• BIST 100

  10643,58%3,14
 • DOLAR

  32,20% -0,22
 • EURO

  34,90% -0,22
 • GRAM ALTIN

  2504,01% 1,55
 • Ç. ALTIN

  3989,88% 1,04

Türk Harb- İŞ Olağan Kongresi’nde YILDIZ’LA DEVAM DEDİ

Genel 7.04.2019 12:14:48 0
Türk Harb- İŞ Olağan Kongresi’nde YILDIZ’LA DEVAM DEDİ

Türk Harb- İş Olağan Kongresi’nde
YILDIZ’LA DEVAM DEDİ
Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi 16. Olağan Genel Kurulu’nu geçtiğimiz Cumartesi günü Gölcük Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Turhan Yıldız ve Özgür Satı’nın aday olduğu kongrede 105 oyalan mevcut Başkan Turhan Yıldız bir dönem daha başkan seçilen taraf oldu.
Mehteran takımı eşliğinde geldiler
Sabahın erken saatlerinde başlayan Kongre’ye Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkan ve yöneticileri Mehter takımı eşliğinde Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’na geldiler. Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesinin Olağan Genel Kurul yarışında mevcut Başkan Turhan Yıldız ve yönetim ile birlikte giderken rakibi Özgür Satı liste hazırlayarak seçime girdi.
Katılım oldukça yoğun oldu
Kongreye, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Genel Merkez Mali Sekreteri Haldun Kurubacak, Güvenlik Şube Başkanı Mustafa Dere, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, CHP Belediye Meclis Üyesi Özgür Yılmaz, Ankara Başkent Şube Başkanı Alaattin Soydan, Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, Adana Şube Başkanı Erdal Akalın, Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, Türk-İş 1. Bölge İl Temsilcisi Adnan Uysal, Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, Türk Metal Gölcük Şube Başkanı Mehmet Şener, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Gölcük Şube Başkanı Musa Mısırlıoğu, Gölcük Emekliler Derneği Başkanı Ali Osman Kılıç ile çok sayıda Harb-İş Delegesi ve davetli katıldı.

Divan Başkanlığına Genel Mali Sekreter Haldun Kurubacak getirildi
Kongrede yönetim tarafından verilen dilekçe ile Divan önerisinde Divan Başkanlığına Genel Mali Sekreter Haldun Kurubacak, Güvenlik Şube Başkanı Mustafa Dere, Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, Adana Şube Başkanı Erdal Akalın, Ankara Başkent Şube Başkanı Alaattin Soydan, Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz oy birliği ile getirildiler.
Bozal, “Kıdem tazminatımız kırmızı çizgimizdir”
Divan kurulunun seçilmesinin ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Sonrasında ilk konuşmayı yapan Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, “Türk Harb-İş Sendikası’nın kuruluşundan bugüne kadar ahirete göç edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve sıhhat diliyorum. Ülkemizi ele geçirmeye çalışanlara karşı elinde bayrak ile toprağa düşmüş tüm şehitlerimize, vatanımızı korumak için şehit düşen asker ve vatandaşlarımıza, işleri başında hayata veda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yapacağınız kongrenin Türk Harb-İş Sendikası’na ışık tutmasını diliyorum. Ufak tefek sıkıntılar olmasına rağmen ülkemiz halkı sandığa giderek yerel seçimlerde iradesini belirtti. Yerel seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Şu anda ülkemizin önünde bekleyen en büyük sorunlardan bir tanesi, yaklaşık dört milyon işsiz gencimizin işsiz olması. Ümit ediyoruz ki bir an önce ülkemizi idare edenler bu sorunu çözer. Şu yanlıştan dönülmesi lazım: Seka’nın kapatılmasına bağlı olarak basının nasıl zorda kaldığını herkes gördü. Kamuda bu dönem toplu iş sözleşme dönemi var. 185 bin kişi bu sözleşmeyi bekliyor. Biz iki dönemdir Türk-İş’in genel kurulunda delegeler, kıdem tazminatımız kırmızı çizgimizdir diyerek genel kurula bunu onaylattılar. Sakın ola ki kıdem tazminatının sağıyla soluyla oynamayın. Ülke insanı mazlumdur, her zaman seçtiği insanların arkasında durmuştur ama kıdem tazminatında asla durmayacak, ne gerekiyorsa yapacaktır” dedi.
“Bizim asıl görevimiz, görevini yaptığımız kuvvetlerin faaliyetlerini en üst seviyede hazır tutmaktır”
Bozal sözlerinin devamında, “Siyasi iktidarın en güzel yaptığı iş, işsizlik fonundaki parayı sahibine değil başkalarına vermek. Sermayeye para vererek bunu çözemeyiz. Tanzim satışlar kuruldu, kime ne getirdi? Tarım politikamız nerde? Her dönem milli eğitimde sıkıntı yaşanıyor. Politikasızlıktan sonra patlıcan, patates operasyonu yiyoruz. Yaklaşık 3,5 aydır 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde büyük bir sıkıntımız var. 25 yıllığına bu fabrikamızın özelleştirme idaresine işletme hakkının devredilmesi durumu var. İktidar sıkıntı yok diyor. Bugüne kadar buna benzer devir işlemlerinde işçilerin ne kadar sıkıntı yaşadığını bilenlerdeniz. Bu fabrikada başta sayın başkanımız olmak üzere temsilci arkadaş ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Gölcük de onları yalnız bırakmadı. Bizim asıl görevimiz, görevini yaptığımız kuvvetlerin faaliyetlerini en üst seviyede hazır tutmaktır. Bugün dünyada en iyi ordu bizde diyoruz. İçindeki hainler temizlendikçe çok daha güçlü bir ordumuz var. Operasyon bölgesi veya karakollar olsun, şu anda helikopterle inilen yerlerde bizim işçi kardeşlerimiz var. Orada günlerce askerle koğuşta beraber yatıyorlar. Bu insanlar oraya piknik yapmaya gitmiyor. Arızalanan ne ise arkadaşlarımız tamir etmek için orada bulunuyor. Döndüklerinde fazla mesaisi yok. Yeter ki bölücü terör örgütü bir askerimize zarar veremesin. Bizim tek derdimiz bu.”
“Altay tankının en iyisine bu ülke insanının ihtiyacı var”
Bozal, “Her tarafımız düşmanla dolu. Gemilerimiz, denizaltılarımız rahat bir şekilde yüzüyorsa buradaki kahramanlarımız sayesinde yüzüyor ama bir teşekkür yok. Bizim kahramanlarımız 24 saat boyunca radarı faal tutuyorlar. Bu insanlar sizden bir şey istemiyor. Üyelerimizin gönlünden geçen şu: Altay tankının en iyisine bu ülke insanının ihtiyacı var. Biz Alman devletinin ağzının kokusunu çekmeyelim. Bugün Almanya’dan, Güney Kore’den 9,5 milyon dolara alınan obüsleri kardeşlerimiz 4,5 milyon dolara mal ediyor. Obüs tank değil ama arkadaşlarımız, obüse otomatik mühimmat yükleyen araç da yaptılar. Burada her türlü tankın bakım onarım işini yapan kişiler varken niye macera arıyorsunuz? Milli Savunma Bakanlığı işçileri olarak siz yapın diye neden denmiyor? Askeri tersanelerin bağlı bulunduğu bir şirket var. ASFAT, yerlinin yerlisi bir şirket. Sermayesi hazinenin. Kamu ihale kanununa da tabi değil. Böyle bir şirket varken neden başka macera arama peşindesiniz? Yüzde 99 inancım budur ki bu konular, düzgün bir şekilde anlatılmıyor. Bundan ötürü sorun yaşanıyor. Bu kadar anlatımdan sonra inanıyoruz ki ASFAT üzerine dönüp kendi içimizde kalmasına olanak sunacaklar diye düşünüyorum”.
“ Geldiğimizden bu zamana kadar 3 kez toplu sözleşme yaptık.”
“Yaklaşık 15 bin kişinin desteğiyle Sakarya’da miting yaptık. Üyelerimizin eşlerini, çocuklarını alarak kahvaltı yaptık. İnsanlar, o günden bu yana ne yaşamışlar, hepsini anlattılar. Geldiğimizden bu zamana kadar 3 kez toplu sözleşme yaptık. 1999’dan 2013 yılına kadar verimli teşvik primini yüzde 10 alıyorlardı, 15’e çıkardık. İşçide amir olmanın önü açıldı. 2 derece verilmesi konusu var. Senelik izne çıkıyoruz ama yüzde 15 oranında verimli teşvik primi kesiliyor. Kısa çalışma primimiz var, bunu atölye primi olarak yazalım demiştik ama çok bilenler kabul etmedi. Bu dönem bunun üzerinde durulması lazım. Sıkıntılar var ama inşallah çözülecek. Çok önemli işlere imza atıldı. Bu da sizin sayenizde oluyor. İnşallah yaptığımız sözleşmede artılarla kalkan bir ekip diliyorum. Eylül ayında genel merkez genel kurulunda aday olmayacağımı açıklamıştım. Haklarınızı helal edin, ben tüm haklarımı helal ediyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.
Sezer, “Gölcük için Tersanenin önemi yadsınamaz”
Daha sonrasında Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer söz aldı Sezer katılımcıları selamladıktan sonra konuşmasında “ Gölcük’ün kurulmasında en büyük etken Gölcük Donanması ve Tersanesidir. Bende donanmanın ekmeği ile büyüyen bir kardeşiniz olarak aranızda bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Babam Gölcük Tersanesi 51 elektrik fabrikasında emekli bir işçi. Kendisini rahmetle anıyorum. Biz seçim çalışmalarımız sırasında şunu da gördük, siz gerçekten büyük ve güçlü bir ailesiniz. Gölcük için Tersanenin önemi yadsınamaz. Savunma sanayi açısından Gölcük ve denizcilik çok önemli. Bu vesileyle Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesinin 16. Olağan Genel Kurulunun hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
U-17 takımına başarılar dilediler

Kocaeli U-17 Amatör Liginde Play-Off grubunda şampiyon olarak, ilimizi Türkiye 1. Kademe Maçlarında Sakarya Grubu’nda temsil eden Harb-İşspor U-17 takımı, Sakarya’ya hareketinden önce, kongrenin yapıldığı Kongre Sarayı’na gelerek, protokol ve davetlilere tanıtıldı. Genel Başkan Bayram Bozal ve Harb-İşspor Kulüp Başkanı Selami Bulut, toplu fotoğraf çekiminin ardından, oyuncuları tek tek tebrik edip başarılar dilerek Sakarya’ya uğurladılar.

Yıldız, “Çalışanların haklarını korumak bizlerin görevidir”
Sezer’in konuşmasından sonra Türk Harb-İş Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız söz aldı Yıldız konuşmasında şunları dile getirdi “Sayın divan sayın genel başkanım ve tüm katılımcılar her birinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Tezgahları başında iş kazası geçiren işçi arkadaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Kongreler geçmişin mazisidir, geleceğin tesis edildiği yerlerdir. Türkiye’de sendikamızın kat ettiği mesafe çalışma hayatımız iş barışı ve iş uygunluğunda neler kattığına bir bakmamız lazım. Türkiye’de krizlerden çıkış için 1980’lerden itibaren emeğin kazanılması karşı ciddi saldırılar başlamıştır. İşçilerin temel ana yasaları vardır. Çalışanların temel hakları başında çalışmak ve özgürlük gelmektedir. Sosyal devlet birey sosyal bir hak olarak almıştır. Ana yasamızda devlet niteliği sosyal hukuk niteliğinde sosyal devletin amacı herkese insana yanaşan askeri bir yaşam düzeyi sağlamaktadır. Anayasamızın 49. Maddesinde çalışma herkesin hakkı ve ödevidir. Devlet çalışanların haklarını korumak çalışmayı desteklemek, işsizliği önlemektir ve bunun için de önlem alır. Çalışanların haklarını korumak bizlerin görevidir. Sadece üye yapmakta mıdır bizler bunun için özveri ile çalışıyoruz. İş yerlerimize sahip çıkıyoruz. Vatan hainlerine ve düşmanlarına geçit vermiyoruz. Biz bunları yaparken sendikamızın bulunduğu iş kolu olan savunma güvenlikte durum giderek farklı bir boyut kazanmakta, savunmada yerlilik artarken özelleştirmede önünün açılması mevcut imkan insan gücünün farklı kullanılmayı biz kamu işçilerinin ülke savunmasının görülmeyen kahramanlarını tedirgin etmektedir. Son üç aydır yaşadığımız Arifiye’de 1 ana bakım fabrika müdürlüğünün 25 yıllığına devriyle ilgili bir gecede ansızın cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile çıkan ve biz çalışanları derinden üzen daha ihalesi bile yapılamayan iş yerinin Katar ve Demirci veriliyor olması. Çelişkiyi bir türlü anlayamıyoruz. İhalesi yapılacak olan bu fabrikanın içerisindeki 4.200 metre kare alan şimdiden BMC firmasına 18 aylığına bedelsiz verilmesine bir anlam veremiyoruz. İhalesi yapılacak olan bu fabrikanın fabrika içerisinde 2 büyük atölyeyi 24 aylığına aynı firmaya bedelsiz verildiğine yine anlam veremiyoruz. Bu yapılanlar gün gibi belliyken özelleştirme değil demenin bir anlamı yoktur. Bugün burada yaptığımız 16 Olağan Genel Kurulumuzun tüm işçilerimize delegelerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.
Uyar, “Türk-İş Sendikası olarak Harb-İş Sendikasının attığı her adımda yanındayız”
Yıldız’ın konuşmasından sonra Türk-İş Marmara 1. Bölge Başkanı Adnan Uyar söz aldı Adnan Uyar konuşmasında şunları dile getirdi Uyar “Türk-İş Sendikası olarak Harb-İş Sendikasının attığı her adımda yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Öncelikle ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu süreçte hepimiz el ele olup bu zorlu süreci atlatacağız. Bunu el ele yapabiliriz ancak. Çanakkale’yi birlikte yaşayan bu millet, Kıbrıs’ta beraber hareket eden bu millet, 15 Temmuz’da bu ülkenin kalkınmasına büyümesine güçlenmesine karşı çıkan ve bu ülkenin asla güçlenmesini istemeyen ülkelere karşı yurt içindeki iş birlikçi biz Türk-İş ailesi olarak asla birinci önceliğimiz. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü istiklali ikbali ve bayrağından toprağından bir zerre taviz vermeden yaşayacağımızı yaşatacağımızı her zaman söylüyorum, söylemeye de devam edeceğiz. Bu çizgimizi asla tek etmeyeceğiz, edebilecek bir çizgi değildir. Ancak 15 Temmuz akşamı Perşembe pazarı meydanında söylediğimiz gibi biz bu kürsülerden emek adına söylenmesi gereken neyse dün ne söylediysek bugün ne söylüyorsak yarında bunu söylemeye devam edeceğiz. Siyaset yapmıyoruz bu çizgi terk edilemez çizgidir. Bugün burada düzenlenen Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesinin 16. Olağan genel kurulu için bulunduk ve kongrelerinin hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.
Satı’nın konuşmasına Başkan Yıldız ve Mali Sekreter Nusret Subaşı cevap verdiler
Adnan Uyar’ın konuşmasından sonra ise divana bir başka liste çıkarken diğer liste Başkanı Özgür Satı söz aldı ve yaptığı konuşmada Satı Harb-İş yöneticilerine karşı eleştirilerde bulunmasının sonrası Satı’nın konuşmasına Başkan Yıldız ve Mali Sekreter Nusret Subaşı cevap verdiler. Konuşmaların ardından oylamaya geçilmek üzere Gölcük İlçe Seçim kuruluna teslim edildi ve oy kullanma başladı. Türk Harb-İş Olağan Kongresin konuşmalarının ardından Türk Harb-İş Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız, Genel Başkan Bayram Bozal ve Genel Mali Sekreter Haldun Kurubacak’a günün anısına saat takdim etti daha sonra Delegelere ve misafirler öğlen yemeği ikramında bulundular.
Mevcut Başkan Turhan Yıldız 105 oy aldı
Saat 17:00 itibariyle sona eren oy kullanma işleminin ardından oylar sayılmaya başlandı. 133 Delege’nin bulunduğu kongrede 130 oy kullanıldı. 1 geçersiz oyun ve 1 boş oyun çıktığı sayımlarda Mevcut Başkan Turhan Yıldız 105 oy alırken kongrede ikinci aday olan Özgür Satı 23 oy alabildi.
Turan Yıldız’ın listesi
Başkan Turhan Yıldız, Başkan Yardımcısı Remzi Köstence, İdari Sekreter Korkut Gökbayrak, Mali Sekreter Nusret Subaşı, Eğitim Sekreteri ve Teşkilatlandırma Sekreteri Selami Bulut.


Ulu Önder’in Gençliğe Armağan Ettiği Büyük Bayram 19 MAYIS KUTLU OLSUN

3. FİLM FESTİVALİ GÖLCÜK’TE “SON AKŞAM YEMEĞİ” FİLMİ İLE BAŞLIYOR

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ulaşım ücretsiz

“19 MAYIS 1919'UN 105. YILDÖNÜMÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKU VE GURURLA KUTLUYORUZ”

BAŞKAN SEZER: “19 MAYIS TAM BAĞIMSIZ DEVLET KURMA KARARININ İLK ADIMIDIR”

GÖLCÜK’TE 19 MAYIS COŞKUSU SANATLA RENKLENECEK

CHP İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, “BİZİM MESELEMİZ GÖLCÜK BİZİ DİĞER İL VE İLÇELER İLGİLENDİRMİYOR”

Marketlere Encümenden ceza

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Kemal Yavuz “BAŞKANIMIZ LİYAKAT ESASLI GÖREVLENDİRME ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR”

Özel Gereksinimli Gençler Bir Günlüğüne Asker Oldular

Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Arslan, ‘GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATLARIDIR’

KO-MEK Gölcük ve Derince ilçe sergileri açıldı

Darıca Kütüphanesi gençlere en güzel hediye

Başiskeleli Anneler Körfez Turu’nda

GÖLCÜK’TE VEFAT EDENLER

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Gölcük'te açıldı BU FUARDA BİLİM VAR

GÖLCÜK SGK MÜDÜRÜ ABDULKADİR KAPICIOĞLU OLDU

KSO Başkanı Zeytinoğlu bütçe gerçekleşmelerini değerlendirdi

Ford Otosan’ın taşeron ve tedarikçi firmalarına 89 PERSONEL ALINACAK

Yörük Türkmenler’den Anneler günü kahvaltısı KARAKAYA, “ANNELERİMİZ KUTSALIMIZDIR”

“Uluslararası Aile Haftası” Kocaeli’de kutlandı KOCAELİ TEK SES; “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Gölcüklü Motorsikletciler, 19 Mayıs'ta gerçekleştireceği KORTEJ HAZIRLIĞINI SÜRDÜRÜYOR

Marmara Şirketler Grubu Marmara Özyurt Akümülatör TURBO AKÜ MİSAFİRLERİNİ ANTALYA DA AĞIRLADI

Başiskele’de Engelliler Haftası’nda Engelsiz Eğlence

Vali Yavuz, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesini Ziyaret Etti

Büyükşehir’den Tasavvuf Müziği Konseri

Büyükşehir’den Müzeler Haftası’na özel etkinlikler

19 MAYIS GENÇLİK KUPASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Karamürsel Belediyesi Liseler Arası Müzik Yarışması Düzenlendi

‘’Hizmetlerimizde muhtarlarımızın imzası var’’

Yükleniyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Ahmet Bilgin ÖZGÜRLÜK FİLOSU İLE KUDÜS’E GİDİYOR

Dr. Ekrem Aktuğ’un Kızı Serra Yoğun Bakımda

YILDIZLI, KOMİSYON TOPLANTISI İÇİN KIRGIZİSTAN’A GİDİYOR

HAKEV Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Burhanettin Çalgan, “BAYRAM ÖNCESİ GAZZE’DEKİ DİN KARDEŞLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRELİM’

Terzioğlu Spor Kulübü’nden Büyük Başarı İKİ ALTIN MADALYA

Çetiner’den Dünya Yaban Hayatı Günü hakkında önemli açıklama ‘BİRÇOK HAYVAN NESLİ TÜKENME TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA’

Ceyhun Konak ve Tayfun Konak Vali Yavuz’a ziyaret ‘TEBRİK EDİYORUM’

Ay, ‘Şaban-ı Şerif Ayı Ümmetin Ayıdır’

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, ‘SİVİL TOPLUM GÜÇLENMELİ’

Kocaeli’de kick boks fırtınası esti DÖVÜŞÇÜLER RİNGİN TOZUNU ATTIRDI

ÖZBAŞ “HİÇ BATMAYACAK O GÜNEŞ!”

Şehit Deniz Akdeniz Üstgeçidi’nde paslanmalar her geçen gün büyüyor GEÇ KALINMADAN ÖNLEM ALINMALI

Değirmendere sahili yürüyüş yolunda ONARIM ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Değirmendere Yalı Evleri HUZURU ARAYANLARIN ADRESİ OLUYOR

VATAN CADDESİ SAKİNLERİ YOLLARININ YENİLENMESİNİ İSTİYOR

ELİF NİSA ÇELİK 5 YAŞINDA

Değirmendere Yalı Mahallesi Sakinleri o bölgeye kavşak aynası istiyor

Değirmendere’de küp taş tamiri

Esra Durmuş Sanat Atölyesi Kursiyerleri, SANATA YOLCULUK YAPTI

Gölcük Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman’dan, İKİ GÜNLÜK BOYKOT ÇAĞRISINA SERT TEPKİ

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ulaşım ücretsiz

KSO Başkanı Zeytinoğlu bütçe gerçekleşmelerini değerlendirdi

Ford Otosan’ın taşeron ve tedarikçi firmalarına 89 PERSONEL ALINACAK

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman “FAİZ GÜNCELLEMESİ ACİLEN GERİ ÇEKİLMELİ”

KANDEMİR” EMLAKÇI OLMAK  İÇİN FIRSAT”

KSO Başkanı Zeytinoğlu cari denge verilerini değerlendirdi

Gölcük Esnaflar Odası Başkanı Kocaman “FAİZ GÜNCELLEMESİ GERİ ÇEKİLMELİ”

BİLGİN“BU YIL Kİ KURBAN HİSSE BEDELİMİZ BELLİ OLDU”

KURTULUŞ, “GÖLCÜK’TE BALIĞA İLGİ DEVAM EDİYOR”

KSO Başkanı Zeytinoğlu işgücü verileri ile sanayi üretim endeksini değerlendirdi

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 36 32 1 3 65 99
2.Fenerbahçe 36 29 1 6 61 93
3.Trabzonspor 37 20 13 4 17 64
4.İstanbul Başakşehir 37 17 13 7 10 58
5.Beşiktaş 37 16 13 8 6 56
6.Kasımpaşa 37 15 14 8 -4 53
7.Alanyaspor 37 12 10 15 3 51
8.Sivasspor 37 13 12 12 -8 51
9.Rizespor 37 14 15 8 -8 50
10.Antalyaspor 37 12 13 12 -5 48
11.Adana Demirspor 37 10 13 14 -3 44
12.Samsunspor 37 11 16 10 -8 43
13.Kayserispor 37 11 14 12 -12 42
14.Gazişehir Gaziantep 37 11 18 8 -8 41
15.Konyaspor 37 9 14 14 -11 41
16.Ankaragücü 37 8 13 16 -4 40
17.Hatayspor 37 8 15 14 -9 38
18.Fatih Karagümrük 37 9 18 10 -5 37
19.Pendikspor 37 9 18 10 -30 37
20.İstanbulspor 37 4 26 7 -47 16