• BIST 100

  11058,39%0,31
 • DOLAR

  33,01% 0,59
 • EURO

  35,94% 0,27
 • GRAM ALTIN

  2550,79% 0,07
 • Ç. ALTIN

  4087,56% 0,38

Özlü: ‘Son 5 Yılda Hep Birlikte Çok Güzel Kararlar Aldık’

Genel 12.02.2024 13:53:04 0
Özlü: ‘Son 5 Yılda Hep Birlikte Çok Güzel Kararlar Aldık’

Özlü: ‘Son 5 Yılda Hep Birlikte Çok Güzel Kararlar Aldık’

Başiskele Belediyesi, 2024 yılı Şubat ayı 2. Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı M. Yasin Özlü başkanlığında gerçekleştirildi.

Başiskele Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı açılış ve yoklama ile başladı. Bir önceki birleşime ait Karar Tutanağı’nın üyelere dağıtılıp okunmasının ardından oylanarak kabul edildi.

9 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Başiskele Belediyesi’nin bu ayki meclisinde 9 madde görüşüldü. Fatih Mahallesi  sınırlarında 577 no.lu imar adasının yer aldığı bölgede, imar yolu ve imar adası sınırlarında düzenlemeler yapılmasını içeren 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği yapılması ile ilgili 08.01.2024 tarihli ve 1 sayılı, İmar Komisyonu Raporu ile Fatih Mahallesi sınırlarında 520 ada 7 no.lu parselde Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinin 14.12.2023 tarihli ve 638 sayılı kararı ile onaylanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliğine uygun olarak hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği yapılması ile ilgili 10.01.2024 tarihli ve 2 sayılı, İmar Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edilirken İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili yasal askı süresi içerisinde Başiskele Belediyesi’ne sunulan 3 adet itiraz dilekçesinin değerlendirilmesi ile ilgili teklif yazısını içeren gündemin 3. ve 4. Maddelerinin İmar Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.  Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 02.02.2024 tarihli ve 61573 sayılı, Mülkiyeti Başiskele Belediyesi’ne ait olan Kullar Mevkii Vezirçiftliği Mahallesi 1209 ada 16 parsel numaralı taşınmazın “Cami ve Müştemilatı’’ yapılması amacıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı adına Tahsis edilmesi ile ilgili teklif yazısı ile 02.02.2024 tarihli ve 61574 sayılı, Mülkiyeti Belediyemize ait olan Döngel Mevkii Sahil Mahallesi 104 ada 7 parsel numaralı taşınmazda “Cami ve Müştemilatı’’ yapılması amacıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı adına tahsis edilmesi ile ilgili teklif yazısı oy birliğiyle kabul edildi.

FİLİSTİN’E 1 MİLYON TL DESTEK

Başiskele Belediyesi tarafından Filistin’e 1 milyon TL yardım yapılması da mecliste görüşüldü. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 02.02.2024 tarihli ve 61572 sayılı, Filistin’e Destek verilmesi ile ilgili teklif yazısını içeren gündemin 7. Maddesi hakkında Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü meclise bilgi verdi. Başkan Özlü, “Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), tüm ülke çapında üyesi olan belediyeler Filistin için bir yardım kampanyası düzenliyor. Belediyelere bu konuda yazılar yazıldı. Herkes bütçesi nispetinde bir yardım yapacak. Toplanacak yardımlar Kızılay vasıtasıyla Filistin’de zulme uğrayan insanlara ulaştırılacak. Bizler de TDBB üyesi olarak ve ben de Yürütme Kurulu üyesi olarak bu yardımı çok önemsiyorum. Ciddi bir yardım kampanyası olması için tüm üye belediyeler taşın altına ellerini koydular. Bizler de Başiskele Belediyesi olarak 1 milyon TL’lik yardım düşünüyoruz. Bu zamana kadar bu tür yardımlardan sonra işlerimizin bereketlendiğini gördük. Bu noktada siz değerli meclis üyelerimizden destek bekliyoruz.” dedi. Başkan Özlü’nün açıklamaları ve meclis üyelerinin de görüşleri ardından Filistin’e Destek verilmesi ile ilgili teklif yazısını içeren gündemin 7. maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

GERİ DÖNÜŞÜM KAMYONU ALINACAK

Başiskele Belediye Meclisi’nde Zabıta Müdürlüğü’nün 02.02.2024 tarihli ve 61567 sayılı, Zabıta Makdu Mesaisi ile ilgili teklif yazısını içeren gündemin 8. maddesi oy birliğiyle kabul edilirken, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 02.02.2024 tarihli ve 61569 sayılı, 1 adet Çöp Kamyonu Satın Alınması ile ilgili teklif yazısı görüşüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Özlü, “Bu aslında çöp kamyonu değil, geri dönüşüm kamyonu olacak. Karton, kağıt ve benzeri geri dönüştürülebilir atık ürünleri toplamak için kullanacağımız bir araç satın alacağız. Daha önceden bu atık toplama işini anlaşmalı firmalar yapıyordu. Ama şu an bırakmak istiyorlar. Bu hizmetin aksamaması için bu aracın alınması gereksinimi ortaya çıktı. Kendi öz kaynaklarımızla bu aracı alarak kendi ekibimizle bu hizmeti yürütmek ve geri dönüşüme katkı sunmak istiyoruz. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

Açıklamaların ardından oylaması yapılan gündemin 9. Maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

Gündem maddelerinin görüşülüp oylanmasının ardından meclise hitaben bir konuşma gerçekleştiren Başkan M. Yasin Özlü, “Son 5 yıldır çok önemli kararlar alarak çok güzel işleri hep birlikte yaptık. Birçok karara baktığınız zaman yaklaşık yüzde 90’ını oy birliğiyle almışızdır. Bu katılımcılığınızdan ve desteklerinizden dolayı hem ben muhalefet grubuna hem arkadaşlarıma, AK Parti grubuna, Milliyetçi Hareket Partisi’nden meclis üyelerimize,  hepinize çok teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir çalışma ortamı oldu. Başiskele Belediyesi’nin ayaklarını yere basan, kaynaklarını iyi yöneten bir belediye olması açısından, birçok reform niteliğindeki yapılandırmaları birçok konuyu birlikte burada ortak anlayışla çözüme kavuşturduk. Destekleriniz için ben müteşekkirim. Bu süreçte sürçilisan ettiysek bizleri affediniz.” dedi.

“BAŞİSKELE’YE YAKIŞIR GÜZELLİKTE BİR SEÇİM OLSUN”

Burada hepimiz hizmet etmeye gayret ettik. Millete hizmet etmek gerçekten bir nasip işi. Bu dönem bu hepimize nasip oldu. İnşallah herkes için hayırlısının olacağı, Başiskele için hayırlı olacağı, Başiskele’nin kazanacağı bir seçim sürecini yaşarız. Çok seviyeli kabalaşmadan birbirine kötü söz söylemeden herkesin kendi mücadelesini yaparak geçirilen bir seçim süreci olmasını diliyorum. Başiskele’ye yakışır bir sürecin olacağına inancım tam. Onun için hep birlikte yine güzel bir  sürece gireceğiz. Seçimler demokrasinin en güzel şeyi zaten. Milletin önüne çıkacağız. Millet takdirini ve teveccühünü gösterecek. Bugüne kadar ki katkılarınızdan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Özlü konuşmasını 6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri’nin yıl dönümü dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, kalanlara baş sağlığı diledi ve tüm hemşehrilerinin Miraç Kandili’ni tebrik etti.

Başiskele Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısının 5 Mart 2024 Salı günü saat 15:00’te yapılması kararlaştırıldı.


Türk Harb-İş’te emeklilik töreni düzenlendi 100 TERSANE İŞÇİSİ EMEKLİ OLDU

İSU GENEL MÜDÜRÜ ALİ SAĞLIK’TAN SANAYİCİLERE ÖNEMLİ ÇAĞRI

Zafer Partisi Gölcük İlçe Başkanı Kayıhan Kayı “ABARTI EGZOZA ÖNLEM ALINMALI”

17 Ağustos asrın felaketi Gölcük Depreminin 25. Yılında BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNE AFET VE ACİL DURUMLAR DAMGA VURDU

“Engelli Haklarına Yönelik Haksız Düzenlemelere Karşıyız!”

Nam-ı değer Laz Esat’tan ÖRNEK DAYANIŞMA

“ENGELLİ RAMPALARINA PARK EDİLEN ARAÇLAR ENGELLİLERİMİZİ MAĞDUR EDİYOR”

Büyükşehir 12 ilçede aşure dağıtacak

Efsane Ford Transit Yenilendi: Sıra dışı Performans, İleri Teknoloji ve Güvenlikte Yeni Standartlar Belirliyor

Cumhuriyet Parkı İçindeki Süs Havuzlarının Aktif Hale Getirilmeyi bekliyor

Yerinden çıkan uyarı tabelası monte edilmeyi bekliyor

Ercan ve Hürriyet’ten miting sonrası teşekkür turu

Başiskele’de Parke Yol Çalışmalarına Devam

Yeşil alanlarda düzenli temizlik

İş insanı Ferhat Selvi Baraçlı’yı ziyaret etti

ANITPARK’TA GÜN TEMİZLİKLE BAŞIYOR

TFSKD’de, Doğan 6.kez seçildi

Olgunlar Turnuvasının en iyi kalecisi VELSEL BOZ SEÇİLDİ

ELA İŞCAN'DAN TÜRKİYE REKORU VE ALTIN MADALYA

Başiskele Sahili’nde 2024 Yaz Etkinlikleri Başlıyor

Haluk Özçakmak'ın acı günü HAYRETTİN ÖZÇAKMAK VEFAT ETTİ

“ÜYE SAYIMIZI ARTIRARAK SES GETİREN ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Narkotik Köpeği Talisca ile birlikte yapılan aramada TIR DORSESİNİN TABAN KISMINDA YÜKLÜ MİKTARDA UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ

“ASGARİ ÜCRET 21 BİN 205, EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 21 BİN LİRA OLMALI”

Trafik Eğitim Parkında yaz eğitimleri başladı

Eriklitepe’nin doğal güzelliği büyülüyor YAZ MEVSİMİNDE DE VAZGEÇİLMEZ OLDU

FORD’UN İKONİK MODELİ CAPRİ, 40 YIL SONRA ELEKTRİKLİ OLARAK GERİ DÖNÜYOR

Başiskele’den Yeni Yapay Zeka Uygulaması

Kocaeli’de halkın sağlığı ile oynayanlara geçit yok

Değirmendere çekek yerinde hummalı çalışma

Yükleniyor

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

Çocuklara sevindirici haber geldi, DEĞİRMENDERE AQUAPARK BAYRAMDA AÇILIYOR!

Değirmendere sahiline dekoratif aydınlatma

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

Emekli ve Memur maaşlarına zam oranı belli oldu ‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’

KSO Başkanı Zeytinoğlu haziran ayı dış ticaret ve enflasyon verilerini değerlendirdi

Emekliler bugün açıklanacak olan emekli maaşı zam oranını bekliyor ŞAHİN, “YÜZDE ORANINDA DEĞİL EŞİT ZAM BEKLİYORUZ”

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı “YAPILAN ZAM GERİ ÇEKİLMELİ”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16