan başkanı olurken Katip Üyeleri Sinan Dağdeviren ve Kazım Şepik oldu. Oy saymanları ise İsmail Azaklıoğlu ve Teoman Acar seçildi.

Malkoç, “Son bir dönem için görev istiyoruz”

Olaylı bir şekilde Divan Başkanı’nın seçilmesinin ardından ilk sözü alan Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Malkoç yaptığı konuşmada, “ Bugüne kadar 3 genel kurulumuz iptal oldu. burada bir kanunu ve yasal çerçevelerde toplantının bir an önce sonuçlanmasını istiyorum. son 3 yılda yapılan faaliyetler ve çalışmalardan bahsedeceğiz. Hepinizin malumu burada daha yeni katılan arkadaşlarımız olduğu gibi ilk günden beri görev alan arkadaşlarımız var.    Bizler sanayi sitesinin sizlere, üyelerimize, sizin haklarınızı daha önemlisi verdiğiniz paralara sahip çıktık. Bir kuruşunu yemedik yedirmedik.  Kooperatif birkaç kez dağılıyorken aşırı çabamızla kanınlar çıkartarak kooperatifimizi kurtardık. Türkiye’nin en modern, en sağlam en kullanışlı sanayi sitesini yaptık kullanıyoruz. Yağmur yağıyor sel yok, rüzgar çıkıyor çatılarımız sapasağlam, otopark sıkıntımız yok.  Tabi ki sanayi sitemizin eksikleri var. Ama Türkiye’de bir ekonomik sıkıntı var, bunu hepimiz biliyoruz. Bizler sanayi sitesini yapılması için büyük bir çaba gösterdik. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarımın hiç biri maddi beklenti içinde değiliz. Hatta ekonomimizin sıkıntılı olmasından dolayı kooperatif bütçesinden ücretlerimizi bile almıyoruz. Biz esnafız, sanatkarız ve istiyoruz ki sizin için ve kendimiz için sanayi sitesinin %90’ı bitmiş ve kullanılıyor. % 10’u az gibi gözükse de ama iş olarak oldukça fazla. Bu işin alt yapısını kuranlar bizleriz, bitirelim zaten gideceğiz. Biz sanayi sitesi için son kez göre istiyoruz. Son bir dönem için görev istiyoruz. Sanayi sitesini bitirelim, bütün dükkanları tamamlayalım. Hep birlikte ondan sonra kullanalım. Yoksa biz burada ömür boyu kalma derdinde değiliz. Sanayi sitemizin kalan %10’luk kısmı için çalışmaları önümüzdeki dönemde yapmayı planlıyoruz. Bunu dışında ” dedi.     

Can, başkan olması halinde yapacağı projeleri anlattı

Başkan Adayı Özgür Can ise yaptığı konuşmada, “31 Temmuz’da yapılan kongre de sizlere hitap etme fırsatım olmamıştı. Ancak kooperatifimiz yönetim kurulu başkanlığına aday olmuş ve listemizi divana sunmuştuk. Bildiğiniz gibi önceki kongremizde mevcut yönetim kurulu 4 kez oylanmasına rağmen ibra olamayınca yanlı kararları ile dikkat çeken divan başkanı kongreyi iptal etme yönünde karar vermişti… Sn. Malkoç ise bu durumu bizleri kargaşa çıkarıldığı şeklinde yansıtmıştır. Sayın Malkoç size soruyorum , yedekten yönetim kurulu üyeliğine gelen akrabalarınızı yasal olarak kan bağı olmadığı gerekçesi ile kanuna uygun buldunuz evet; peki bu durumu vicdanlarınıza nasıl kabul ettirdiniz?? Tekrar soruyorum Sayın Malkoç, gerçekte olmayan dükkanları yeni ortak kaydı adı altında insanlara türlü taahhütlerle sattınız paraları aldınız. Verdiğiniz taahhütleri yerine getiremediniz ve yıllardır kira ödüyorsunuz, ödemeye devam ediyorsunuz. kimin yerini satıyorsunuz, kimin adına taahhüt verdiniz?? Kimin parası ile kira ödüyorsunuz? Sanayimizin neresi modern ?? Bizler modernlik mi görmedik. sanayimiz , ülkemizin ihracat ve istihdam şampiyonu olan ve bunu kullandığı bilim ve teknolojiye borçlu olan Ford Otosan A.Ş ile sınır komşusudur. Arkadaşlarım kooperatifimizin arsasında tonlarca çöp yıllarca beklemektedir. Tahminimce 300 kamyon ancak taşıyabilir. Abarttığımı düşünenlere ziyaret etmelerini öneriyorum. Gölcük büro kapanacak sanayi içinde tek noktada derhal toplanacak. Dışarıdan alınan güvenlik personeli bir süreliğine durdurulacak. Buradan tasarruf edilen para ile teknolojik bir sistem kurulacak. Kooperatife ait araç kullanılmayacak ve yakıt masrafı olmayacak. Yeni ve sürdürülebilir gelir kaynakları oluşturulacak ve devreye alınacak. Fiziki olarak mevcut olmayan işyeri satışı durdurulacak yeni borç ve yükümlüklerin önü kesilecek. Kamu kurum, kuruluş ve belediyeler ile yeniden uzlaşmacı bir tavır ile temaslara başlanacak. Mümkün olduğunca imkânlarından istifade edilecek. Sözü çok uzatmak istemiyorum beni ve ekibimi tercih ederseniz. Ford ile yapılacak müzakere süreçlerini sağlıklı şekilde yürütür, sizlerle anlık şeffaf bir şekilde paylaşırım. Müzakere komisyonunu oluşturur. Belirlenen komisyon üyeleri ile müzakerelerin sonunda ortaya çıkan metni hukuki bir zemine oturtmak suretiyle hiçbirimizin zarara uğramasına izin verdirmem. Bu süreçler tamamlanana kadar geçen sürede sanayi sitesinin işleyişinde  aksaklık ve kesintiye mahal bırakmamak için sizlere şeffaf ve cesur bir şekilde bildirim de bulunacağım” dedi.

216 oy kullanıldı

Konuşmaların ardından Divan başkanı tarafından Kooperatifin yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu okundu ve ibra edildi. Faaliyet ve Denetim Kurulu raporunun ibra edilmesinden önce söz almak isteyenler konuşmalarını yaptı. Ara ara gerginliğin arttığı kongrede başkanlık seçimi ise sakin geçti.  216 kişinin oy kullandığı kongrede Mevcut Başkan Mehmet Malkoç 115 oy alırken Özgür Can 101 oy aldı. Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kongresinde Mevcut Başkan Mehmet Malkoç yeniden başkanlığa seçildi.

MEHMET MALKOÇ’UN LİSTESİ

Yönetim Kurulu

Mehmet Malkoç

Ergin Alpay

Servet Çapa

İbrahim Alpan

Erhan Ayar

Aydın Şahin

Ahmet Bican

Denetim kurulu

Yaşar Ömer Kaya

Nejdet Çelik

Osman Uzun

Üst kurul delegeleri

Mehmet Malkoç

Ergin Alpay

Erhan Ayar

Haber: Serap DURUKAN


CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, “EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETİN ÜZERİNDE OLMALI”

İlçe protokolünden Gaziler Derneği’ne ziyaret

Değirmenderespor Eski Kulüp Başkanı Severcan Kara’nın ağabey acısı ÖZCAN KARA VEFAT ETTİ

Yeni Gölcük Terminalinde yoğun tempo

YAVUZ, “TÜRK MİLLETİNİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ŞEHİTLERİMİZ DUALAR İLE ANILDI

Aleyna ve Mehmet Çifti masal gibi düğünle DÜNYAEVİNE GİRDİ

Girişimci kadınlar KO-MEK’le hedefe ulaşıyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

KPSS’ye geç kalanların imdadına Büyükşehir zabıtası yetişti

Hamidiye Köyü'nde Parke Onarımı Yapıldı

Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko'dan Kızılay'a Sert Eleştiri "GÜVEN SARSICI SKANDALLAR KABUL EDİLEMEZ!"

Gölcük’te çöp konteynerleri tertemiz yapıldı

Büyükşehir İtfaiyesinde hizmet içi eğitimler

Büyükşehir, Akmeşe Osman Bey Köprüsünü yeniliyor

Kocaeli’nde nefes kesen yelken yarışları sona erdi

DDC Başkanı, 15 Temmuz'u unutmadı

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin yıldönümü BİR MİLLET TEK YÜREK

“15 TEMMUZ, DÜNYA TOPLUMLARINA VE DEVLETLERİNE DERS VEREN BİR DESTANDIR”

BAŞKAN SEZER, “15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN KAHRAMANLIK DESTANIDIR”

15 Temmuz öncesi Gölcük Dernek Başkanları GAZİ MURAT ELLİBEŞ'İ KONUK ETTİ

Büyükşehir’den “Vatana Can Verenler” İçin özel anma programı

Vali Yavuz’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

“BİZLER BİR OLDUKÇA BİZİ KİMSE YIKAMAZ”

Vatana Can Verenler’i minnetle anıyoruz

“BU YÜCE MİLLET 15 TEMMUZ'DA YAPILANLARI HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAKTIR”

‘’Bu millet bir gecede karanlığı aydınlığa dönüştürdü’’

Süs Havuzunun taşları yenilenmeli

Sıfır atık eserlerine tam not

Engelsiz Yaşam Merkezinde cephe imalatı yapılıyor

Yükleniyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

Çocuklara sevindirici haber geldi, DEĞİRMENDERE AQUAPARK BAYRAMDA AÇILIYOR!

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

Emekli ve Memur maaşlarına zam oranı belli oldu ‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’

KSO Başkanı Zeytinoğlu haziran ayı dış ticaret ve enflasyon verilerini değerlendirdi

Emekliler bugün açıklanacak olan emekli maaşı zam oranını bekliyor ŞAHİN, “YÜZDE ORANINDA DEĞİL EŞİT ZAM BEKLİYORUZ”

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı “YAPILAN ZAM GERİ ÇEKİLMELİ”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16