• BIST 100

  11051,21%-0,35
 • DOLAR

  32,85% 0,00
 • EURO

  35,62% -0,17
 • GRAM ALTIN

  2553,24% 0,33
 • Ç. ALTIN

  4131,97% 0,00

CHP'den Gebze'de 'Geçinemiyoruz' mitingi “25 BİN LİRANIN ALTINDAKİ BİR ASGARİ ÜCRETİ ASLA KABUL ETMİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Özgür Özel Gebze Kapalı Pazar Alanı'nda ‘Geçinemiyoruz’ mitingi düzenleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.

siyaset 1.07.2024 17:56:00 0
CHP

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Özgür Özel  Gebze Kapalı Pazar Alanı'nda ‘Geçinemiyoruz’ mitingi düzenleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.  17 bin liralık asgari ücret ilk verildiği gün 9 gram altın alırken şu an 7 gram altın alabiliyor. Asgari ücret o günden bugüne 3 bin 850 lira eridiğini ifade eden Genel  Başkan Özel, “25 bin liranın altındaki bir asgari ücreti asla kabul etmiyoruz” dedi.

Gölcük’ten katılım yoğun oldu

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Özgür Özel  Gebze Kapalı Pazar Alanı'nda ‘Geçinemiyoruz’ mitingi düzenleyerek vatandaşlarla bir araya geldi. Birçok ilden binlerce kişinin katılım sağladığı mitingde CHP Kocaeli Milletvekilleri Nail Çiler, Muhip Kanko, Harun Özgür Yıldızlı, Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe ve Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık da Özel’i yalnız bırakmadı. Mitinge ilçemizde de CHP İlçe Başkanı Mehmet Uzuner ve yönetimi, CHP İlçe Örgütü üyeleri, Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı  Şakir Akçer ve Sendika Üyeleri katılım gösterdi. Ayrıca Öz Gıda İş, EMADDER, Genel-İş, Tüm Emekliler Sendikası, Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Emekliler Federasyonu, DİSK Emekli Sen, direnişteki Lezita işçileri, Esitaş işçileri ve Emeklilikte Adalet Arayanlar (EAD) gibi çeşitli sendika ve dernekler oldu. 

CHP ara zammın gerekliliğine dikkat çekti 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'in katılımıyla Kocaeli Gebze'de Mevlana Kapalı Pazar Alanı’nda "Emek Mitingi" için kapılar saat 15.00 itibariyle açıldı. Mitingde, Temmuz ayında ücretlere yapılacak ara zam tartışmaları gündeme getirildi ve CHP ara zammın gerekliliğine dikkat çekti. Emekçiler ve emekliler sık sık; “Geçinemiyoruz”, “Vergide adalet”, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Mezarda emeklilik istemiyoruz” sloganları attı. Alanda kayyum politikalarına da tepki gösteren dövizler de yer aldı.

Taşçıer, "Geçinemiyoruz’ diye feryat eden milyonlara selam olsun”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, mitingde açılış konuşması yaptı. Taşçıer, ““Türkiye’nin en büyük emek kenti Gebze’den; asgari ücretle nefes alamayan emekçilerimize, sefalete mahkum edilen emeklilerimize, emeklilikte staj ve çıraklığa takılanlara, siftahsız kepenk kapatan esnafımıza, emeği tarlada kalan çiftçimize, atanamayan öğretmenlerimize, mülakat mağdurlarına, ne eğitimde ne istihdamda yer alan kadın ve gençlerimize, ötekileştirilen sağlık çalışanlarına, en kötü şartlarda çalıştırılan çocuk işçilere, 2 bin lira bursla çalışmaya çalışan öğrencilerimize, hayatını kağıt toplayarak kazanan emekçilerimize, hakkı yenen, geleceği görmezden gelinen, ‘geçinemiyoruz’ diye feryat eden milyonlara selam olsun. Mücadelenizle, haklılığımızla, kararlılığınızla, coşkunuzla ülkemizin dört bir yanından geldiniz. Diliyoruz ki bu meydan kendini çaresiz, umutsuz, güçsüz hisseden herkes için gelecek güzel günlere umut olsun, insanca yaşamdan yana yeni bir başlangıç olsun” dedi.

Özel, “Bu meydanı dolduran herkes diyor ki geçinemiyoruz”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel yaptığı konuşmada, “Bu güzel meydanı büyük bir coşkuyla dolduran alnının teriyle çalışan çok kıymetli emekçilerimiz hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada bizimle birlikte olan herkesin bir dertleri ve haklı talepleri var. Bu meydanı dolduran herkes diyor ki geçinemiyoruz. 10 bin lira emekli maaşına muhtaç edilen sesi duyulmayan emekliler bugün burada. 17 bin lira asgari ücret alan seçim senesinde yılda 4 kez zam yapacağız deyip kandırılan ama bu büyük enflasyon ortamında yılda ikinci enflasyon zammı bile çok görülen 1 yıl boyunca enflasyon karşısında ezilmeye Mahkum edilen emekçiler hepiniz hoş geldiniz.

“Sokaklar bizimdir, meydanlar bizimdir”

Yerel seçimlerden bu yana Türkiye’de bir dizi miting yaparak sesini duyuramayanların sesi olmaya devam ediyoruz. Temmuz geliyor hayat pahalılığı var enflasyon eziyor asgari ücrete ve emekli ücretlerine hem enflasyon zammını hem refah payını vermek emekçinin hakkını vermek vergide adaleti sağlamak ama özellikle asgari ücrete enflasyonu ve refahı vermek zorundasınız bunu yapmazsanız biz bu sesi duyarız meydanlara çıkarız dedik dinlemediler. Sokaklar bizimdir meydanlar bizimdir. Bugün ülkede gelir adaletsizliği en üst noktaya çıktı. Türkiye’de en zengin yüzde 20 bütün paranın yüzde 81’ini alıyor ama en yoksul yüzde 20 sadece yüzde 0,5’ini alıyor. Ama işine gelince hepimiz aynı gemideyiz, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bugünlerdeyiz. Savaşta askerde, emekte bu insanlar var ama bölüşürken bu insanlar yok yazıklar olsun bu düzene.

“Asgari ücret 3 bin 850 lira eridi”

Bu meydanda geçinemeyen herkes var. Herkesin sesini birlikte duyurmaya geldi sıra. Eğer herkesin sesini duyar ve sesi yükseltirsek başarmamızın önünde hiçbir engel yok. Yıllarca emek vermiş çalışmış alın teri dökmüş dirsek çürütmüş ve en sonunda emekli olmuş insanlarımızı bugün dünyanın en düşük emekli maaşlarına mecbur bırakıyorlar. Bugün Türkiye’de Adalet ve Kalkınma Partisi geldiğinde 1,5 asgari düzeyinde olan en düşük emekli maaşı bugün 0,6 asgari ücret düzeyindedir. Bu düzen büyük bir yoksulluk büyük bir açlık getirmiştir. Bugün burada buluşmamızı sağlayan il başkanımıza, organize sanayilerimizden 10 tanesini etrafında bulunduran Gebze, sendikal mücadelenin geçmişte en önemli mücadelesini veren emek kenti, DİSK, TÜRK-İŞ,HAK-İŞ’in değerli başkanlarına onların bu bölgelerdeki temsilcilerine selam olsun. Bugün tüm sendikalar ortak talepte birleştiler. Vergide adalet istiyoruz dediler. Asgari ücretten büyük mücadelelerle vergi kaldırıldı ama bugün asgari ücret kadarki kısım hesaplamalara dahil edildiği için daha nisan ayında maaşlar erimeye başlıyor. Bugün 17 bin liralık asgari ücret ilk verildiği gün 9 gram altın alırken şu an 7 gram altın alabiliyor. Asgari ücret o günden bugüne 3 bin 850 lira eridi.

“Bugün 552 bin esnaf son 6 yılda kepenk kapattı” 

11 milyonun sesi olmak onlarla birlikte hak aramak için alanlardayız. Geleceğinden ne kadar istihdamda olmayan gencimiz varsa Gebze’den emeğin kentinden hepsine selam olsun. Bugün 552 bin esnaf son 6 yılda kepenk kapattı 500 bin çiftçi kayıp 500 bin esnaf kayıp maalesef bu sene 32 bin 39 esnaf iflas etti. Esnafımıza el uzatması gereken halkbankası yandaşları fonluyor zenginlere uygun lkrediler veriyot ancak esnaf kefalet kredisine bile ödendiği sırada faiz artışı yapıyor. Esnafımızın da geçinemeyen küçük esnafın da geçinemeyen herkesin de sesi olmaya geldik Gebzemizden selam olsun. Yakasının rengi ne olursa olsun iki yakası bir araya gelmeyen, aldığı maaşla geçinemeyen emekçiler var. Emekçi tershanede de olsa fabrikada da olsa, madende de olsa, plazada da olsa emekçi emekçidir. Türkiye’nin bütün emekçileri birleşin ve hakkınızı aldın. Söke söke alacağız.

“Gri listede zaten yoksulların, sürünenlerin ve kara para cennetlerinin olduğu ülkelerdir”

Bu ülkeyi yönetenler 2 gün önce büyük müjdelerle gri listeden çıktığımızı söylediler sanki bizi gri listeye sokan İsmet Paşaymış gibi anlatıyorlar sanki gri liste Ecevit’ten, Demirel’den, Özal’dan kalmış gibi anlatıyorlar. Daha 3 yıl önce Türkiye’yi gri listeye sokan bu iktidardır. Bugün güç bela tüm emeklerimizle gri listeden çıkılınca bunu başarı gibi anlatıyorlar. Gri listede zaten yoksulların, sürünenlerin ve kara para cennetlerinin olduğu ülkelerdir. Bugün oradan çıkmak övünç meselesi değil 3 yıldır bu güzel ülkeyi o listede tutmak utanç meselesidir. Bunu başarı diye anlatanlara yazıklar olsun.

“Elektriğe zam var asgari ücretliye gelince zam yok”

Yarın 1 Temmuz yarın size zam var mı? Yok. Ama elektriğe zam var. Elektriğe yüzde 39 zam var evde. Elektriğe zam gelince iğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Göreceksiniz bütün Türkiye’de süt, ekmek, su zamlanacak her şey zamlanacak sadece asgari ücretliye zam vermemeye direnen bir iktidar var ama bunu enflasyonla mücadele olarak anlatacaklar. Buradan hep birlikte 4 büyük talep ve bu işi nasıl çözeceğimizi haykırmak durumdayız. 25 bin liranın altındaki bir asgari ücreti asla kabul etmiyoruz. Buradan Ankara’ya kaldırın ellerinize. Emekliler bir asgari ücret alana kadar mücadele etmeye söz mü? Çiftçiler hakkını alana kadar mücadeleye devam.

“Geçim olmazsa seçim olur “

Size sesleniyoruz geçinemiyoruz. Geçim olmazsa seçim olur . Ey Recep Tayyip Erdoğan, ey Devlet Bahçeli, ey Cumhur İttifakı sesimi duy ya geçim ya seçim. Eğer hakkınızı vermezlerse asgari ücrete zam vermezlerse emekli maaşını arttırmazlarsa sesimizi duymazlarsa mücadeleye var mıyız? Hakkınızı söke söke almaya var mıyız?

 

 


Gölcük AK Parti 108. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nı gerçekleştirdi BÜYÜK COŞKU HAKİMDİ

Vali İlhami Aktaş bugün göreve başladı

CHP Kadın Kolları Başkanı Ulviye Yılmaz, “AK PARTİ İKTİDARINDA EMEKLİNİN 5 ÇEYREĞİ ERİDİ”

Kocaeli’de “Güvenli Okul Yolu Projesi” yayılıyor

50 yeni otobüs Kocaelilere hizmet için yollarda

Üst geçidin merdiven basamakları bakım bekliyor

Büyükşehir’den Kartepe’ye skate park

Başiskele Sahili Çocuklarla Şenleniyor    

Yuvacık Semt Meydanı 2. Etap Çalışmaları Başladı   

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını KOCAELİ’DE GERÇEKLEŞTİ

Değirmenderespor’un son transferi 41 YAŞINDAKİ FERDİ AKSAKAL OLDU

FUTBOLDA KÖYLERİN ŞAMPİYONU BİR KEZ DAHA HASANEYN

Gölcük AK Parti 108. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nı gerçekleştirdi BÜYÜK COŞKU HAKİMDİ

Eski Belediye Başkan Yardımcısı Ali Dal, BOĞULARAK HAYATINI KAYBETTİ

CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner “SOKAK HAYVANLARINDA ÇÖZÜM ‘YOK EDELİM’ ŞEKLİNDE OLMAMALI”

KARBAFED Başkanı Atılgan ve yönetiminden KARTEPE VE KARAMÜRSEL BELEDİYELERİNE ZİYARET

KOCAELİ'NİN İLK TÜRKİYE'NİN 2. AKREDİTE KADIN ARAMA KURTARMA EKİBİ

İHH  İnsani Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Ahmet Bilgin “YETİM ETKİNLİĞİMİZDE ÇOCUKLARIMIZI MUTLU ETTİK”

ÇOCUKLAR “Bİ’DÜNYA EĞLENCE” İLE ANITPARK'TA DOYASIYA EĞLENDİ

Sahillerde 248 kişi KOSKEM’le hayata tutundu

Özsoy, ‘Gölcük’teki trafik ve hatalı park konusuna çözüm bekliyoruz”

İhsaniye Belediyesi kurucu Belediye Başkanı Hikmet Okyar KABRİ BAŞINDA DUALAR İLE ANILDI

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Çocuk Parkına bakım istiyor

Başiskele Tepecik köy yolu çok güzel oluyor

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN “GERİ KAZANIM SUYU KULLANIN” ÇAĞRISI, SANAYİCİLERDE KARŞILIK BULDU

Sakatathane’de çalışmalar tam gaz

İzmit Yenice köy yolu sil baştan yenileniyor

PLAJ VOLEYBOLU TURNUVASI ÇEKİŞMELİ MÜSABAKALAR İLE SONA ERDİ

Çayırova'da yaz spor okulları dolu dizgin devam ediyor

916. Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Yağlı Güreşleri'nde KARAMÜRSELLİ SİNAN YILDIZ GÜREŞÇİ BİRİNCİ OLDU

Yükleniyor

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Çocuk Parkına bakım istiyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

KSO Başkanı Zeytinoğlu bütçe gerçekleşmelerini değerlendirdi

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman “ESNAFIMIZIN NEFES ALMASI İÇİN UZUN VADELİ YAPILANDIRMA YAPILMALI”

Kazanfer, “Dövizde şu an bir düşüş beklenmiyor”

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

Emekli ve Memur maaşlarına zam oranı belli oldu ‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16