• BIST 100

  10969,75%-0,20
 • DOLAR

  33,07% 0,83
 • EURO

  35,99% 1,12
 • GRAM ALTIN

  2523,66% -0,20
 • Ç. ALTIN

  4089,17% -1,20

GESOTİM’DE KOCAMAN GÜVEN TAZELEDİ

Gölcük Arama Kurtarma Derneği (GESOTİM) geçtiğimiz gün 9’uncu Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye tek başkan adayı olarak katılan mevcut başkan Necmi Kocaman, kongrede yeniden güven tazeledi.

Gölcük 15.05.2024 16:38:00 0
GESOTİM’DE KOCAMAN GÜVEN TAZELEDİ

Faaliyet, Hesap ve Denetim Kurulu Raporları ibra edildi

 

Akabinde kongrede Faaliyet ve Hesap Raporları okundu. GESOTİM üyeleri Faaliyet ve Hesap raporlarını oybirliği ile ibra etti. Daha sonra Denetim Kurulu Raporu okundu. Bu gündem maddesi de Dernek üyeleri tarafından oybirliği ile ibra edildi.

 

Necmi Kocaman oybirliği ile yeniden başkan seçildi

 

Kongrede Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu seçimine geçildi. GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman’ın yeni başkanlık döneminde yol arkadaşlığı yapacağı Yeni Yönetimi GESOTİM’in kongresine tek başkan adayı olarak seçilen Necmi Kocaman yeni dönemde de tüm dernek üyelerinin oylarıyla yeniden başkan seçildi.

 

Kocaman, ‘Depreme hazırlıksız bir şekilde yakalandık, çaresizdik, hazırlıksızdık’

 

Başkanlık seçiminin ardından konuşma yapan Necmi Kocaman, şunları dile getirdi: ‘Bizler Kimiz… Bizler 17 Ağustos öncesi sıradan birer vatandaş konumunda iken bugün çok ama çok büyük sorumluluklar altına girmiş beklentisiz insanlığa her türlü canlıya hizmeti ön plana koyan işini seven karşılık beklemeyen sevdayla işini yapan huzur bulan gönülleriz. Kıymetli büyüklerimiz, 17 Ağustos 1999 depreminde yaşadıklarımız bir tiyatro değildi. Hisseden ile yaşayan arasında büyük fark var. Biz bunu belleğimize kadar yaşayan bir nesiliz. Biz depremin oyun olmadığını yaşayarak çok iyi öğrendik. O günkü şartlarda maalesef ülke olarak depreme hazırlıksız bir şekilde yakalandık. Çaresizdik, hazırlıksızdık, bir çekiç bir levye bir balyozumuz dahi yoktu. Depremi sallanır durur diye biliyorduk. O günlü şartlarda Sivil Savunma ve Kızılay maalesef tabela konumundaydı. Depremin yayılımı geniş olduğundan çok zorluklar yaşadık. Merkez üssü Gölcük unutulmuş, İnsanlar çaresiz, enkazlarda 1 metre yanımızdaki insana el uzatamamanın üzüntüsünü yaşıyorduk. Annelerin ‘bir kol bir bacak bir uzvumu bulun’ feryatlarını bizzat yaşamış, çaresizlikten bir şey yapamamıştık’ dedi.

 

“50 kişilik ekip kurduk ve esnafı, işçisi, emeklisi, memuru, mühendisi, köylüsü amatörce işe koyulduk”

 

Kocaman, ‘Havanın sıcaklığı nedeniyle cenazeler kepçelerle açılan yerlere topluca kefensiz şekilde gömülüyordu. Yaralıların nerede hangi şehirde olduğu bilinemiyordu. Bir aileden biri Ankara biri Bandırma biri İstanbul’da şifa bekliyorlardı. Gölcük Kaderine terk edildi korkusuyla heyelana kapılıp, ilçemizi terk edenler oldu. İzmir Bursa tarafı gelen kepçe gıda vs. tüm yardımlar Yalova’da İstanbul’dan gelen yardımlar Gebze’de İzmit’te, Ankara istikametinden Anadolu’dan gelen yardımlar Adapazarı’nda yollar kesilmiş, depremin merkez üssü Gölcük büyük çaresizliği yaşamıştı. İşte bu saydığım hatta çok daha fazlası bulunan acılardan ders ve ibret çıkararak 10 Kasım 1999’da kurulduk. 50 kişilik ekip kurduk. Esnafı, işçisi, emeklisi, memuru, mühendisi, köylüsü amatörce işe koyulduk. İlk işimiz sivil savunma eğitimlerimizi o zor şartlarda aldık. Malzemelerimizi bot yerine çizmelerimi, hilti yerine balyoz ve çekiçlerimizi bulduk buluşturduk. Çalıştık, çabaladık yurtiçi-yurtdışı eğitimlere ağırlık verdik. Bir yandan teknolojiyi takip ediyorduk, mücadelemize devam ediyorduk. O günlerde bir Vali Yardımcımız yaptığımız etkinlikte bu işlerin zor olduğunu, bir zaman içinde saman alevi gibi söneceğimizi söylese de bu sözler bizi daha da kamçıladı, hızlandırdı, inançlandırdı, yüreklendirdi. Sevdik biz bu işi sevdik, biz bu gönüllüğü eşimizi, çocuklarımızı ve aşımızı işimizi bir kenara, kıyıya koyduk, başaracağız ve yapacağız dedik. İnandık asla ve asla yılmadık.’

 

“Bizim sermayemiz insandır, sermayemiz moraldir, canlıdır”

 

‘Gönül rahatlığı ile söylemek istiyorum. Burada bizlerin, arkadaşlarımızın çok ama çok emeği var. Bu emeği veren şahsımın ve arkadaşlarımızın emeğine saygı gösterilmesini de beklemek hakkımızdır. Kurumumuzun haklarını savunmanında hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Şu da bilinmelidir ki; biz GESOTİM gönüllüleri yaptığımız bu işleri maaş, ikramiye vesaire almamaktayız. Bizim sermayemiz insandır, sermayemiz moraldir, canlıdır. Darda, sıkıntıya, üzüntüye düşmüş, bize nerede bir ihtiyaç varsa bizler orada olmaktan öte bir şey düşünmeyiz. Sadece ve sadece tek beklentimiz yaptığımız işler sonrası bizlere ‘Allah razı olsun’ denmesi, gönülden bir küçük dua bize en büyük moral ve destektir. Deprem konusu yıllardır toplum tarafından tam önemsenmemiş olsa da yıllardır biz emek veriyoruz. Bu sevdamızda bizler işimize gönüllülerimizle çok ama çok emekler verdik. Büyümeye başladık, insanların talepleri artmaya başladı. O günlerde 1-2 konteynırdan 27 konteynırımız çalışma alanımız oldu.. Sonrası çalışmalarımızı ara vermedik. Sonrası Mehmet Ellibeş başkanımızın belediye başkanlığı sonrası o dönem Milli Savunma Bakanımız sayın Vecdi Gönül o dönem Orman Bakanı sayın Osman Pepe, o dönem Milletvekili sayın Fikri ışık o dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın İbrahim Karaosmanoğlu, o dönem Büyükşehir Genel Sekreterimiz şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Tahir Büyükakın’a, o dönem Valisi Ercan topaca, o dönem Kaymakamımız Adem Yazıcı’nın destekleriyle daha evvel Trafik İstasyonu olan bu yeri Trafiğin Yeni Emniyet Binasına geçmesi sonrası mevcut bu yeri Milli Savunma Bakanlığı’ndan protokol yaparak devraldık. Yıllardır burada görev yapmaya devam ediyoruz Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Desteklerini bizlere her daim vermekte olan Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’a, Gölcük Belediye Başkanımız Sayın Ali Yıldırım Sezer’e, Kartepe Belediye  Başkanımız Sayın Mustafa Kocaman’a ,Ford Otosan’a, Magna ile ilçemiz esnaf ve sanatkarlarımıza teşekkür ediyoruz biz inançla yürekle sevda ile GESOTİM’in yanında kanımızın son damlasına kadar insanlık için destek olmaya devam edeceğiz. Yeni hizmet dönemimizde görev yapacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum, yeni dönemimiz ilçemize ,ilimize ülkemize hayırlı olsun” dedi.

 

GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman’ın Yönetimi;

Asil; Necmi Kocaman, Ergun Şahin, Seyhan Sirmen, Bilal Erol, M.Sami Dikici 

Dursun Er Gökhan Bostan Ahmet Ceyhun Tezer, Hüseyin Uzuner , Yusuf  Sirmen 

Denetim Kurulu;

Asil; Yasin Bayraker, Emre Engin ,Mehmet Erdem, 

Müzeher Değer ,Vadil Kurtuluş , Mustafa Kırçali 

Disiplin Kurulu;

Jeoloji Mühendis Hicran Bozkurt, Dr Metin Şentürk , Psikolog ,Tülay Asal Kara , Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Meryem Coşkun, Didem Siklon,Seval 

 

 

 


“TERSANE’DE MÜLAKATLAR BAŞLADI”

Çalgan’dan Gazze hakkında önemli açıklama “ÇAĞIN KERBELASI GAZZE’DİR”

Memleket Partisi Gölcük İlçe Başkanı Ümit Karataş, “2028 SEÇİMLERİ BİZİM SEÇİMİMİZ OLACAK”

Gölcük Belediyesi’nin Üniversite Öğrencilerine desteği sürüyor ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI VERECEK

Çanakçı, “Ayçiçeği hasadında, çiftçilerimiz beklediği verimi alamıyor”

Kazanfer, “Yatırımcılar bu düşüşü iyi değerlendirmeli”

Kocaelili Muhtarlardan Vali İlhami Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu’ndan, Vali İlhami Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Başiskele Sahili ve Yuvacık Sapağı Trafiğine Neşter

Yerinden oynayan mazgal demiri onarılmayı bekliyor

Karamürsel’de Doğru Tercih, Doğru Gelecek!

Yerinden çıkan uyarı tabelası monte edilmeli

KÖRFEZ HEREKE TAŞOCAĞI DERESİ’NDE SEL VE TAŞKINLARA KARŞI DERE ISLAH ÇALIŞMASI

6 araç trafikten men edildi

Tenis Merkezi’nde balon kortlar boyandı

Emir Ortakaya Westerlo ile anlaşmaya vardı

Değirmenderespor transfere fırtına gibi başladı

Vali Aktaş, Polis Memuru Zafer Dursun'un Cenaze Törenine Katıldı

Gölcük bir çınarını da kaybetti MUSTAFA RUMELİOĞLU VEFAT ETTİ

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Çalışkan “HER KESİME HİTAP EDEN BİR SİYASET YAPACAĞIZ”

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert “İLÇEMİZE MODERN VE DEPREME DAYANIKLI OKULLAR KAZANDIRIYORUZ”

Başkan Büyükakın’dan Vali Aktaş’a hayırlı olsun ziyareti

BAŞKAN SEZER HEMŞEHRİLERİ İLE İÇ İÇE

Vali Aktaş Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı

İSU, KAYIP VE KAÇAK SU MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

GÖLCÜK DEVLET’DE İL KOORDİNASYON İZLEME DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI

Kocaeli Valisi İlhami Aktaş Göreve Başlama Mesajı yayınladı

Gölcük Belediyesi Kütüphaneleri Yaz döneminde de GENÇLERİN UĞRAK NOKTASI OLUYOR

Gelecek Partisi İzmit’te aşure dağıttı

Derince’de köylere giden ulaşım ağı yenileniyor

Yükleniyor

Yerinden oynayan mazgal demiri onarılmayı bekliyor

Dere Sokak’ta bulunan saksılar BU YAZDA BOŞ KALDI

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Çocuk Parkına bakım istiyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Kazanfer, “Yatırımcılar bu düşüşü iyi değerlendirmeli”

KSO Başkanı Zeytinoğlu bütçe gerçekleşmelerini değerlendirdi

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman “ESNAFIMIZIN NEFES ALMASI İÇİN UZUN VADELİ YAPILANDIRMA YAPILMALI”

Kazanfer, “Dövizde şu an bir düşüş beklenmiyor”

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16