• BIST 100

  11141,26%0,69
 • DOLAR

  33,07% 0,24
 • EURO

  36,03% 0,10
 • GRAM ALTIN

  2615,05% 1,78
 • Ç. ALTIN

  4168,15% 1,58

Vali Yavuz, Turizm Haftası Kutlama Programına Katıldı ‘KOCAELİ’NİN ÜLKEMİZE KATKISI ÇOK BÜYÜK’

Genel 17.04.2024 14:56:52 0
Vali Yavuz, Turizm Haftası Kutlama Programına Katıldı ‘KOCAELİ’NİN ÜLKEMİZE KATKISI ÇOK BÜYÜK’

Vali Yavuz, Turizm Haftası Kutlama Programına Katıldı

‘KOCAELİ’NİN ÜLKEMİZE KATKISI ÇOK BÜYÜK’

15-22 Nisan Turizm Haftası Kutlama Programı ve unutulmaya yüz tutan kültür mirasımız Çini sanatının yaşatılmasını amaçlayan ve bu sanatı önemli isimlerinden biri olan Sıtkı Olçar’a ithafen düzenlenen liseler arası “Sıtkı Usta Anısına Çin Motifleri Resim Yarışması” ödül töreni Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen tarafından karşılandı.

Vali Seddar Yavuz, kendisine eşlik eden protokol üyeleri ile birlikte Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından fuaye alanında hazırlanan stantları gezerek öğrencilerle sohbet ettikten sonra programın gerçekleştirileceği salona geçti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Vali Seddar Yavuz’un hitaplarıyla devam etti .Vali Seddar Yavuz, içerisinde bulunduğumuz haftanın Şehitler Haftasına da denk gelmesi vesilesiyle tüm şehitlerimizi rahmetle anarak sözlerine başladı: Merhum Sultan Alparslan’dan bugüne kadar Anadolu’yu vatan yapmak için şehadete koşmuş, Allah ile buluşmuş, Allah ile şereflenmiş ve Rabbi ile rızıklandırılmış tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun.”

“Bu Coğrafyada Kalıcı Olma Sebebimiz Unutulmamalıdır”

Hür ve bağımsızlığın bin yıldır yaşatıldığı bu toprakların önemine değinen Vali Yavuz sözlerine devam ederek şunları kaydetti: “Bu kutlu millet, bin yıllık süreç içerisinde nerede bir mağdur ve mazlum varsa gözyaşı silmiş ve onun dertleriyle dertlenmiştir. Bu coğrafya, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ama gelen milletler ve medeniyetler kalıcı olamamıştır. Örneğin Lidyalılar tarihte parayı bulmuş, altını %99,9 saflıkta işlemiş ama bugün ne isimleri ne de nesilleri kalmış. Yaklaşık 40’a yakın medeniyetin gelip yaşadığı ama bugün ortadan kaybolduğu bir coğrafyada yaşamamız, siz gençlerin ve aziz milletimizin her bir ferdinin asla aklından çıkarmaması gereken önemli bir durumdur. Sevgili gençler; işte bu zenginlik, tarihi ve kültürel derinlik, bize kattığı değerler ile birlikte aynı zamanda bize ciddi bir turizm potansiyelinin aktarılmasına da vesile olmuştur.”

‘Kocaeli’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne Katkısı Çok Büyük’

Kocaeli’nin her yönden güçlü olduğunu belirten Vali Yavuz: “İçinde yaşadığımız şehre bakarsak Bitinya Krallığından bugüne, Doğu Roma’ya, Bizans’a, Selçuklu ’ya, Osmanlı’ya ve şu anda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne hizmet etmeye devam ediyor. Bu nedenle tarihi bir mirasa sahip. Tarihin her döneminde özellikle de liman kenti olmasının getirdiği bütün avantajları sonuna kadar kullanan bir şehir. İki denizi bir gölü olan, çevrenize baktığınızda dikkat ettiğiniz zaman neredeyse %43’ü orman olan yemyeşil, yeşilin her tonunu barındıran yine muhteşem bir şehir karşınıza çıkıyor. Diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk Milletinin gurur duyduğu her ne proje varsa şehrimizden geçtiği, şehrimizin bir dokunuşunun bulunduğu; bilim, sanayi ve teknoloji şehri aynı zamanda bilişim ve dijitalleşmenin başkenti Kocaeli’den bahsediyoruz. Bu şehir şu an İstanbul’dan sonra fiilen en çok vergi veren ikinci şehir konumunda. %43’ü orman ve yemyeşil olması vesilesiyle tabiat parkları ve yaylalarıyla doğa sporlarına önemli katkılar sunuyor.Bunlar Büyükşehir Belediyemiz ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüz tarafından yapılanmış ve hepsi hizmetinize sunulmuş bulunuyor.Dolayısıyla ilimizin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve Türk Milletine katkısı fevkalade büyük. Kocaeli’yle ve Kocaelili kardeşlerimizle bir kez daha gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı ve spor alt yapısı olarak da öncü bir şehir olan Kocaeli’nin mavi bayraklı plajlarıyla da birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığını vurguladı.

‘Hedeflerimize Ulaşmak İçin Mücadele Ediyoruz’

25 milyonun yaşadığı Marmara Havzası içerisinde günübirlik turizm için fevkalade önemli bir lokasyonda bulunduğumuzu ve bilim, sanayi ve teknoloji şehri olmanın yanında bir turizm şehri vizyonunun da gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Yavuz: İşte ihracat diye peşinde koştuğumuz, ihracat odaklı büyüme diye hedeflediğimiz ve bu alana erişmek istediğimiz önemli hedeflerimizde bize katkı sunabilecek diğer BİR alan da elbette turizmdir. Herhangi bir maliyete katlanmadan ülkemize gelen, şehrimize gelen misafirleri memnun etmek ve hizmetlerimizi sunmak ve satmak elbette akıllıca bir yaklaşımdır. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığımız çeşitli hedefler koymuştur, bu hedeflere ulaşmak için mücadele ediyoruz.”dedi.

‘Biz Dünyaya Mesajı Olan Bir Ülkeyiz’

Gençlerimize güvendiğini, inandığını ve gençlerimizin çok büyük başarılara imza atacağına inancının tam olduğunu ifade eden Vali Seddar Yavuz: “Biz bu şehri yaşadığımız güne değil yarına hazırlıyoruz. Sizlerin, dünyayla rekabet edebilecek, yarışabilecek ve yaşıtlarından daha iyi hale getirecek donanıma sahip olmanız için gayret ediyoruz. Sizlerden beklentimiz; çok başarılı olduğunuzda yurt dışına gitmek, yurt dışına gitme hayali kurmak değil büyük Türkiye inşa etmek için bu memlekette mücadele etmektir. Elbette yurt dışına gideceksiniz, elbette yurt dışında eğitim alacaksınız ama gönlünüz, gözünüz her daim Türk Milleti ile beraber olacak, onun sevinçleriyle sevinecek, acılarıyla üzüleceksiniz. İşte millet olmak, aynı havayı teneffüs etmek, aynı kaderi paylaşmak budur. O yüzden biz yerel değerleri önemsiyor ama evrenseli asla gözümüzden kaçırmıyoruz. Biz sadece Türkiye’ye mesajı olan ülke değiliz biz dünyaya mesajı olan, hakkı ve hukuku her daim tesis etmek isteyen büyük bir milletiz.” diyerek misafirperverlik, yardımlaşma ve dayanışma olmak üzere birçok değerin diğer toplumlara ve diğer milletlere aktarılması konusunun önemine değindi.

‘Halk Evi’ Yakında Açılıyor

Çok yakın zamanda Halk Evi’nin açılışının yapılacağı müjdesini veren Vali Yavuz: “Tarihi eserlerin günümüze kazandırılması için çok önemli çalışmalar yaptık.  Eski Hisar Kalesi’nin restorasyonuna,Çoban Mustafa Paşa Camii’nin çevre düzenlemesine önemli destekler verdik. Yakın zamanda Orhan Camii’nin restorasyonu için çalışmalara başlayacağız. Daha önce de Yeni Cuma Cami ve diğer tarihi camilerin restore edilmesi için katkılar sağladık. Gölcük’tetarihi hamamlarınve çeşmelerin tamamının restore edilmesine, günümüze kazandırılmasına Valilik olarak destek verdik. Yıllardır toplumun tartışma konusu olan Halk Evi’nirestore ettik ve bitirmeye çalışıyoruz.Hedefimiz 19 Mayıs’ta halkımızın hizmetine açmaktır. Orayı siz gençlere emanet edeceğiz ve gençlik merkezi olarak hizmetinize sunacağız. Biz şehrimizin bütün değerlerine, tarihi ve kültürel mirasına sahip çıktık, sahip çıkmaya da devam edeceğiz.dedi ve emeği geçen tüm birimlere ve çalışanlarına teşekkürlerini ileterek sözlerini sonlandırdı.

Vali Seddar Yavuz konuşmasını gerçekleştirdikten sonra Sıtkı Usta Anısına Çin Motifleri Resim Yarışması çerçevesinde dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kocaeli Tanıtım Videosunun gösterimi ile devam eden programda gerçekleştirilen şiir dinletisi, koro gösterisi, halk oyunları performansları ve Medeniyetler Kuşağı Defilesi büyük beğeni topladı. Günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile program sonlandırıldı.

15-22 Nisan Turizm Haftası Törenine Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra; Vali Yardımcısı Şenol Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, daire müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.


Temel, ‘Halkımız kredi kartı ile satıştan memnun”

GÖLCÜK 15 TEMMUZ DESTANI İÇİN YİNE DİMDİK AYAKTA

Müdür Mert, “İlçemize yakışan eğitim yatırımları yapılıyor”

Şentuna, “THM Koromuzu yeniden hayata geçiriyoruz”

“Vatana Can Verenler” tek bayrak altında anıldı

  Büyükşehir’in otobüs filosu genişliyor; Yeni otobüslerden 30’u daha teslim edildi

Özer’den uzun yola çıkacak olan sürücülere önemli uyarı

Ahmet Sağat İle anlaştık,

Gökhan Değirmenci: "HEDEFİMİZ SÜPER LİG

Emir için Morinho’nun raporu bekleniyor

Ertuğrul Sağlam: KULÜBE SAĞLAM OLMALI

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, “CANLILARIMIZIN YAŞAM HAKKINI KORUYACAĞIZ”

Erzurumlular Vakfı’na şehit ailelerinden anlamlı teşekkür

Mesai”den Unutulmaz Konser

Kiraz Festivali’nde şampiyon Gebze Arapçeşmespor FK oldu

Kazanfer, “Dövizde şu an bir düşüş beklenmiyor”

2024 yılının ilk 6 ayında Gölcük’te 464 ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ

CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, “EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETİN ÜZERİNDE OLMALI”

İlçe protokolünden Gaziler Derneği’ne ziyaret

Değirmenderespor Eski Kulüp Başkanı Severcan Kara’nın ağabey acısı ÖZCAN KARA VEFAT ETTİ

Yeni Gölcük Terminalinde yoğun tempo

YAVUZ, “TÜRK MİLLETİNİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ŞEHİTLERİMİZ DUALAR İLE ANILDI

Aleyna ve Mehmet Çifti masal gibi düğünle DÜNYAEVİNE GİRDİ

Girişimci kadınlar KO-MEK’le hedefe ulaşıyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

KPSS’ye geç kalanların imdadına Büyükşehir zabıtası yetişti

Hamidiye Köyü'nde Parke Onarımı Yapıldı

Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko'dan Kızılay'a Sert Eleştiri "GÜVEN SARSICI SKANDALLAR KABUL EDİLEMEZ!"

Gölcük’te çöp konteynerleri tertemiz yapıldı

Yükleniyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

Çocuklara sevindirici haber geldi, DEĞİRMENDERE AQUAPARK BAYRAMDA AÇILIYOR!

Kazanfer, “Dövizde şu an bir düşüş beklenmiyor”

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

Emekli ve Memur maaşlarına zam oranı belli oldu ‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’

KSO Başkanı Zeytinoğlu haziran ayı dış ticaret ve enflasyon verilerini değerlendirdi

Emekliler bugün açıklanacak olan emekli maaşı zam oranını bekliyor ŞAHİN, “YÜZDE ORANINDA DEĞİL EŞİT ZAM BEKLİYORUZ”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16