• BIST 100

  11064,85%0,37
 • DOLAR

  33,05% 0,05
 • EURO

  36,07% 0,24
 • GRAM ALTIN

  2571,33% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4108,18% 0,26

Gölcükspor Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi YENİ BAŞKAN KADİR ÖZDEMİR

Bölgesel Amatör Lig temsilcimiz Gölcükspor Olağanüstü Genel Kurul toplantısını bugün Gölcük Sanat Galerisi Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Gölcükspor’un yeni başkanı Kadir Özdemir oldu.

Spor 5.06.2024 17:22:00 0
Gölcükspor Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi YENİ BAŞKAN KADİR ÖZDEMİR

Katılım oldukça yoğun oldu

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonunda düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına  Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti İlçe Başkanı Kemal Yavuz, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, Gölcük Belediyesi Eski Başkanları Şaban Aktürkoğlu ve Mehmet Ellibeş, ilçemizdeki STK ve dernek başkan ve yöneticileri, Gölcüklü iş insanları, kongre üyeleri ve çok sayıda davetliler katılım gösterdi.

Divan Başkanı Necmi Kocaman oldu

Gölcükspor olağan üstü genel kurulunda ilk olarak Divan heyeti seçildi. Genel kurulda Divan Başkanı Necmi Kocaman, başkan yardımcıları ise Severcan Kara ve Ali Sevim seçildi. 

Sezer, ‘Gölcükspor’un yeri profesyonel lig olmalı’

Gölcükspor Olağan Kongresi’nde konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, şunları söyledi: ‘Gölcükspor Gölcük’ümüzün önemli markalarından biri. Gölcükspor en fazla puan alan takım. Yani hakettiği yer açısından bunu belirtmek istiyorum. Bunun gerçekleşmesi için arkadaşlarımız emek verdiniz,gayret sarfettiniz ama futbol statüsü bakımından çok değişik bir alan. Netice itibariyle baktığımız zaman ligde çok daha az puan alan takımlardan iki tanesi küme düştü. Bu sezonda da Çayırova, Gebze, Karamürsel, Gölcük diğer takımlarla birlikte Kocaeli grubunda mücadele edecek. Dünden bugüne Gölcükspor’un hakettiği yerlere gelmesi için özellikle ilçemizin tanıtılması noktasında katkı sağlayan Başkanlarımıza, Yöneticilerimize bilhassa teşekkür etmek istiyorum. Nihayetinde İlçe Yerel Yönetim olarak biz Amatör Sporları destekliyoruz. Gölcükspor’u özellikle Profesyonel liglerde yer almasını arzuladığımız belirtilmek istiyorum. İnşallah bu en kısa zamanda gerçekleşir. Nihayetinde Gölcükspor’un bir başkanı olduğunu biliyoruz. Bizler bu bilinçle Yerel Yönetim olarak Gölcükspor’umuzun ve diğer kulüplerimizin yanlarında bu zamana kadar yer aldığımız gibi bundan sonra da yer alacağımızı bildirmek istiyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Görevlerini yerine getiren başkan ve yönetimlere teşekkürleri dile getirmek istiyorum. Yeni seçilecek başkana ve yönetimine de şimdiden başarılar diliyorum’ diyerek konuşmasını tamamladı. 

Aydın’dan önemli açıklamalar

KASKF Başkanı Murat Aydın, konuşmasında şunları dile getirdi: ‘Öncelikle bugünkü yapılacak olan kongrenin hem Kocaeli’ye hem Gölcük’e hem de Türk Sporuna hayırlı olmasını diliyorum. Tabi bunu söylerken bölgesel ligde mücadele ediyor Gölcükspor. 23-24 Sezonunda gerçekten zorlu bir süreç yaşandı. Bu zorlu süreci malum her noktada konuşuluyor. Ama asıl konuşulması gereken yerlerde konuşulmamasının sıkıntısını hep birlikte yaşıyoruz. Bunu bende yaşıyorum. Kocaeli kentinde kontenjanımız 4. 4 kontenjan olduğu için 3 tane takım otomatik olarak düşürüldü. 2011 yılında kentimizde amatör lig kulüplerinin sayısı 135 idi. 135 Kulübe 4 tane kontenjan veriliyordu. Bugün kentimizde Amatör Lig Kulüplerinin sayısı 219. Yine 4 tane kontenjan veriliyor. Yani o dönem kontenjan böyleydi de. Günümüzde takım sayısı artmasına rağmen neden hala kontenjan sayısı 4. Kontenjan sayısının arttırılması için inanın çok mücadele ettik. Ben bu dönem Amatör Konfederasyonları  Yönetiminde yokum. Olmamamın sebebi;  Bu sistemin bu çalışma yapısının değişikliklerinin olduğu, bu değişikliklere karşıda bulunduğum için bu yönetimde yokum.  Ben bu konuda her zaman doğruları söylüyorum. Bugün Kocaeli kentinden Türkiye Futbol Federasyon’unun yönetim yapılarında bir kişimiz yok. Kocaeli kenti bugün İstanbul’dan sonraki ikinci ili. Müsabakalarıyla, takım sayılarıyla, futbolcu sayılarıyla ama Futbol Federasyonu’na temsil heyetimiz yok. Bu temsil heyetimizin olmamasıyla ilgili tek sorun ben değilim. Türkiye’de, Türkiye ligi ve tüm yerel liglerde inanın eksikler çok. Bu eksikliklerin giderilebilmesi için inanın hep birlikte çalışmamız lazım. 18 Temmuz’da Futbol Federasyonu seçimleri var. Sorunları seçimler öncesinde dile getirmeden seçimler sonrasında yine bir şeyleri konuşmazsak eğer bunu Türkiye’ye anlatmazsak yine aynı sistem devam edecek. Bu sistem yine yarın öbür gün Gölcükspor’un Gebzespor’un canını yakacak. 3 takımımız ligden düştü. Kocaeli için söylüyorum; Bölgesel Amatör ligde oynayan takımlarımız rakamsal olarak 100 milyonun üzerinde para harcadı. Bu çok büyük meblağ. Bölgesel ligi iyi planlamak, bölgesel ligi belki bölgesel lig yapısından çıkıp farklı lig organizasyonları yapılması gerektiğine ben inanıyorum. Bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Gölcükspor’a ve tüm kulüplerimize yeni sezonda başarılar diliyorum’ dedi. 

Raporlar ibra edildi

Akabinde 2023-2024 yılı Gölcükspor’un Denetim Kurulu Raporu, Tahmini Bütçenin Görüşülüp karara bağlanması ve tahmini Bütçe görüşülmesi maddeleri okundu ve maddeler oy birliğiyle ibra edildi.

Delegeler belirlendi

Konuşmaların ardından gündem maddesi olan “Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 3 kişilik Delege Belirlenmesi” Maddesi oylandı. Gölcükspor Kulübünü temsil etmek üzere mevcut Delege isimlerinin yerine Ahmet Şahin, Hulisi Uzuner ve Ünal Yazıcı seçildi.

Özdemir, “Kulübümüzün; kurumsal yapısı, tesisleri, alt yapısı ile hak ettiği yerde olmadığı aşikardır”

Konuşmaların ardından Gölcükspor’un olağanüstü kongresinde başkanlık seçimine geçildi. Kongrede tek aday olan Kadir Özdemir Gölcükspor’un yeni başkanı seçildi. Gölcükspor Başkanı Kadir Özdemir teşekkür konuşmasında katılımcılara teker teker teşekkür ettikten sonra yaptığı konuşmasında, “1984 yılından bu güne kadar görev almış, emek vermiş tüm büyüklerime saygılarımı sunuyorum. Vefat etmiş olanlara Allah’tan rahmet hayatta olanlara sağlıklı huzurlu bir yaşam diliyorum. Şehrimizin markası olan ve Türkiye’nin her ilinde adımızı taşıyan, çatısı altında her görüş ve düşünceyi aynı hedefle bir mücadele içerisinde birleştiren Gölcük’ün en büyük sivil toplum kuruluşu olan siyaset üstü olan kulübümüzün; kurumsal yapısı, tesisleri, alt yapısı ile hak ettiği yerde olmadığı aşikardır. Kentimizde 20 amatör spor kulübü, altyapıları ile beraber yaklaşık 5 bin sporcu kardeşimizin hayali olacaktır” dedi. 

“Gelirimiz kadar giderimiz olmasını hedefliyoruz”

Özdemir konuşmasının devamında, “Profesyonelliğe ilk adımı atacağı, hedeflerine koyacağı bir profesyonel kulüp olması için elimizden gelenin fazlasının yönetimimle beraber var gücümle çalışarak göstereceğiz. Detay vermek gerekirse önceliğimiz mali disiplin olacaktır. Gelirimiz kadar giderimiz olmasını hedefliyoruz. Sonrasında alt yapılarımızın kazanmış olduğu ivmeyi daha yukarı taşıyarak altyapılarımızın daha verimli ve kaliteli olması önceliklerimiz arasında olacaktır. Hedefimiz sağlam adımlarla, kendinden emin, doğru işler yaparak bütçemizi aşmadan, kentimizin, sizlerin, taraftarımızın ve kentin tüm dinamiklerinin desteği ile lige başlayan Gölcüksporumuzu hak ettiği yere taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle olağanüstü kongremizin hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum” dedi. Gölcükspor Başkanı Kadir Özdemir konuşmasının ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından genel kurul sona erdi.

Gölcükspor Kulübü Yönetim Kurulu Listesi

Başkan Kadir Özdemir, Alihan Bat, Ali Murat Bitik, Bünyamin Kaplan, Erkan Günenç, Enver Akman, Eyüp Doğan, Erdem Murtazaoğlu, Fatih Kalkan, Furkan Ellibeş, Hulusi Uzuner, Kaan Kocaman, Mustafa Emrah Kurakbelli, Murat Ağacan, Murat Aydoğdu, Mert Kurt, Öner çelik, Tulgay Kocaman, Ünal Kesgin, Yusuf Semih Sofu, Yılmaz Olhan, 

Denetim Kurulu asil  Liste

Semet Taşdelen, Hüseyin Dilber, Serhat Yıldırım

Haber: Serap DURUKAN

 

  

 

 

 


CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, “EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETİN ÜZERİNDE OLMALI”

İlçe protokolünden Gaziler Derneği’ne ziyaret

Değirmenderespor Eski Kulüp Başkanı Severcan Kara’nın ağabey acısı ÖZCAN KARA VEFAT ETTİ

Yeni Gölcük Terminalinde yoğun tempo

YAVUZ, “TÜRK MİLLETİNİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ŞEHİTLERİMİZ DUALAR İLE ANILDI

Aleyna ve Mehmet Çifti masal gibi düğünle DÜNYAEVİNE GİRDİ

Girişimci kadınlar KO-MEK’le hedefe ulaşıyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

KPSS’ye geç kalanların imdadına Büyükşehir zabıtası yetişti

Hamidiye Köyü'nde Parke Onarımı Yapıldı

Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko'dan Kızılay'a Sert Eleştiri "GÜVEN SARSICI SKANDALLAR KABUL EDİLEMEZ!"

Gölcük’te çöp konteynerleri tertemiz yapıldı

Büyükşehir İtfaiyesinde hizmet içi eğitimler

Büyükşehir, Akmeşe Osman Bey Köprüsünü yeniliyor

Kocaeli’nde nefes kesen yelken yarışları sona erdi

DDC Başkanı, 15 Temmuz'u unutmadı

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin yıldönümü BİR MİLLET TEK YÜREK

“15 TEMMUZ, DÜNYA TOPLUMLARINA VE DEVLETLERİNE DERS VEREN BİR DESTANDIR”

BAŞKAN SEZER, “15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN KAHRAMANLIK DESTANIDIR”

15 Temmuz öncesi Gölcük Dernek Başkanları GAZİ MURAT ELLİBEŞ'İ KONUK ETTİ

Büyükşehir’den “Vatana Can Verenler” İçin özel anma programı

Vali Yavuz’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

“BİZLER BİR OLDUKÇA BİZİ KİMSE YIKAMAZ”

Vatana Can Verenler’i minnetle anıyoruz

“BU YÜCE MİLLET 15 TEMMUZ'DA YAPILANLARI HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAKTIR”

‘’Bu millet bir gecede karanlığı aydınlığa dönüştürdü’’

Süs Havuzunun taşları yenilenmeli

Sıfır atık eserlerine tam not

Engelsiz Yaşam Merkezinde cephe imalatı yapılıyor

Yükleniyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

Çocuklara sevindirici haber geldi, DEĞİRMENDERE AQUAPARK BAYRAMDA AÇILIYOR!

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

Emekli ve Memur maaşlarına zam oranı belli oldu ‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’

KSO Başkanı Zeytinoğlu haziran ayı dış ticaret ve enflasyon verilerini değerlendirdi

Emekliler bugün açıklanacak olan emekli maaşı zam oranını bekliyor ŞAHİN, “YÜZDE ORANINDA DEĞİL EŞİT ZAM BEKLİYORUZ”

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı “YAPILAN ZAM GERİ ÇEKİLMELİ”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16