• BIST 100

  11051,21%-0,35
 • DOLAR

  32,85% 0,00
 • EURO

  35,62% -0,17
 • GRAM ALTIN

  2553,24% 0,33
 • Ç. ALTIN

  4131,97% 0,00

Başiskele Çocuk Üniversitesi Mezuniyetinde Dünyaya Filistin Mesajı

Başiskele Çocuk Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Yılı’nı başarıyla tamamlayan 130 öğrenci düzenlenen mezuniyet töreninde kep atarken, öğrenciler "Filistin bu sene mezun vermedi, dünya sınıfta kaldı" mesajıyla Filistin’e destek verdi.

kültürel etkinlikler 6.06.2024 14:38:00 0
Başiskele Çocuk Üniversitesi Mezuniyetinde Dünyaya Filistin Mesajı

Başiskele Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi iş birliğiyle “Sosyal Sorumluluk” anlayışıyla hayata geçirilen ve özel yetenekli öğrencilere ücretsiz olarak; eğitim, rehberlik ve akademik danışmanlık hizmeti veren, bilimden sanata, spordan teknolojiye çeşitli alanlarda eğitim desteği veren Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde dün akşam mezuniyet heyecanı yaşandı. 

YOĞUN KATILIM

Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreni muhteşem anlara sahne olurken, törene katılım da yoğun oldu. Programa Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, TUSAŞ Aviyonik Direktörü Dr. Mehmet Cemil Kazanbaş, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevcihan Duru, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, Başiskele Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Kahraman Aytekin, siyasi parti temsilcileri, Başiskele Çocuk Üniversitesi öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katılım gösterdi.

BAŞKAN ÖZLÜ: GENÇLERİMİZE POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ

Programın açılış konuşmasını yapan Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Başiskele’de çocukların ve gençlerin fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerine çok önem verdiklerini vurgulayarak Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile tüm Türkiye’ye örnek ve öncü olduklarını dile getirdi. 

 

Başkan Özlü, “Bilimden sanata, spordan teknolojiye, kültürel ve sosyal aktivitelerden sportif faaliyetlere varıncaya kadar birçok alanda geleceğimizin hazinesi olarak gördüğümüz çocuklara ve gençlere destek veren Genc-i Âlâ Gençlik Modelimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 farklı kategoride ödül alarak ilçe sınırlarımızı aştı ve tüm Türkiye’ye örnek oldu. Bizler Başiskele Belediyesi olarak yol ve kaldırım yapmanın yanı sıra gelecek nesillerin ihyasını da çok önemsiyoruz. Hatta bunu daha çok ön planda tutan bir belediyeyiz. Göreve başladığımız günden itibaren işlerimizi planlarken bu işlerin merkezine insanı ve özellikle pozitif ayrımcılık yaparak gençleri koyduk. Gelecek nesile yaptığımız yatırımlar ve destekler ile; çocuklarımıza ve gençlerimize gösterdiğimiz ilgi, şefkat ve sevgi ile 7’den 77’ye her yaştan vatandaşlarımızdan büyük takdir ve beğeni topladık.” diye konuştu.

BAŞKAN ÖZLÜ GENÇLERE HAYALİNİ AÇIKLADI

Başiskele Çocuk Üniversitesi’nin kendisini en çok heyecanlandıran ve keyiflendiren bir proje olduğunu söyleyen Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Ben inanıyorum ki benim hayalimi gerçekleştirecek gençler, şu an burada karşımda oturuyorlar. Peki benim hayalim ne? Benim hayalim bir gün bir yerde sizlerden biriyle karşılaştığımda ben Başiskele Çocuk Üniversitesi'nde okumuştum ve şimdi burada mühendisim, şurada doktorum vesaire, gönlünüzden ne geçiyorsa yapmak istediğiniz her neyse… Sizlerle karşılaştığımda benim için yıllarca bu işlerin içinde verdiğim bütün emeğin karşılığını o gün alacağım. Kariyer yolculuğunuzda bizim olduğumuzu bilmek bize vereceğiniz en büyük hediye olacak.” diye konuştu.

Başkan Özlü konuşmasının sonunda Başiskele Çocuk Üniversitesi’ne destek sağlayan Kocaeli Üniversitesi’ne Kocaeli Sağlık Teknoloji Üniversitesi'ne, çocukların eğitiminde büyük emek veren Başiskele Çocuk Üniversitesi öğretmenlerine ve velilere teşekkür etti, genç kardeşlerine de başarılar diledi.

TUSAŞ AVİYONİK DİREKTÖRÜ DR. KAZANBAŞ’TAN ALTIN TAVSİYELER

Başiskele Belediyesi’nin geçen yıllarda düzenlediği Kariyer Zirvesi programlarına da konuşmacı olarak katılan TUSAŞ Aviyonik Direktörü Dr. Mehmet Cemil Kazanbaş, yine geleceğin teminatı gençleri yine yalnız bırakmadı. Mezuniyet törenine onur konuğu olarak katılım gösteren Dr. Kazanbaş, sahnede yaptığı konuşmada gençlere altın değerinde tavsiyelerde bulundu.

 

Başiskele topraklarında doğup büyüyerek Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş’nin (TUSAŞ) aviyonik direktörü olarak Başiskele’nin gururu olan Dr. Mehmet Cemil Kazanbaş, eğitim hayatı ve kariyer yolculuğu hakkında bilgiler aktardı.

Dünyada herşeyi yapanın insanın olduğunu söyleyen Kazanbaş, insanın çok değerli bir varlık olduğunu vurguladı. Kazanbaş, “Hayatta bir şey var, bir varlık var. O varlık da insandır. Dünyanın en mükemmel, gelmiş geçmiş en müthiş insanı ise  sabah kalktığınızda aynada gördüğünüz kişidir. En rahat değiştirebileceğiniz, en rahat ulaşabileceğiniz tek bir kişi var dünyada ve mükemmel olan işte o aynada gördüğünüz kişidir. Eğer o aynada gördüğünüz kişiyi değiştirirseniz her şey bir anda değişir. Yapmanız gereken bazı şeyleri prensip edinmek, disiplinli olmak ve doğru olmak. Zaten siz bunu başarmış insanlarsınız. Buradan mezun olan insanlar

gördüğüm kadarıyla dersler gerçekten çok heyecan verici. Müfredatınıza baktım çok ciddi eğitimler almışsınız. Demek oluyor ki siz çok değerli kaliteli bir insansınız. 

Bundan sonra ömrünüzün önünde bazı safhalar var. Ben size niye bunu söylüyorum. Aynadaki insanı geliştirmeye devam edin. Hiçbir zaman için olumsuzluklardan etkilenmeyin, umutlarınızı yitirmeyin. Size söylenen şeylerden asla ve asla etkilenmeyin.” ifadelerini kullandı.

“FİLİSTİN BU SENE MEZUN VERMEDİ, DÜNYA SINIFTA KALDI”

Konuşmaların ardından Başiskele Çocuk Üniversitesi’ni başarıyla tamamlayan 130 öğrenci sahneye çıktı. Sahnede "Filistin bu sene mezun vermedi, dünya sınıfta kaldı" pankartı açan öğrenciler dünyaya mesaj gönderirken 7 Ekim 2023’ten beri dünyanın gözleri önünde işgalci terör devleti İsrail tarafından katliama ve soykırıma uğrayan Filistin’e destek verdi. Türkiye Yüzyılı’nın mimarı olacak Başiskele Çocuk Üniversiteli gençler, geri sayımla ve alkışlarla hep birlikte keplerini fırlattılar.

GELECEĞİN SİBER GÜVENLİK UZMANLARI DA SERTİFİKALARINI ALDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Başiskele Belediyesi iş birliğiyle Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde siber güvenlik eğitimi alan öğrenciler de sertifikalarını TUSAŞ Aviyonik Direktörü Dr. Mehmet Cemil Kazanbaş’ın elinden aldı.


Gölcük AK Parti 108. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nı gerçekleştirdi BÜYÜK COŞKU HAKİMDİ

Vali İlhami Aktaş bugün göreve başladı

CHP Kadın Kolları Başkanı Ulviye Yılmaz, “AK PARTİ İKTİDARINDA EMEKLİNİN 5 ÇEYREĞİ ERİDİ”

Kocaeli’de “Güvenli Okul Yolu Projesi” yayılıyor

50 yeni otobüs Kocaelilere hizmet için yollarda

Üst geçidin merdiven basamakları bakım bekliyor

Büyükşehir’den Kartepe’ye skate park

Başiskele Sahili Çocuklarla Şenleniyor    

Yuvacık Semt Meydanı 2. Etap Çalışmaları Başladı   

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını KOCAELİ’DE GERÇEKLEŞTİ

Değirmenderespor’un son transferi 41 YAŞINDAKİ FERDİ AKSAKAL OLDU

FUTBOLDA KÖYLERİN ŞAMPİYONU BİR KEZ DAHA HASANEYN

Gölcük AK Parti 108. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nı gerçekleştirdi BÜYÜK COŞKU HAKİMDİ

Eski Belediye Başkan Yardımcısı Ali Dal, BOĞULARAK HAYATINI KAYBETTİ

CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner “SOKAK HAYVANLARINDA ÇÖZÜM ‘YOK EDELİM’ ŞEKLİNDE OLMAMALI”

KARBAFED Başkanı Atılgan ve yönetiminden KARTEPE VE KARAMÜRSEL BELEDİYELERİNE ZİYARET

KOCAELİ'NİN İLK TÜRKİYE'NİN 2. AKREDİTE KADIN ARAMA KURTARMA EKİBİ

İHH  İnsani Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Ahmet Bilgin “YETİM ETKİNLİĞİMİZDE ÇOCUKLARIMIZI MUTLU ETTİK”

ÇOCUKLAR “Bİ’DÜNYA EĞLENCE” İLE ANITPARK'TA DOYASIYA EĞLENDİ

Sahillerde 248 kişi KOSKEM’le hayata tutundu

Özsoy, ‘Gölcük’teki trafik ve hatalı park konusuna çözüm bekliyoruz”

İhsaniye Belediyesi kurucu Belediye Başkanı Hikmet Okyar KABRİ BAŞINDA DUALAR İLE ANILDI

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Çocuk Parkına bakım istiyor

Başiskele Tepecik köy yolu çok güzel oluyor

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN “GERİ KAZANIM SUYU KULLANIN” ÇAĞRISI, SANAYİCİLERDE KARŞILIK BULDU

Sakatathane’de çalışmalar tam gaz

İzmit Yenice köy yolu sil baştan yenileniyor

PLAJ VOLEYBOLU TURNUVASI ÇEKİŞMELİ MÜSABAKALAR İLE SONA ERDİ

Çayırova'da yaz spor okulları dolu dizgin devam ediyor

916. Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Yağlı Güreşleri'nde KARAMÜRSELLİ SİNAN YILDIZ GÜREŞÇİ BİRİNCİ OLDU

Yükleniyor

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Çocuk Parkına bakım istiyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

KSO Başkanı Zeytinoğlu bütçe gerçekleşmelerini değerlendirdi

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman “ESNAFIMIZIN NEFES ALMASI İÇİN UZUN VADELİ YAPILANDIRMA YAPILMALI”

Kazanfer, “Dövizde şu an bir düşüş beklenmiyor”

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

Emekli ve Memur maaşlarına zam oranı belli oldu ‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16