• BIST 100

  10969,75%-0,20
 • DOLAR

  33,07% 0,83
 • EURO

  35,99% 1,12
 • GRAM ALTIN

  2523,66% -0,20
 • Ç. ALTIN

  4089,17% -1,20

Belediye başkan adayı Av. Abdullah Serdar Önür GÖLCÜK’TE ZAFER IŞILTISI

Genel 20.02.2024 14:13:12 0
Belediye başkan adayı Av. Abdullah Serdar Önür GÖLCÜK’TE ZAFER IŞILTISI

Belediye başkan adayı Av. Abdullah Serdar Önür

GÖLCÜK’TE ZAFER IŞILTISI

Zafer Partisi Gölcük İlçe Başkanı Kayıhan Kayı, Belediye Başkan Adayı Av. Abdullah Serdar Önür ve beraberindeki heyet gazetemizi ziyaret ederek çeşitli açıklamalarda bulundu ve Gölcükle ilgili projelerini anlattılar.

Yıllar önce Anavatan Partisi iktidarının yerel seçimlerde yıkıldığını söyleyen Önür, “O dönemde her zaman olduğu gibi ilk dönem ANAP açısından iyi geçmişti. Bunun hızıyla ikinci seçimi de kazandılar. Ancak ekonomide yaşan çöküşler, hayat pahalılığı dar gelirlilerin belini bükmesi nedeniyle yerel seçimlerde hüsrana uğradılar. Bunu tüm Gölcüklülere hatırlatmak isterim” dedi.

Projeleri hakkında bilgi verdiler

Genç ve dinamik bir yapı oluşturduklarını ifade eden İlçe Başkanı Kayıhan Kayı ve Belediye Başkan Adayı Abdullah Serdar Önür, Gölcükle ilgili projelerini ise şöyle sıraladı; “Aile danışmanlığı, kişisel gelişim ve psikolojik destek, uyuşturucu ile mücadele merkezlerimizin yanı sıra Trafik Eğitim Merkezi ile Sürücülüğe ilk başlayanların ya da pekiştirmek isteyen vatandaşlarımızın tekniklerini geliştirebileceği, tecrübelerini arttıracağı güvenli trafiğe kapalı eğitim merkezimiz olacak. Çıraklık ve ara eleman yetiştirme merkezleri amatör sporcu ve sanatçı eğitim / yetiştirme /  destekleme merkezlerimizi hayata geçireceğiz. Amatör olarak spor ve sanat ile ilgilenen çocuk ve yetişkinlerin, profesyonel olarak eğitimlerinin verildiği, bu eğitimler sonunda üniversitelerin ilgili bölümlerine hazırlandığı, milli takım ve konservatuar bazında yeteneklerin ortaya çıkarmayı hedeflediğimiz merkez. Ayrıca amatör olarak sanatını icra etmek isteyen tiyatro, müzik gibi grupların ya da bireysel sanatçıların, sanatlarını icra edebileceği ve ön çalışma yapabileceği salonlar, prova ve sergileme alanlarımız olacak”.

“Projelerin değerlendirilip destekleneceği merkezimiz olacak”

Açıklamalarını sürdüren Kayı ve Önür, Belediye AR-GE ve Fikir Merkezi ile gerek belediyemize gerekse ülkemize yararlı olabilecek, buluşların, deneylerin, araştırmaların, fikirlerin, bilimsel çalışmaların yapılacağı, yeni kâşiflerin ortaya çıkacağı, projelerin değerlendirilip destekleneceği merkezimiz olacak. Mahalle Akademileri projemiz ile içerisinde belirli eğitimlerin, kursların, muhtarlık ve bazı belediye hizmetlerinin yer aldığı, Gölcük Konaklarını örnek alan merkezimizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Yine aynı şekilde kariyer merkezi istihdam çalışmaları, işçi ile işveren buluşturmalarının yapan, çıraklık ve ara eleman merkezi ile irtibatlı çalışacak merkezimiz olacak.  Akıllı şehir teknolojilerinin araştırılması, geliştirilmesi ve uygulanmasını desteklemek amacıyla eğitim, uygulama, teknoloji ve inovasyon merkezleri oluşturulması ile sorun çözümlerine değer katacaklar projelerimiz olacak”.

“Sığınmacılar ve göçmenler sorununa etkili ve kalıcı çözümler getireceğiz”

Sığınmacılar ve göçmenler sorununa etkili ve kalıcı çözümler getireceklerini ifade eden Kayı ve Önür, Trafik sorunu içinde projeleri olduğunu ifade ederek, “Ağır tonajlı araçların geçebileceği, bu tür araçların şehir merkezindeki yoğunluk oluşturmayacağı, bakanlıkla ortak hareket edilebilecek alternatif çevre yolu projelerimizi hayata geçireceğiz.

“Yeni sosyal yaşam alanları inşa edeceğiz”

Gölcük’te yeni sosyal yaşam alanları inşa edeceklerini ifade eden Kayı ve Önür, Kavaklı sahili ve Deniz Evler bölgesinde, içerisinde bedesten, sinema, eğlence ve macera merkezleri, alış veriş alanları, dinlenme yerleri olan denizimizi en etkili biçimde kullanacağımız yeni yaşam alanları inşa edeceğiz. Akvaryum projemiz ile hem Dijital ve hem de deniz türlerinin canlı görülebileceği deniz altına tüp akvaryumumuz olacak. Turizm gelirlerinin artması için gerekli yatırımların ilçemize davet edilmesini sağlayacaklarını ifade eden Kayı ve Önür, “Beş yıldızlı otel çalışması ve bu otellerin ılıca termal suyu ile desteklenmesi, İlçemizin geçiş yeri değil, durup gezilen dinlenilen ve gelir bırakan bir yer olması için çalışmalarımız olacak. Yapılacak bu çalışma ile diğer şehirlerden ya da ülkelerden gelecek olan ziyaretçilerin ilçemizde konaklayarak esnafımızın desteklenmesi, esnaftan alışveriş yapması ve daha fazla kurumsal yatırımcıların ilçemize gelmelerini hedefliyoruz” dediler.

Teleferik nostalji tramvayı projeleri

Projelerini açıklamaya devam eden Kayı ve Önür, “İlçemizin doğal güzelliklerini teleferik ile daha iyi bir şekilde ortaya koyacak bir proje olan Teleferik projemiz olacak. Yine aynı şekilde Amiral Sağlam Caddesi – Donanma Caddesi Arasında “U” şeklinde nostalji tramvayı projemiz var.  Arıcılık yapanlara, bitki örtümüze ve toprak yapımıza uygun olmak kaydı ile çiftçilerimize, bahçesi olan vatandaşlarımıza tohum, fidan ve malzeme desteği ile yetiştirme / uygulama eğitimi projemiz.

“İlçemizi doğal afetlere hazır hale getireceğiz”

Kayı ve Önür açıklamalarının devamında, “Belediyemiz bünyesinde kurulacak laboratuvar ile birlikte sınırlarımız içerisinde yer alan tüm yapıların deprem ve diğer doğal afetlere uygunluğunu denetleyerek, daha dayanıklı ve dirençli yapıların oluşturulması ve desteklenmesi, tüm elektrik, telefon, internet gibi üst yapıda bulunan hatların deprem ve diğer doğal afetlerden etkilenmemesi için yer altına alınması, alt yapı kapasitelerinin arttırılmasını sağlayacağız. Yenilenebilir Enerji projemizle yenilenebilir enerji sistemlerinin (güneş enerjisi, rüzgâr enerjisi vb.) daha çok yatırım yapılması, bilinçlendirilmesi ve ekonomiye katkı sağlayacağız. Dijital / akıllı belediyecilik projemiz ile elektronik sistemin izin verdiği derecede, belediyemizin tüm birimlerine çevrimiçi ulaşabilme ve işlem yapabilme erişimi ile yine belediyemiz sınırlarındaki tüm kamu kurumları ile bütünleşmiş, e-Devlet ile uyumlu bir belediyecilik anlayışı içinde olacağız. Geri kazanım projemiz ile daha temiz ve sürdürülebilir çevre için geri dönüşümü teşvik edici ve kullandırıcı projelere katkıda bulunma. Yağmur suyunu toplama, arıtma ve geri dönüştürme gibi yöntemlerle suyun etkin kullanımını sağlayan yatırımlarımız olacak. Su tesisi projemiz ile doğal kaynaklarından işlenmiş kapalı suların vatandaşlarımıza en uygun ve en doğal biçimde buluşturulmasını sağlayacağız” dediler.

“Daha güvenilir yaşam için”

“Belediyeye ait ve atıl durumda olan, kullanılmayan tüm yapıların, arsa ve tarlalar ile yeşil alanların işlevsel hale getirilerek ilçeye ve ekonomiye kazanılmasını sağlayacağız.  Daha güvenilir yaşam için, akıllı kameralar ve sensörlerle desteklenmiş, yüz ve araç tanıma sistemli kontroller, MOBESE sistemlerinin her mahallede olacak şekilde yaygınlaştırılması, güvenlik güçlerinin arttırılmasını sağlayacağız. Engelli vatandaşlarımızın, güncel haber ve belediyemiz hakkında bilgilendirilmesini sağlayan sesli ve görsel betimleme, okuma, yönlendirme ve yardım hizmetimiz olacak. Sokak hayvanlarımızı koruma, kısırlaştırma, mama, bakım ve steril yaşam hakkını gözeteceğiz” dediler.

Eğitim ve öğrenci projeleri

Eğitim alanında birbirinden değerli projeleri olduğunu ifade eden Kayı ve Önür, “Belediye Öğrenci Konuk Evleri ile İlçemizde öğrenci olarak gelen gençlerimizin otogardan karşılayarak kendilerini daha güvende hissedebilecekleri konuk evlerine yerleştirilecek olup burada evimize gelen misafir gibi her türlü imkân ücretsiz olarak sağlanmak suretiyle kendilerine yurt/ev gibi kalacak bir yer bulacakları güne kadar konuğumuz olacakları kısa süreli yaşam alanları yaratacağız. Öğrenci araştırma ve proje alanları, danışmanlık hizmeti, yarı zamanlı iş olanakları sağlayacağız. İlk adım eğitim yuvası projesi ile 4-10 Yaş arası çocuklarımızın yaş gruplarına göre belirleneceği ve gelişimine katkıda bulunacağı spor, sanat, kültür, el becerisi, iletişim, uyum ve davranış bilimleri, Din Kültürü ve Temel Ahlak Bilgisi, Yurttaşlık ve Milli Egemenlik bilgisi, Temel Hukuk Bilgisi, Farkındalık ve Değerler bilgisi, Problem çözme ve problemlerle başa çıkma eğitimi,  Oyun kurma, Temel Sağlık – İlk Yardım bilgisi, Yemek – Mutfak ve Ekoloji Atölyeleri, Ev ekonomisi, Hayvan ve Bitki Bakımı ve sevgisi eğitimi gibi eğitimler ile geleceğe hazırlık yapılacağı yuvamız olacak. Alanları yeterli olan, uygun okullarımıza okul seraları kuracağız” dediler.

Spor ve Sanat şehri Gölcük

Kayı ve Önür son olarak, “Spor,  kültür ve sanat profesyonel Gölcük şehir tiyatrosu, Gölcük şehir orkestrası , Kocaeli’de ilk tiyatro, opera ve bale salonu Gölcük buz ve salon sporları merkezi, ulusal ve uluslararası kültür – sanat – spor festivalleri ve fuarları, çocuklarımız için oyun sokakları ve eğitici parklar, modern ve Cam Müzesi, Denizcilik Müzesi, Bal Mumu Müzesi, Türk Devletleri – Türk Büyükleri ve Toplulukları Müzesi, Gölcük Tarihi Müzesi, Uzay ve Havacılık Müzesi v.b. teknolojik müzeleri hayata geçireceğiz. İlçemizdeki tüm spor kulüplerine alt yapı destekleri sağlayacağız” dediler.


“TERSANE’DE MÜLAKATLAR BAŞLADI”

Çalgan’dan Gazze hakkında önemli açıklama “ÇAĞIN KERBELASI GAZZE’DİR”

Memleket Partisi Gölcük İlçe Başkanı Ümit Karataş, “2028 SEÇİMLERİ BİZİM SEÇİMİMİZ OLACAK”

Gölcük Belediyesi’nin Üniversite Öğrencilerine desteği sürüyor ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI VERECEK

Çanakçı, “Ayçiçeği hasadında, çiftçilerimiz beklediği verimi alamıyor”

Kazanfer, “Yatırımcılar bu düşüşü iyi değerlendirmeli”

Kocaelili Muhtarlardan Vali İlhami Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu’ndan, Vali İlhami Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Başiskele Sahili ve Yuvacık Sapağı Trafiğine Neşter

Yerinden oynayan mazgal demiri onarılmayı bekliyor

Karamürsel’de Doğru Tercih, Doğru Gelecek!

Yerinden çıkan uyarı tabelası monte edilmeli

KÖRFEZ HEREKE TAŞOCAĞI DERESİ’NDE SEL VE TAŞKINLARA KARŞI DERE ISLAH ÇALIŞMASI

6 araç trafikten men edildi

Tenis Merkezi’nde balon kortlar boyandı

Emir Ortakaya Westerlo ile anlaşmaya vardı

Değirmenderespor transfere fırtına gibi başladı

Vali Aktaş, Polis Memuru Zafer Dursun'un Cenaze Törenine Katıldı

Gölcük bir çınarını da kaybetti MUSTAFA RUMELİOĞLU VEFAT ETTİ

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Çalışkan “HER KESİME HİTAP EDEN BİR SİYASET YAPACAĞIZ”

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert “İLÇEMİZE MODERN VE DEPREME DAYANIKLI OKULLAR KAZANDIRIYORUZ”

Başkan Büyükakın’dan Vali Aktaş’a hayırlı olsun ziyareti

BAŞKAN SEZER HEMŞEHRİLERİ İLE İÇ İÇE

Vali Aktaş Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı

İSU, KAYIP VE KAÇAK SU MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

GÖLCÜK DEVLET’DE İL KOORDİNASYON İZLEME DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI

Kocaeli Valisi İlhami Aktaş Göreve Başlama Mesajı yayınladı

Gölcük Belediyesi Kütüphaneleri Yaz döneminde de GENÇLERİN UĞRAK NOKTASI OLUYOR

Gelecek Partisi İzmit’te aşure dağıttı

Derince’de köylere giden ulaşım ağı yenileniyor

Yükleniyor

Yerinden oynayan mazgal demiri onarılmayı bekliyor

Dere Sokak’ta bulunan saksılar BU YAZDA BOŞ KALDI

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Çocuk Parkına bakım istiyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Kazanfer, “Yatırımcılar bu düşüşü iyi değerlendirmeli”

KSO Başkanı Zeytinoğlu bütçe gerçekleşmelerini değerlendirdi

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman “ESNAFIMIZIN NEFES ALMASI İÇİN UZUN VADELİ YAPILANDIRMA YAPILMALI”

Kazanfer, “Dövizde şu an bir düşüş beklenmiyor”

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16