• BIST 100

  11051,21%-0,35
 • DOLAR

  32,85% 0,00
 • EURO

  35,62% -0,17
 • GRAM ALTIN

  2553,24% 0,33
 • Ç. ALTIN

  4131,97% 0,00

BAŞKAN HÜRRİYET, YENİ DÖNEME GÜÇLÜ KADRO İLE BAŞLIYOR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, daha güzel bir İzmit için yeni döneme güçlü kadro ile başladı.

Kocaeli 27.04.2024 15:40:00 0
BAŞKAN HÜRRİYET, YENİ DÖNEME GÜÇLÜ KADRO İLE BAŞLIYOR

BAŞKAN HÜRRİYET, YENİ DÖNEME GÜÇLÜ KADRO İLE BAŞLIYOR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, daha güzel bir İzmit için yeni döneme güçlü kadro ile başladı.

 

31 Mart Yerel seçimleri sonrası İzmitlilerin güveni ile 2’nci dönemine başlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, yeni yönetim kadrosunu oluşturdu. Bayrak değişiminin gerçekleştiği İzmit Belediyesinin yeni ve güçlü kadrosu Dernekler Yerleşkesi’nde tanıtıldı.

“Meclis Çoğunluğu İle Birlikte”

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Seçimde çok güzel bir slogan kullandık. Kendimize güveni, azmimizi, kararlılığımızı, kente olan bağlılığımızı ve aşkımızı ifade etmek adına ‘Güçlü Meclis Güçlü İzmit Güçlü Belediye’ dedik. İleri, daima ileri dedik. O süreci halkımızın güzel teveccühü ile geçirdik. Halkımız bize bu dönem meclis çoğunluğuyla birlikte güzel bir görevi tekrar daha güçlü bir şekilde tevdi etti. Şimdi bize düşen bundan sonraki süreçte aynı kararlılıkla hatta daha güçlü şekilde, aynı azimle yolumuza devam etmek.

“İlk Dönem Bir Okuldu”

 

Sabahtan akşama kadar durmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu kente olan sevdamız gereği; bu kentin ihtiyaçları, halkımızın talepleri ve bu taleplere karşılık gelecek hizmetleri en iyi şekilde, en sistematik şekilde, en akılcı şekilde sunmak için var gücümüzle çalışacağız. Geçtiğimiz dönem benim için de bir deneme ya da bir alışma dönemiydi. Benim de öğrenerek yol aldığım bir süreç oldu. Bilmediklerimi öğrendim, deneyimledim. İyi bir tecrübe dönemi oldu. Benim için iyi bir okul oldu.

“Dayanışma Duygusuyla”

 

Yeni dönem ustalık dönemi. Bu dönem çok daha sistemli, çok daha ciddi, birliktelik ve dayanışmayla, siyaset ve bürokrasinin dengeli olduğu bir dönem olacak. Hizmetlerimizi en kaliteli ve en güçlü şekilde sürdürebilmek için güzel bir zemin hazırlamak, güzel bir kadro oluşumu sağlamak ve bu kadroların birbirlerine ast üst ilişkisi olmaksızın tam bir dayanışma duygusuyla, tamamen kente hizmet etmek gayretiyle hareket etmesini sağlayacak şekilde yeni dönemde güçlü bir kadro hareketi başlatıyoruz.

“Tüm Arkadaşlarımın Emeğine Sağlık”

 

Geçmiş dönemde görev yapan tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Herkesin emeğine, yüreğine sağlık. Geçtiğimiz dönem meclis çoğunluğumuzun olmaması ve birçok baskının üzerimizde olması nedeniyle çok fazla krizler atlattık. Çok sıkıntılı dönemler geçirdik. Dolayısıyla geçtiğimiz 5 yılda benimle beraber görev yapan arkadaşlarıma vefam yüksek. Bu arkadaşlarım bütün krizlerde benimle birlikte o mücadelenin içinde yer aldılar. O yüzden de hiçbir arkadaşımı kırıp dökmeden yeni dönemde değişim adımları atıyoruz. Kırıp dökmemek adına geçtiğimiz birkaç gün içerisinde tüm müdürlerimizle tek tek görüşme gerçekleştirdim. Emekleri için teşekkür ettim.

“Bayrak Değişimi”

 

Hiçbir arkadaşımın görevden alınıyor gibi bir itibar suikastine uğramasını istemem. O yüzden de bu süreci en hassas şekilde yürütebilmek adına tek tek kendilerine ifade ettim. Allah katında benden yana bir hak varsa helali hoş olsun. Arkadaşlarım da haklarını helal etsin. Görevden alma gibi bir tanım yapılmasını istemiyorum. İnsanlar emek veriyor. Bu bir bayrak değişimi. 2’nci dönemimizde halkımızın bir değişiklik beklentisi var. Hiçbir arkadaşımızı incitmek gibi bir amacımız olamaz. Bu görevlendirmelerin bir performans ölçümü olmadığını, tamamen bayrak değişimi olduğunu belirtmek istiyorum.

“Sistemli Bir Başlangıç”

 

Bu akşam bir arada olmamızın en önemli nedeni yeni dönemde görev alacak güçlü kadromuzu tanıtmak. Aynı zamanda güzel bir dayanışma yemeği yemiş olacağız. Önümüzdeki süreci beraber planlamak adına bir toplantı yapacağız. Pazartesi gününden itibaren yeni görev alacak ve görev değişimi yapacak olan arkadaşlarımızın devir teslim törenleri olacak. Fakat öncesinde 9. Kattan başlayarak motivasyonlarını arttırmak adına güçlü kadromuzla beraber çalışma arkadaşlarımızın elini sıkacağız. Sistemli bir başlangıç yapacağız.

“Bir Denge İçerisinde”

 

Yeni dönemde görev alacak arkadaşlarım; herkesin tam bir dayanışma duygusuyla, takım oyunu anlayışıyla görevlerini sürdürmeleri önümüzdeki 5 yıl için özellikle ricamdır. Hiçbir meclis üyesi arkadaşımın ve idari kadroda, bürokraside görev alan arkadaşımın ast üst ilişkisi anlamında benim için bir farkı yok. Herkes benim için aynı öneme ve değere sahip. O yüzden de bütün arkadaşlarımdan beklentim siyaset ve bürokrasinin dengede olması, beraberce hizmet etme gayreti içerisinde olmak, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için el ele vermek, hiç kimsenin birbirine üstenci bir tavırla yaklaşmaması, güç gösterisi yapmaması, koltuklardan güç alan değil koltuklara güç veren bir anlayışla devam etmemiz gerekiyor.

“Bu Görevler Emanet”

 

5 yıl çok hızlı geçti. Önümüzdeki 5 yıl da çok hızlı geçecek. Hiçbir koltuk bizlere zimmetli değil. Hiçbir koltuk ömür boyu sürmez. Bu görevler emanettir. Halkın bana verdiği görevler emanettir. Benim de sizlere tebliğ edeceğim görevler emanet görevlerdir. Dolayısıyla orada sonsuza kadar kalıcı değilsiniz. Verimli olduğunuz, işinizi düzgün yaptığınız, dayanışma duygularıyla hareket ettiğiniz sürece hep birlikte yol almaya devam edeceğiz.

“Açık Arayan Değil, Açık Kapatan”

 

Malumunuz biz Büyükşehir ile kıyaslanan önemli bir konum ve algıya sahip bir belediyeyiz. Bunun sorumluluğuyla hareket edeceğinize gönülden inanıyorum. Görevlerinizi yaparken birbirinizle olan iletişimde bunu göz ardı etmemenizi, bu sorumluluğu ağırlığını taşıyarak bu olgunlukta hareket etmenizi arzu ediyorum. Siyasetteki yol arkadaşlarım da bürokrasideki yol arkadaşlarım da benim için eşit. Herkes emek veriyor. Burada herkesten beklentim açık arayan değil, açık kapatan; birbirinin yanlışından kendine görev biçmeye çalışan değil, birbirinin hatasını eksiğini kapatıp belediyenin başarılı olmasını kendisine şiar edinen bir takım oyunu bekliyorum. Tersini yapan arkadaşım olduğu takdirde tamamen görev bilinciyle halka verdiğim sözler doğrultusunda yolumuzu ayıracağımızı belirtmek isterim.

“Her Türlü Desteği Sunacağım”

 

Meclis üyesi arkadaşlarımın belediyede rahat çalışabilmeleri, müdürlerimizle güzel iletişim kurabilmeleri için gereken her türlü desteği sunacağım. Müdürlerimiz ve idari kadrodan beklentim de siyasi arkadaşlarımıza gereken hassasiyeti, önemi göstermeleri. Onların taleplerinin vatandaşın talebi olduğunun unutulmaması.

“Disiplinli Ve Sistemli”

 

Yeni dönemde koordinatörlük görevine son veriyoruz. Yeni dönem için bir şema belirledik. Bu şemada bana bağlı olarak danışmanlar olacak. Hem müdürlüklerimize hem de siyasi arkadaşlarımıza yardımcı olacak; 12 ilçede de katkı sunacak. Bir büyükşehir kadar önemli bir pozisyona sahibiz. Dolayısıyla sorumluluğumuz ağır. Yeri geldiğinde yetki sınırlarımızın dışına çıkmak durumunda kalabiliriz. Bu sebeple daha geniş bir kadro, daha güçlü bir kadro yaratmak adına bazı konularda hizmet masaları yarattık. Müdürler, başkan yardımcılarına tabii olacaklar. Danışmanlar, bana bağlı olacak; müdürlerin ya da başkan yardımcılarının bir üstü değil. Yeni dönemde daha disiplinli, yeni bir sistemle yola devam edeceğiz.

“Ast Üst İlişkisi Olmadan”

 

İki siyasi başkan yardımcımız 6 aylık dönemler içerisinde görev alacak. 6 ayda bir sürekli değişecek. İlk 6 ay görev alan 2 arkadaşımız, sonraki 6 ayda görevini başka 2 arkadaşımıza devredecek. Tüm arkadaşlarımızın bu görevleri yaparak daha deneyimli hale gelmelerini istiyoruz. Ben de onların yönetme kabiliyetlerini daha rahat gözlemleyebileceğim. Bu konuda pratiklik kazanalım ve iş yürütelim istiyoruz. Meclis üyelerinin arasında da ast üst ilişkisi olmamasını istiyoruz. 5 yılda hepsi bu görevi yapmış olacak. Bu dönem yeni hizmet masaları kuruyoruz. Önümüzdeki süreçte inanç masası kurmak istiyoruz. Tüm ibadethanelere gerekli hassasiyetleri göstermek adına bunun için görevlendirme yapacağız.

Yeni Yönetim Kadrosu

Danışmanlar

Siyasi Danışman Çetin Sarıca, Teknik Danışman Hakan Yalçın, Teknik Danışman Recep Barış, Basın Danışmanı Cem Şakoğlu

Başkan Yardımcıları

Sibel Solakoğlu, Seyhan Özcan, Cem Güler, Yaşar Kardaş, Lütfü Obuz (İlk 6 ay), Muhammet Ertürk (İlk 6 ay)

Müdürler

Gelirler Müdürü Necati Kaya, Destek Hizmetleri Müdürü Leyla Kıran, İşletme ve iştirakler Müdürü Mehmet Ersoylu, Halkla İlişkiler Müdürü Gülşah Çubuklu, Dernekler Masası Sorumlusu Eray Bodur, Esnaf Masası Sorumlusu Murat Öztürk, Meslek Odası ve Sendika Masası Sorumlusu Cem Serhat Dayanç, Manav Dernekleri Masası Sorumlusu Nurullah Özer, Kırsal Hizmetler Müdürü İsmet Kuntaş, Muhtarlık İşleri Müdürü Ozan Aksu / Muhtar Masası Sorumlusu Ümit Yılmaz, Temizlik İşleri Müdürü Sedat Çakır, Bilgi İşlem Müdürü Samet Can Demir, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Birol Sağlam, Makine İkmal ve Bakım Onarım Müdürü Orhan Marul, Koordinasyon İşleri Müdürü Cemal Derya, Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen, Park ve Bahçeler Müdürü Devrim Bal, Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa, Spor Kurulu: Yusuf Erenkaya, Hakan Ormancı, Mustafa Küçük ve Mehmet Açık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ufuk Aktürk, Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Çetinkaya, Basın ve Yayın Müdürü Sercan Al, Emlak İstimlak Müdürü Sinan Karadeniz, İmar ve Şehircilik Müdürü Çetin Düzgün, İnsan Kaynakları ve Eğitimi Müdürü Sevtap Cengiz, Ruhsat Denetim Müdürü Reyhan Erbayrak, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Burcu Bineklioğlu, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, Yazı İşleri Müdürü Şaziye Marul, Hukuk İşleri Müdürü Melek Akdeniz, Zabıta Müdürü Ümit Fındık, Özel Kalem Müdürü Ömürhan Yılmaz

Hizmet Masaları

Kuruçeşme Hizmet Masası Sorumlusu Cengiz Özcan, Bekirpaşa Hizmet Masası Sorumlusu Erdem Arcan, Alikahya Hizmet Masası Sorumlusu Ercan Umutlu, Yuvam Hizmet Masası Sorumlusu Murat Özer, Köy Hizmet Masası Sorumluları İsmet Kanık, İsmail Akdeniz, Turgay Oruç ve Ali Filiz, SARBAŞ Genel Müdürü Nihat Değer, BEKAŞ Genel Müdürü Ömer Akın, Hakan Özkum

 


Gölcük AK Parti 108. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nı gerçekleştirdi BÜYÜK COŞKU HAKİMDİ

Vali İlhami Aktaş bugün göreve başladı

CHP Kadın Kolları Başkanı Ulviye Yılmaz, “AK PARTİ İKTİDARINDA EMEKLİNİN 5 ÇEYREĞİ ERİDİ”

Kocaeli’de “Güvenli Okul Yolu Projesi” yayılıyor

50 yeni otobüs Kocaelilere hizmet için yollarda

Üst geçidin merdiven basamakları bakım bekliyor

Büyükşehir’den Kartepe’ye skate park

Başiskele Sahili Çocuklarla Şenleniyor    

Yuvacık Semt Meydanı 2. Etap Çalışmaları Başladı   

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını KOCAELİ’DE GERÇEKLEŞTİ

Değirmenderespor’un son transferi 41 YAŞINDAKİ FERDİ AKSAKAL OLDU

FUTBOLDA KÖYLERİN ŞAMPİYONU BİR KEZ DAHA HASANEYN

Gölcük AK Parti 108. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nı gerçekleştirdi BÜYÜK COŞKU HAKİMDİ

Eski Belediye Başkan Yardımcısı Ali Dal, BOĞULARAK HAYATINI KAYBETTİ

CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner “SOKAK HAYVANLARINDA ÇÖZÜM ‘YOK EDELİM’ ŞEKLİNDE OLMAMALI”

KARBAFED Başkanı Atılgan ve yönetiminden KARTEPE VE KARAMÜRSEL BELEDİYELERİNE ZİYARET

KOCAELİ'NİN İLK TÜRKİYE'NİN 2. AKREDİTE KADIN ARAMA KURTARMA EKİBİ

İHH  İnsani Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Ahmet Bilgin “YETİM ETKİNLİĞİMİZDE ÇOCUKLARIMIZI MUTLU ETTİK”

ÇOCUKLAR “Bİ’DÜNYA EĞLENCE” İLE ANITPARK'TA DOYASIYA EĞLENDİ

Sahillerde 248 kişi KOSKEM’le hayata tutundu

Özsoy, ‘Gölcük’teki trafik ve hatalı park konusuna çözüm bekliyoruz”

İhsaniye Belediyesi kurucu Belediye Başkanı Hikmet Okyar KABRİ BAŞINDA DUALAR İLE ANILDI

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Çocuk Parkına bakım istiyor

Başiskele Tepecik köy yolu çok güzel oluyor

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN “GERİ KAZANIM SUYU KULLANIN” ÇAĞRISI, SANAYİCİLERDE KARŞILIK BULDU

Sakatathane’de çalışmalar tam gaz

İzmit Yenice köy yolu sil baştan yenileniyor

PLAJ VOLEYBOLU TURNUVASI ÇEKİŞMELİ MÜSABAKALAR İLE SONA ERDİ

Çayırova'da yaz spor okulları dolu dizgin devam ediyor

916. Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Yağlı Güreşleri'nde KARAMÜRSELLİ SİNAN YILDIZ GÜREŞÇİ BİRİNCİ OLDU

Yükleniyor

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Çocuk Parkına bakım istiyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

KSO Başkanı Zeytinoğlu bütçe gerçekleşmelerini değerlendirdi

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman “ESNAFIMIZIN NEFES ALMASI İÇİN UZUN VADELİ YAPILANDIRMA YAPILMALI”

Kazanfer, “Dövizde şu an bir düşüş beklenmiyor”

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

Emekli ve Memur maaşlarına zam oranı belli oldu ‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16