• BIST 100

  11064,85%0,37
 • DOLAR

  33,05% 0,05
 • EURO

  36,07% 0,24
 • GRAM ALTIN

  2571,33% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4108,18% 0,26

YILMAZ, GÜVEN TAZELEYEREK YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği’nin 8. Olağan Genel Kurulu Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Kongrede Başkan Lütfü Yılmaz güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Gölcük 24.06.2024 16:36:00 0
YILMAZ, GÜVEN TAZELEYEREK YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği, bugün Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde 8. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen genel kurula Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Belediye Meclis Üyeleri, Dernek Başkanı Lütfü Yılmaz ve yönetimi ile üyeleri, CHP İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, Siyasi Parti temsilcileri, STK ve Dernek Başkanları ile yöneticileri ve davetliler katılım gösterdi.  Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin kongre sonunda katılım göstererek Dernek Başkanı Lütfü Yılmaz ve Yönetiminin tebrik etti. 

Divan Başkanı İsmet İşeri oldu

Kongrede ilk olarak divan başkanlığı seçimi yapıldı. Divan Başkanlığı görevine oy birliği ile İsmet İşeri, divan üyeliklerine ise Bilge Saral ve Necmi Kocaman seçildi.

Yılmaz, “Bu süreçte her türlü fedakarlığı esirgemeyen dernek yönetimine, üyelerimize ve Gölcük halkına teşekkür ediyorum”

Divan Heyetinin belirlenmesinin ardından Kongreye geçildi Kongre de ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı’mız okundu. Kongrede açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Lütfü Yılmaz, “2004 yılında kurulan ve 20 yıldır faaliyetini sürdüren derneğimizin 8. olağan genel kuruluna hoş geldiniz sefa geldiniz. Katılımınızdan dolayı onur duyduğumuzu ifade etmekle birlikte, bizi yalnız bırakmadığınız için derneğimiz adına saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyorum. Derneğimiz dönemin İlçe Kaymakamı Sayın Mustafa Pekdemir beyefendinin girişimi ile kurulmuş ve kuruluş tüzüğüne uygun olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. Ayrıca son 3 yıllık icraatlarımız faaliyet raporumuzda arz edilecektir. Bu günde amacına uygun olarak varlığına devam ettirmektedir. Bu süreçte her türlü fedakarlığı esirgemeyen dernek yönetimine, üyelerimize ve Gölcük halkına teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun” dedi. 

“Bu yıl içerisinde Gölcük buluşmasını gerçekleştireceğiz”

Sözlerine devam eden Başkan Yılmaz, “Yine bu süreçte, ilçemizde göreve başlayan ve yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybeden merhum kaymakamımız Yusuf Özdemir, dernek üyemiz ve iki dönem İhsaniye Belediye Başkanlığı görevini yürüten merhum Ahmet Levent beyefendilere Yüce Rabbimden rahmet diliyorum, mekanları cennet, ruhları şad olsun inşallah. Halen tedavisi devam eden dernek üyemiz Gölcük Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nurettin Şenemre abimize acil şifalar diliyorum. Yaşadığımız Covid-19 salgını, İzmir ve Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri nedeniyle planladığımız sosyal faaliyetleri bireysel gerçekleştirdik. Ancak bu yıl içerisinde Gölcük buluşmasını gerçekleştireceğimizi ifade ederek bir kez daha katılımınızdan ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyor, derneğimiz adına saygı ve şükranlarımızı sunuyorum, sağ olun var olun” dedi.

Sezer, “Gölcük’ün seçkin ve önemli isimlerinin bir arada olduğunu görmekteyiz”

Akabinde söz alan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yaptığı konuşmada “Öncelikle Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği’nin 8. Olağan Kongresinin hayırlı olmasını diliyorum. Az önce dernek başkanımızın da  belirttiği gibi  2004 yılında kurulan bir dernek ve 20 seneden bu yana derneğin faaliyet gösterdiğini konuştuk. Ben de bu derneğin kurucu üyelerindenim. Bir kentin kimliğinin oluşmasında köklü sivil toplum kuruluşları çok önemlidir. Bu dernek de bu şekilde hizmetini veriyor. Gölcük’ün seçkin ve önemli isimlerinin bir arada olduğunu görmekteyiz. Pandemi, deprem gibi süreçlerden ötürü geciken bir kongre oldu ama bundan sonraki süreçte başarılı çalışmalar yapacağınıza inanıyorum. Bu güne kadar dernekte emeği geçenlere, başkanımıza ve yönetimlerine teşekkür ediyor, yeni seçilecek yönetime de başarılar diliyorum” dedi.

Uzuner, “Gölcük’ün faydasına bir şeyler yapmak isteyen herkese başarılar diliyorum”

Ardından söz alan CHP İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, “Ben öncelikle kongrenin hayırlı olmasını diliyorum. Derneğin kurulmasında görev alan ve şu anda hayatını kaybetmiş olan Allah’tan rahmet diliyorum. Az öncede konusu geçti Gölcük Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın Nurettin Şenemre’ye de acil şifalar diliyorum. 20 önce kurulan bir dernek. Gölcük depreminden 5 yıl sonra faaliyete geçmiş bir dernek. Önemli bir hafızası var. Tanıdığımız ve önemli simalar var. Gölcük için önemli bir misyon yüklenmiş durumdasınız. Sosyal hayatta farklı alanlarda karşı karşıya gelebiliyoruz. Burada bulunan herkesin derdinin, tasasının Gölcük için iyi şeyler yapmak olduğunu biliyorum. Gölcük’ün faydasına olan şeyler yapabilmek istiyoruz. Pandemi süreci ve depremler gibi acı olaylar, kongrenin ertelenmesine neden oldu. Siyasi olarak da bazı şeyler yapılıyor. Sivil toplum kuruluşlarının misyonu burada fazlaca öne çıkıyor. Gölcük’ün faydasına bir şeyler yapmak isteyen herkese başarılar diliyorum. Kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum” 

Raporlar, ayrı ayrı ibra edildi

Konuşmaların ardından derneğin faaliyet raporu okundu. Akabinde denetim kurulu raporu ve hesap raporu okundu ve her bir rapor, ayrı ayrı oylanarak ibra edildi. Raporların okunması ve ibra edilmesinin ardından  yeni yönetim kurulu seçimine geçildi. Kongrede tek aday olan Mevcut Başkan Lütfü Yılmaz, üyelerin oyları ile yeniden başkanlığa seçildi. 

“Gölcük’te sosyal hayata dokunmaya devam edeceğiz”

Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Başkan Yılmaz, “8. olağan genel kurulumuzu icra etmiş bulunmaktayız. Bizi yalnız bırakmayan tüm başkan ve yöneticilere, siyasetçilere, belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bize desteğiniz sürdüğü sürece Gölcük’te sosyal hayata dokunmaya devam edeceğiz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Yeni yönetim listesi belli oldu

Başkan Yılmaz’ın yönetim kurulu asil listesinde Ayşe Dışpınar, Hakan Bıçakçı, Emine Akboyun, Adnan Zeytinoğlu, Hüseyin Barış, Mustafa Cintaş, Recai Gönenç, Yavuz Serbest, Selahattin Boz ve Tayfun Balaban yer alıyor.

Yedek yönetim listesinde ise Murat Özmen, Necmi Kocaman, Murat Açıkgöz, Müzeher Değer, Ersin Aydın, Fikret Ormancıoğlu, İbrahim Tektaş, Atilla Güngör, Davut Uzun, Turan Dumlu ve Nizamettin Meteer yer alıyor.  

Denetim kurulu asil listesinde Hüseyin Çakıroğlu, Mehmet Malkoç ve Ünver Yavaş  yedek listede ise  Melahat Gökdeniz, Bekir Çanakçı ve Serhat Yılmaz yer alıyor.

Haber: Serap DURUKAN

 


CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, “EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETİN ÜZERİNDE OLMALI”

İlçe protokolünden Gaziler Derneği’ne ziyaret

Değirmenderespor Eski Kulüp Başkanı Severcan Kara’nın ağabey acısı ÖZCAN KARA VEFAT ETTİ

Yeni Gölcük Terminalinde yoğun tempo

YAVUZ, “TÜRK MİLLETİNİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ŞEHİTLERİMİZ DUALAR İLE ANILDI

Aleyna ve Mehmet Çifti masal gibi düğünle DÜNYAEVİNE GİRDİ

Girişimci kadınlar KO-MEK’le hedefe ulaşıyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

KPSS’ye geç kalanların imdadına Büyükşehir zabıtası yetişti

Hamidiye Köyü'nde Parke Onarımı Yapıldı

Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko'dan Kızılay'a Sert Eleştiri "GÜVEN SARSICI SKANDALLAR KABUL EDİLEMEZ!"

Gölcük’te çöp konteynerleri tertemiz yapıldı

Büyükşehir İtfaiyesinde hizmet içi eğitimler

Büyükşehir, Akmeşe Osman Bey Köprüsünü yeniliyor

Kocaeli’nde nefes kesen yelken yarışları sona erdi

DDC Başkanı, 15 Temmuz'u unutmadı

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin yıldönümü BİR MİLLET TEK YÜREK

“15 TEMMUZ, DÜNYA TOPLUMLARINA VE DEVLETLERİNE DERS VEREN BİR DESTANDIR”

BAŞKAN SEZER, “15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN KAHRAMANLIK DESTANIDIR”

15 Temmuz öncesi Gölcük Dernek Başkanları GAZİ MURAT ELLİBEŞ'İ KONUK ETTİ

Büyükşehir’den “Vatana Can Verenler” İçin özel anma programı

Vali Yavuz’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

“BİZLER BİR OLDUKÇA BİZİ KİMSE YIKAMAZ”

Vatana Can Verenler’i minnetle anıyoruz

“BU YÜCE MİLLET 15 TEMMUZ'DA YAPILANLARI HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAKTIR”

‘’Bu millet bir gecede karanlığı aydınlığa dönüştürdü’’

Süs Havuzunun taşları yenilenmeli

Sıfır atık eserlerine tam not

Engelsiz Yaşam Merkezinde cephe imalatı yapılıyor

Yükleniyor

Yalçın Kumru tarafından hizmet verecek olan Ara Kafe DUALARLA AÇILDI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim “BİR ÇÖP POŞETİ KAP GEL" KAMPANYASINI YENİDEN BAŞLATIYOR

Sarmaşık kaplı elektrik direği temizlenmeli

DEĞİRMENDERE AQUAPARK YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

HEYKELİN KOLU İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

Vatan Caddesi sakinleri yetkililere seslendi “YOLUMUZUN YENİLENMESİNİ İSTİYORUZ”

Asansör içine yazılan yazılar tepki çekiyor

Yüzbaşılar Köprülü Kavşağın duvarları yazılar ile kirletildi TEMİZLENMESİ İSTENİYOR

Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığı’nda kırık muslukların yenilenmesi isteniyor BİNLERCE LİTRE SU BOŞA AKIYOR

Çocuklara sevindirici haber geldi, DEĞİRMENDERE AQUAPARK BAYRAMDA AÇILIYOR!

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU İŞGÜCÜ VERİLERİ İLE SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİ DEĞERLENDİRDİ

TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ‘TAZMİNATLARIMIZI ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Başkan Bulut, Haziran ayı ihracat verilerini değerlendirdi

“EK ZAM VE REFAH PAYINDAN BAŞKA ÇARE YOK”

2024 yılının ilk 6 ayında 168 esnafa 81 milyon 162 bin lira kredi verildi MISIRLIOĞLU, ‘ESNAFIMIZIN GÜCÜ BİZİM DE GÜCÜMÜZDÜR’

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre “MEMURLARIMIZA VERİLEN ZAM ORANI YETERSİZ KALMIŞTIR”

Emekli ve Memur maaşlarına zam oranı belli oldu ‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’

KSO Başkanı Zeytinoğlu haziran ayı dış ticaret ve enflasyon verilerini değerlendirdi

Emekliler bugün açıklanacak olan emekli maaşı zam oranını bekliyor ŞAHİN, “YÜZDE ORANINDA DEĞİL EŞİT ZAM BEKLİYORUZ”

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı “YAPILAN ZAM GERİ ÇEKİLMELİ”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16