• BIST 100

  10745,92%0,06
 • DOLAR

  32,88% 0,21
 • EURO

  35,17% -0,08
 • GRAM ALTIN

  2501,51% 0,49
 • Ç. ALTIN

  4025,76% 1,32

Sezer Yeni Projelerini Anlattı, Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı BAŞKANIN GÖLCÜK SEVDASI

3.03.2024 12:56:50 0
Sezer Yeni Projelerini Anlattı, Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı BAŞKANIN GÖLCÜK SEVDASI

AK Parti ve Cumhur İttifakı Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in 5 yıllık Seçim Beyannamesi ve Meclis Üyeleri Aday Tanıtım Toplantısı dün akşam 17 Ağustos Kapalı Spor Salonu’nda binlerce partilinin ve vatandaşın katılımıyla coşkuyla yapıldı.  Ali Yıldırım Sezer,  programda yaptığı konuşmada, ’31 Mart akşamı kazanan Allah’ın izniyle biz olacağız’ dedi.

 Programa; AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, MHP İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, Gölcük Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer ve ailesi, Geçmiş Dönem Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, geçmiş dönem il ve ilçe başkanları, geçmiş dönem belediye başkanları, AK Parti İlçe Başkanı Kemal Yavuz, MHP İlçe Başkanı Derya Çavdar, BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar, Cumhur İttifakı üyesi partilerin il ve ilçe yöneticileri, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

‘Biz onların yaptıkları işlere tuğla koymaya gayret ettik’

Programda ilk olarak Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in 2019-2024 yılları arasındaki çalışmalarını anlatan video sunumu gerçekleştirildi. AK Parti ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, ‘5 yıllık süreçte nelerin yapıldığını göstermiş olduk. Kentin her köşesinde çalışmalar yaptık, güzel oldu ama çok eksik var. Büyükşehir Belediyemiz tarafından çok sayıda robotik kodlama sınıfları yapıldı, mesire alanları yapıldı, el emeği ürünlerin satıldığı yerler gibi birçok projeyi burada göstermedik. O kadar çok projeyi buraya koyamadık ki ben tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ekibimize teşekkür ediyorum. Daha öncesinde Gölcük’e emek vererek çalışan kıymetli belediye başkanlarıma; Mehmet Ellibeş, İsmail Barış ve İbrahim Karaosmanoğlu ağabeylerim burada. Biz onların yaptıkları işlere tuğla koymaya gayret ettik.’

‘Battı-Çıktının şehir içi trafiğini rahatlatacağını düşünüyorum‘

‘Önümüzdeki beş yıllık süreçte neler yapacağımız ile ilgili olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız projeleri burada anlatacağız’ diyen Ali Yıldırım Sezer, konuşmasını şu sözlerle devam ettirdi: ‘İnsan şehirdir, şehir de insanın aynasıdır. Bu ilkeler çerçevesinde hareket ettik. Kentsel dönüşüm, ulaşım ve altyapı konuları kapsamında Gölcük merkez kentsel dönüşümü çok önemli. Bu dönüşüm bölgesinde otopark konulması ilçemizde eksiği kapatacaktır. Projenin gerçekleştirilmesinde sayısız katkısından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum. Kentlerimizin depreme hazırlanması açısından Büyükşehir Belediye Başkanımızın ne kadar gayret gösterdiğine ben şahidim. Gölcük, kentsel dönüşüm, battı çıktı ile birlikte devam edecek projelerle devam edeceğiz. Battı-Çıktının şehir içi trafiğini rahatlatacağını düşünüyorum. Sezai Karakoç Üstgeçidi de yaya ulaşımı açısından büyük bir kolaylık sağlayacak. Ulaşlı Yalı Mahallesi Altgeçidi ile trafik rahatlayacak. Dere ıslahı ve yağmur suyu hattı çalışmaları, İSU altyapı çalışmaları devam edecek. Açık ve kapalı otoparklar yapmaya devam edeceğiz. Kavaklı eski sanayi alanı ve kentsel dönüşüm alanlarında iki katlı yer altı otoparkları olacak. Donanma Parkı’nın yanına bir otopark yapılacak. Buradaki alanı teslim almak için çeşitli anlaşmalar yaptık. Sahildeki alanı almakla ilçemiz denize kavuşmuş oldu. Vatandaşımızın rahatça dolaşabileceği, kentin nefes alabileceği bir yer yapılmış olacak. Eski sanayi bölgesinde yeni yaşam alanı yapmak istiyoruz. Burada çalışma yapabilmek için terminalin yeni yerine taşınması gerekiyordu ve bu da kısa süre içerisinde olacak’ dedi.

Gençlere yönelik önemli projeler

Sezer, ‘Eski sanayi alanında otopark, sosyal ve ticari alan olarak kazandıracağız. Çiftlik Mahallesi’nde yeni sosyal alan oluşturmak istiyoruz. Eriklitepe Gelişim Projesi’ni Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde daha iyi yerlere taşıyacağız. İlçemize 800 kişilik Yeni Kongre Merkezini eski sanayi alanında yapmak istiyoruz. İhsaniye merkezinde bulunan düğün salonunun ömrünü tamamlamasından ötürü orada kültür ve sosyal yaşam merkezi oluşturacağız. Yazlık Ilıca Otel’i yatırımcı olması halinde Yap – İşlet – Devret Modeli ile yapacağız. Gözlementepe Mesire Alanı tamamen yenilenecek. Yeni park alanları ve semt spor sahalarını ilçemize kazandırmaya devam edeceğiz. Gençler için Değirmendere ve Gölcük’te gençlik merkezleri yapılacak. Gençlerimiz için yeni bir spor merkezi ve yeni kapalı spor salonu inşa edeceğiz’ dedi.

‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’

Sezer, ‘Hasaneyn Spor Kompleksi’ni yapmaya devam edeceğiz. Yazlık’ta yeni bir sentetik futbol sahası yapılacak. Amatör Sporlar destek programına devam edeceğiz. Gölcük’te Öğrenciysen Projesi’ni sürdüreceğiz. Tarihi Saraylı evleri restorasyonunu sürdüreceğiz. Halıdere hamam restorasyonu için tescil tamamlandı. Restorasyonu gerçekleştireceğiz. Sıfır atık getirme ve eğitim merkezi, çocuk köyü, sokak ve okul bahçelerinde oyun alanları, dijital dershane, sağlıklı ulaşım çözümleri, aktif ve sağlıklı yaşlanma merkezleri gibi birçok projemizi yaparak Gölcük’ü çok daha güzel bir yer haline getireceğiz. Kadınlara pozitif ayrımcılığımız devam edecek. Engelsiz bir Gölcük mola evi yaparak ilçemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Bu projelerle inşallah Gölcük kazanacak. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımıza Hatay’daki depremlerde yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bizler Hakk’ın rızası, sizlerin duası için çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Gölcük, bir ebru misali Türkiye’nin her yerinden gelen çalışkan ve vefakar insanların kenti. 31 Mart’ta bir seçime gideceğiz. Zafer inananlarındır. 31 Mart’ta hem Gölcük hem de Kocaeli Büyükşehir’de kazanan Allah’ın izniyle biz olacağız. Sizleri selamlıyorum, sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun’ diyerek konuşmasını tamamladı.  

Büyükakın, ‘Gerçek belediyecilik, laf üretenlerin değil iş öğretenlerin belediyeciliğidir’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Gerçek Belediyecilik AK Parti’dir diyoruz, sloganımız bu. Gerçek belediyecilik yapmıyor muydunuz diyorlar bize. Biz zaten gerçek belediyecilik yapmaya devam ediyoruz ama sizlere belediyeciliği öğreteceğiz dedik ve onlar da bunu gördüler. Adına sanal belediyecilik diyebilirsiniz, mesela fotoğraf atıyorlar, yolları temizleyeceklerini sanıyorlar. Verdikleri sözü tutmamak, onların şiarında var. Türlü türlü sözler söylediler. Biz namus sözü veriyoruz diyerek söz verdiler. Belediyeyi bize devrederseniz asla emekçinin ekmeğiyle oynamayacağız dediler ve ne yaptılar? İstanbul’da, Ankara’da kovdular. Aldıkları ne kadar belediye varsa oradaki emekçilerin ekmekleri ile oynadılar. Bunların sözlerine güven olmaz. Bunların yolundan gidilmez. İzmit’te de söylediler. Biz diyoruz ki 31 Mart’ta Ali Yıldırım Sezer başkanımız, yeniden Gölcük Belediye Başkanı olarak seçilecek. Daha yüksek oy ile seçilecek. Onlar atar, Cumhur İttifakı’nın belediyeleri sözünü tutar. Sanıyorlar ki atmakla bu işler oluyor. Vaat etmekle, söz vermekle bu işler oluyor. İzmit Cedit’te Nevzat başkanın başlattığı kentsel dönüşüm projesi vardı. Onlar biz bunu yarı yolda bırakmayız dediler. Yapıyoruz, yapıyoruz dediler. Tam iki sene beklediler. 2 sene sonrasında biz yapamıyoruz, Büyükşehir Belediyesi yapsın dediler. Biz başlamadık ama biz taşın altına elimizi koyarız dedik. Biz başlattık, binalar yükseliyor. Lafla iş yapılamaz. Bizim gerçek belediyecilik dememizdeki sebep de budur. Gerçek belediyecilik, laf üretenlerin değil iş öğretenlerin belediyeciliğidir.’

‘Kocaeli’yi, Gölcük’ü inşa etmek için hazırız’

‘Gerçek belediyecilik kendine değil, kentine hizmet edenlerin belediyeciliğidir’ diyen Büyükakın,konuşmasına şu sözlerle devam etti: ‘Yorulmadan bu millete hizmet edenlerin belediyeciliğidir. Onlar ne yapıyorlar? Ağustos böceği gibiler. Cır cır konuşuyorlar. Ağustos böceklerinden bir farkları var. Böcekler sadece yaz aylarında ötüyor, bunlar yaz kış ötüyor. Onlar bize tatil yakışıyor diyorlar. Bahane üretme belediyeciliğini çok iyi biliyorlar. Biz belediyelerimizde izin yaptırmıyoruz. Bahane üretme değil, iş üretme belediyeciliği yapıyoruz. Biz de desteği iş yapmak için istiyoruz. Biz bu projeleri yaparız diye yola çıkıyoruz. Beni çalıştırmadılar diye bahane üretenlerin belediyeciliği değil, çalışma belediyeciliği yapıyoruz. Biz de çalışmaya devam edeceğiz. Kıymetli dava arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarımıza, Cumhur İttifakı üyesi partilerimizin il ve ilçe başkanlarına, teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Bir ve beraberiz, aslan gibi dimdik beraberiz. Çok güzel bir örnek oluyoruz. Kocaeli’deki ittifak ortaklarımıza ve sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Türkiye yüzyılını inşa etmek için Türkiye yüzyılına yakışan Kocaeli’yi, Gölcük’ü inşa etmek için hazırız, kararlıyız, kazanacağız. Her birinizi muhabbetle selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından belediye meclis üye adaylarının tanıtımı gerçekleştirildi.

Gölcük Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer’in beyannamesinde bulunan projeler şu şekilde:

Merkez Kentsel Dönüşüm, D-130 Kent Geçişi, D-130 Karayolu üzeri Sezai Karakoç Üstgeçidi, Ulaşlı Yalı Mahallesi Altgeçidi, Dere Islahı ve Yağmur Suyu Hattı çalışmaları, İSU altyapı çalışmaları, açık ve kapalı otoparklar, Donanma Parkı, eski sanayi bölgesi yeni yaşam alanı, Çiftlik Mahallesi yeni sosyal alan, Eriklitepe Gelişim Projesi, 800 kişilik yeni kongre merkezi, İhsaniye Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi, Yazlık Ilıca Otel, Gözlementepe Mesire Alanı, Yeni Park Alanları ve Semt Spor Sahaları, Gençler için Genç-Gölcük Merkezleri, Spor Merkezi ve Yeni Kapalı Spor Salonu, Hasaneyn Spor Kompleksi, Yazlık Yeni Futbol Sahası, Amatör Sporlar Destek Programı, Gölcük’te Öğrenciysen Projesi, Tarihi Saraylı Evleri Restorasyonu, Halıdere Hamam Restorasyonu, Sıfır Atık Getirme ve Eğitim Merkezi, Çocuk Köyü, Sokak ve Okul Bahçelerinde Oyun Alanları, Dijital Dershane, Sağlıklı Ulaşım Çözümleri, Aktif ve Sağlıklı Yaşlanma Merkezleri, Kadınlara Pozitif Ayrımcılık, Engelsiz Gölcük Mola Evi.

Haber: Serap DURUKAN


HAYDİ GÖLCÜK, MİLLİ HEYECANI HEP BİRLİKTE ANITPARK'TA YAŞAMAYA

İlçemize Fakülte ve Sinema yakışır VATANDAŞLAR İZMİT YERİNE GÖLCÜK’Ü TERCİH ETSİN

Buğday Tanesi Engelsiz Sosyal Yaşam ve Eğitim Köyü’nde GÖLCÜKLÜ ÖZEL ÇOCUKLAR SEBZE VE AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİYOR

BBP Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, “EMEKLİLERİMİZİ VE MEMURLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK BİR ZAM BEKLİYORUZ”

Çocuklar KO-MEK’te yaz kursları başlıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Ahmet Bilgin, “KERMES GELİRİMİZİ FİLİSTİN VE BİRÇOK HAYIR PROJEMİZDE KULLANDIK”

Parıltan İyilik Hareketi Kurban Bayramında 70 Aileye Et Dağıttı

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, ‘EKONOMİDE YAPILAN YANLIŞLARIN FATURASI HALKTAN KESİLMEMELİ’

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Türkiye’de ilk olacak Sakathane’nin temeli atıldı

İzmit Belediyesi Karadenizliler Mahallesi’nde TALEPLERİ DİNLEDİ

Başkan Sezer Gazileri ziyaret etti ‘GAZİLERİMİZ HER ZAMAN BAŞIMIZIN TACI OLACAK’

Karnesini alan teleferiğe koştu

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

Cam Atıkları Geri Dönüşüm İçin Toplanıyor

Seyrek Plajı yaza hazır

Gebze Millet Bahçesi iç yollarında yoğun çalışma

Kocaelispor, Pedrinho’yu kadrosuna kattı

Kartingte 3. Ayak Körfez'de

HAYDİ GÖLCÜK, MİLLİ HEYECANI HEP BİRLİKTE ANITPARK'TA YAŞAMAYA

Ford Otosan Fabrikası Bakıma Giriyor O TARİHLER ARASINDA ÜRETİM YAPILMAYACAK

Türk Büro – Sen Gölcük İlçe Temsilcisi MERTCAN AYIKOL OLDU

Vali  Yavuz,  Sahil Güvenlik Komutanlığının Kuruluş Yıl Dönümünü kutladı

YENİ GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİ’Nİ İNCELEDİLER

Büyükşehirden Şevketiye’ye iki çeşme

Tarıma can veren sulama kanalları temizleniyor

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde ÇOCUK PSİKİYATRİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI

KO-MEK’in bu kursları çocuklarımızın geleceği için

Beyaz Kalplerde waffle ile kahve günü

Vatandaşların Kurban kesimi için tercisi modern mezbaha oldu

Yükleniyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

Çocuklara sevindirici haber geldi, DEĞİRMENDERE AQUAPARK BAYRAMDA AÇILIYOR!

Değirmendere sahiline dekoratif aydınlatma

Bankların üzeri ayak izleri ile kirlenmiş durumda TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ

Temizlik İşleri gece mesaisinde Değirmendere’deydi

Değirmendere’de yamuk direk düzeltilmeli

ÖZBAŞ “HİÇ BATMAYACAK O GÜNEŞ!”

Şehit Deniz Akdeniz Üstgeçidi’nde paslanmalar her geçen gün büyüyor GEÇ KALINMADAN ÖNLEM ALINMALI

Değirmendere sahili yürüyüş yolunda ONARIM ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Büyükşehir’den bayramda mezarlıklara ücretsiz ulaşım

AYDOĞDU, “EN GÜVENLİ YATIRIM LİMANININ ALTIN OLDUĞUNUN GARANTİSİNİ VERİYORUZ”

Bayramda 4 gün boyunca ücretsiz ulaşım

Gölcük’te Bayram Pazarı 19 mayıs Caddesinde kuruldu KOCAMAN, ‘ALIŞVERİŞLERİMİZİ ESNAFLARIMIZDAN YAPALIM’

KOTO’DAN ‘GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI’ TOPLANTISI

Gölcük Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Şahin Temel, “KÖRFEZ CADDESİNE BAYRAM PAZARI KURMAYACAĞIZ”

KSO Başkanı Zeytinoğlu cari denge, işgücü verileri ve sanayi üretim endeksini değerlendirdi

Başkan Bulut’tan ‘ihracat rekortmenlerine’ kutlama

İzmit Belediyesi’nden Teknoloji Geri Kazanım Projesiyle YARIM MİLYON TASARRUF!

İMRE, “MEMUR VE EMEKLİSİ ENFLASYON ALTINDA EZİLMEYE DEVAM EDİYOR”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16