• BIST 100

  10969,75%-0,20
 • DOLAR

  33,07% 0,83
 • EURO

  35,99% 1,12
 • GRAM ALTIN

  2523,66% -0,20
 • Ç. ALTIN

  4089,17% -1,20

Saadet Partisi İlçe Yönetimi Milli Gazete’nin 50. Yılını kutladı

Genel 12.01.2024 14:23:43 0
Saadet Partisi İlçe Yönetimi Milli Gazete’nin 50. Yılını kutladı

Saadet Partisi İlçe Yönetimi Milli Gazete’nin 50. Yılını kutladı

Saadet Partisi İlçe Yönetimi Milli Gazete’nin 50. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle Adnan Menderes İş Merkezi’nin arka kısmında açtıkları stant ile Gazetenin tanıtımını yaptılar. 

İlçe yönetiminden yoğun katılım oldu

Gerçekleştirilen programa Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Özsoy, Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Taygun Palak, İlçe Müfettişi Bülent Yıldız, Sosyal İşler Başkanı Fatih Tekinok, İdari İşler Amiri Hüseyin Tapanoğlu, Mali İşler Başkanı Murat Öner, Saadet Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükrüye Bilgili, Teşkilat Başkanı Kamile Andıç, Tanıtma Başkanı Saime Boz, Eğitim Başkanı Hayriye Aydıner ve üyeler katılım sağladı.

Vatandaşlara ücretsiz olarak Milli Gazete dağıtıldı

Saadet Partisi il ve ilçe yönetimleri tarafından eş zamanlı yapılan programda vatandaşlara ücretsiz olarak Milli Gazete dağıtıldı. 50. Kuruluş yıldönümünün kutlandığı Milli Gazete’nin daha öncesinde abone üzerine yapılan satışların artık bayiler üzerinden yapılacağı vatandaşlara bunun bilgisi verildi. 

“Bugün Türkiye’de basınımızın en temel sorunu haber yapma özgürlüğünün kısıtlanmasıdır”

Milli Gazete’nin kuruluşun 50. Yıldönümü münasebetiyle yapılan etkinlikte basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Yönetiminden Dilruba Aktürk okudu. Aktürk katılımcıları selamladıktan sonra yaptığı açıklamada, “İnsan, çevresinde ve dünyada olup bitenleri öğrenmek ve öğrendiklerini veya düşündüklerini başkalarına duyurmak ihtiyacındadır. Bu ihtiyaç az veya çok her insanın doğasında vardır. Bu ihtiyacın giderilmesi için girişilen çeşitli teşebbüsler sonunda bugün basın-yayın dediğimiz ve toplumun dördüncü kuvveti saydığımız “görsel yazılı basını kapsayan medya” doğmuştur.Tarihten gelen süreç içerisinde baktığımızda, toplumların bilgilendirilmesinde, reaksiyon göstermesinde basının önemli bir rolü vardır. Bu reaksiyon gerek iktidara, gerekse muhalif olanlara yönelebilir. Burada önemli olan basının büyük kitleler üzerindeki etkisidir.Bugün Türkiye’de basınımızın en temel sorunu haber yapma özgürlüğünün kısıtlanmasıdır.2022 verilerine göre Türkiye basın özgürlüğünde 180 ülke arasında 149. sıradadır. Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’nin 2022 yılı verilerine göre 180 ülkenin 8’inde özgürlük durumu “iyi”, 40’ında “tatmin edici”, 62’sinde “sorunlu”, Türkiye’nin de aralarında olduğu 42 ülkede “kötü”, 28 ülkede ise “çok kötü” kategorisinde bulunuyor. Maalesef Türkiye basın özgürlüğünde kötü ülkeler kategorisinde bulunmaktadır. Medyamız politik baskılarla ve medya mensuplarımız olumsuz çalışma koşullarıyla mücadele ederken, kâr amaçlı medya içerikleri ise toplumumuzun ahlaki yapısına dinamit koymaktadır. Medya aracılığı ile yürütülen küresel algı eğilimleri; öncelikle kapitalist bir mantalite ile işletildiği için insanları tüketime odaklamaktadır. İkincisi, ahlak dışı unsurları sürekli gündem yaparak normalleşmesini sağlamakta ve kültürel kodları ahlaki ve dini değerleri ortadan kaldırmaktadır. Üçüncüsü, psikolojik argümanlarla insanların özgür iradelerini ipotek altına alarak siyasi ve ideolojik eğilimlerine bilinçli olarak müdahale edilerek toplum mühendisliği yapılmaktadır.

Saadet Partisi olarak ise hedefimiz halkımızın tarafsız, özgür ve doğru bilgiye ulaşması ve iletişim hakkını özgürce ve istediği şekilde kullanabilmesi için basın ve medya sektörünü hâkimiyeti altına alan baskı mekanizmalarından arındırmak ve Türk medyasının her kesimden vatandaşımıza temiz içerikler sunmasını garanti altına almaktır” dedi.

“Millî Gazete, Batı kalıpları içinde bir düşünce tarzı yerine, yerli ve millî olanı benimsemiştir”

Konuşmasının devamında Aktürk,Bizler Saadet Partisi Kadın Kolları olarak;Basın özgürlüğünü güvence altına alacak, basının özgür bir şekilde görev yapacağı güvenli ve elverişli bir ortam, Cumhurbaşkanı ya da bakanların uçaklarının sadece birkaç imtiyazlı gazeteciye değil, tüm gazetecilere açık hale geldiği,Medyanın tüketim ve kar odaklı bir şekilde ahlaki yozlaşmayı artırmasına izin verilmediği,Medyanın reyting uğruna kamu yararını hiçe sayan yayınlar yapmasının önüne geçerek reytinglerini toplum yararının önüne koyan bütün yayın kuruluşlarının dikkatle denetlendiği, özellikle dizilerin, gündüz kuşağı programlarının ve yarışma içeriklerinin denetlenmesinin artırılarak, toplumsal yozlaşmaya sebebiyet veren yayınlara son verdiği bir düzen için çalışıyoruz.Bugün burada toplanmamızın bir başka sebebi ise ülkemizdeki bu zor şartlar altında çalışmaya gayret eden kendi kelimelerimizi, kendi yerli ve milli kavramlarımızı, kendi terimlerimizi, kadim değerlerimizden beslenen dili kullanan Millî Gazetemizdir.’

‘12 Ocak’ta bu mutluluğu ve heyecanı yeniden yaşatma ve yeşertme olarak görüyoruz’

‘Millî Gazete, Batı kalıpları içinde bir düşünce tarzı yerine, yerli ve millî olanı benimsemiştir. Bu doğrultuda “Hak geldi batıl zail oldu” düsturunu benimseyerek diğer basın kuruluşlarını etkilemiş, birçok medya kuruluşu Millî Gazeteyi dikkate alarak yayıncılık yapmak durumunda kalmıştır.51 yıl değil de asırlara varabilecek köklü yayıncılık anlayışı olan Milli Gazete, asırları temsil edebilecek bir yayın ilkesiyle varlığını bugüne kadar getirmiş ve halen bu yürüyüşe devam etmektedir. Bu anlamda 12 Ocak günü gazetecilik heyecanından ziyade doğru, ilkeli, dürüst haberciliği önceleyen hakkın temsilcisi olan bu gazetenin kuruluş günü bizim için bir bayram ve heyecan günüdür. 12 Ocak’ta bu mutluluğu ve heyecanı yeniden yaşatma ve yeşertme olarak görüyoruz. MİLLÎ Gazete’nin 1973’ten beri sürdürdüğü mücadele sonucunda insan hakları, inanç ve fikir özgürlüğü konusunda büyük mesafeler alınmış ve insanlar, kendi kavram ve terimleri ile düşünmeye, özgün hayat tarzımızı benimsemeye başlamıştır.’

‘Amerikancılığı, faizciliği Müslümanlara bir gereklilik olarak anlattılar’

Aktürk, son olarak, ‘Türkiye’de Milli Gazete hariç, muhafazakar Gazeteler Müslümanlığı doğru temsil edememektedir. Amerikancılığı, faizciliği Müslümanlara bir gereklilik olarak anlattılar. Birileri Amerika dedi birileri Rusya dedi ancak Milli Gazete bu millet için İslam Birliğini haykırmaya devam etti. ‘Geldi Batıl Zail oldu’ ayeti mucibince başlangıç yapmış ve 51 yıldır bu başlangıca sadakatsizlik yapmamıştır. Zor süreçler içinden geçerken savrulmadan, ilkeli gazetecilik anlayışından ödün vermeden yayın hayatını sürdürmüştür. Bu vesile ile bir kez daha Yarım asrı geride bırakan yayın hayatı süresince her daim hak, hakikat ve adaletten taraf olan Milli Gazete’nin kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor; bugüne kadar emeği geçenleri hayırla yâd ediyor ve Milli Gazete ailesine başarılar diliyoruz” dedi.


“TERSANE’DE MÜLAKATLAR BAŞLADI”

Çalgan’dan Gazze hakkında önemli açıklama “ÇAĞIN KERBELASI GAZZE’DİR”

Memleket Partisi Gölcük İlçe Başkanı Ümit Karataş, “2028 SEÇİMLERİ BİZİM SEÇİMİMİZ OLACAK”

Gölcük Belediyesi’nin Üniversite Öğrencilerine desteği sürüyor ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI VERECEK

Çanakçı, “Ayçiçeği hasadında, çiftçilerimiz beklediği verimi alamıyor”

Kazanfer, “Yatırımcılar bu düşüşü iyi değerlendirmeli”

Kocaelili Muhtarlardan Vali İlhami Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu’ndan, Vali İlhami Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Başiskele Sahili ve Yuvacık Sapağı Trafiğine Neşter

Yerinden oynayan mazgal demiri onarılmayı bekliyor

Karamürsel’de Doğru Tercih, Doğru Gelecek!

Yerinden çıkan uyarı tabelası monte edilmeli

KÖRFEZ HEREKE TAŞOCAĞI DERESİ’NDE SEL VE TAŞKINLARA KARŞI DERE ISLAH ÇALIŞMASI

6 araç trafikten men edildi

Tenis Merkezi’nde balon kortlar boyandı

Emir Ortakaya Westerlo ile anlaşmaya vardı

Değirmenderespor transfere fırtına gibi başladı

Vali Aktaş, Polis Memuru Zafer Dursun'un Cenaze Törenine Katıldı

Gölcük bir çınarını da kaybetti MUSTAFA RUMELİOĞLU VEFAT ETTİ

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Çalışkan “HER KESİME HİTAP EDEN BİR SİYASET YAPACAĞIZ”

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert “İLÇEMİZE MODERN VE DEPREME DAYANIKLI OKULLAR KAZANDIRIYORUZ”

Başkan Büyükakın’dan Vali Aktaş’a hayırlı olsun ziyareti

BAŞKAN SEZER HEMŞEHRİLERİ İLE İÇ İÇE

Vali Aktaş Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı

İSU, KAYIP VE KAÇAK SU MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

GÖLCÜK DEVLET’DE İL KOORDİNASYON İZLEME DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI

Kocaeli Valisi İlhami Aktaş Göreve Başlama Mesajı yayınladı

Gölcük Belediyesi Kütüphaneleri Yaz döneminde de GENÇLERİN UĞRAK NOKTASI OLUYOR

Gelecek Partisi İzmit’te aşure dağıttı

Derince’de köylere giden ulaşım ağı yenileniyor

Yükleniyor

Yerinden oynayan mazgal demiri onarılmayı bekliyor

Dere Sokak’ta bulunan saksılar BU YAZDA BOŞ KALDI

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Çocuk Parkına bakım istiyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Kazanfer, “Yatırımcılar bu düşüşü iyi değerlendirmeli”

KSO Başkanı Zeytinoğlu bütçe gerçekleşmelerini değerlendirdi

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman “ESNAFIMIZIN NEFES ALMASI İÇİN UZUN VADELİ YAPILANDIRMA YAPILMALI”

Kazanfer, “Dövizde şu an bir düşüş beklenmiyor”

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16